Zavrieť

Porady

Prehľady od 01.01.2012 po novom

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

§ 39 ods. 9 zákona 595/2003 Z.z. sa mení takto:

(9) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, je povinný podávať miestne príslušnému správcovi dane v lehote podľa § 49


a) prehľad o príjmoch zo závislej činnosti, ktoré jednotlivým zamestnancom vyplatil, o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z týchto príjmov a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny mesiac (ďalej len „prehľad“); v prehľade sa uvádzajú aj osobné údaje zamestnanca uvedené v § 32 ods. 6 písm. a) až c), ktorému bol príjem poskytnutý, ak nejde o osoby, na ktoré sa vzťahujú osobitné spôsoby vykazovania údajov podľa osobitného predpisu,132) ...........


viac: informácia dr sr - časť: tlačivo prehľad a hlásenie
Usporiadat
evho evho

evho je offline (nepripojený) evho

už len invalidná dôchodkyňa
KEJKA, pomôžete aj mne?
Firma má zamestnanca v pracovnom pomere (závis. činnosť). Od 1.2.2012 má aj iného na dohodu o prac.činnosti. V prehľade (poučenie) sa do riadku 0 nezahrňujú príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou (§ 43). Vlastne celý mesačný PREHĽAD je len o preddavkovej dani. V časti V. sa síce v riadku 4 máme zmieniť o príjmoch na základe dohody, ale podľa môjho názoru sa vypísuje len vtedy, ak by zamestnanec zo závislej činnosti mal aj príjem z dohody.
Je teda správne, ak v PREHĽADe za mesiac február 2012 neuvediem zrážkovú daň a samozrejme v časti V. ani žiadnych dohodárov?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

evho Pozri príspevok
KEJKA, pomôžete aj mne?
Firma má zamestnanca v pracovnom pomere (závis. činnosť). Od 1.2.2012 má aj iného na dohodu o prac.činnosti. V prehľade (poučenie) sa do riadku 0 nezahrňujú príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou (§ 43). Vlastne celý mesačný PREHĽAD je len o preddavkovej dani. V časti V. sa síce v riadku 4 máme zmieniť o príjmoch na základe dohody, ale podľa môjho názoru sa vypísuje len vtedy, ak by zamestnanec zo závislej činnosti mal aj príjem z dohody.
Je teda správne, ak v PREHĽADe za mesiac február 2012 neuvediem zrážkovú daň a samozrejme v časti V. ani žiadnych dohodárov?
Od 1.1.2011 sa aj dohody zdaňujú preddavkovou daňou.

Pozri sem : http://www.porada.sk/t173125-zakon-o...2011-a.html#34
2 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Tak sa mi podarilo poslať prehľad elektronicky Najskôr som musela stiahnuť novú Javu, potom mi vypisovalo chyby: zlé čísla telefónov - musí tam byť lomítko a že nemám zadanú adresu DÚ, tak som musela prepisovať v nastaveniach Olympu.
3 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

a kde sa to v olympe dá?
mne telefon dovolí len do jedného riadku a nepýta sa či to je predvoľba alebo čo?
a kam sa zadá daňový úrad? asi dobre nevidím.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

msa Pozri príspevok
a kde sa to v olympe dá?
mne telefon dovolí len do jedného riadku a nepýta sa či to je predvoľba alebo čo?
a kam sa zadá daňový úrad? asi dobre nevidím.
Veď to máš v príspevku od truch. Telefón zadáš tak, že za predvoľbu dáš lomítko. Napr. 0903/111111.
Ak sa nemýlim, tak daňový úrad zadáš v bankových účtoch. Daj si oprav a hneď do prvej kolonky zadaj sídlo DÚ.
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

msa Pozri príspevok
a kde sa to v olympe dá?
mne telefon dovolí len do jedného riadku a nepýta sa či to je predvoľba alebo čo?
a kam sa zadá daňový úrad? asi dobre nevidím.
DÚ - ideš organizácia -bankové účty-vyberieš druh- daňový úrad preddavok a v názve musí byť len Žilina
telefóny - organizácia-podnik-iné a tam pridáš lomítka na čísla telefónov
3 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

Vykazuje sa do mes. prehladu aj dohodar ,ktory v ten mesiac nemal ziadny prijem? - je prihlaseny stale v SP a kedze v mes. prehlade sa to viaze aj s odvodmi ..... neviem.
Uviest tam aj zamestnanca, ktory bol cely mesiac PN, kedze nemal vyplateny ziadny prijem?
Uviest tam zamestnanca, ktory uz u nas nepracuje, robila som mu Rocne zuctovanie a vyplatila som mu preplatok na dani?


Dakujem
Naposledy upravil adinka55 : 06.03.12 at 13:50
0 0
darkolna darkolna

darkolna je offline (nepripojený) darkolna

zaspala som ,ešte som nič nepodala musím podať elektronicky či stačí doniesť?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

elektronicky povinnosť až od 1.1.2013
0 0
splendida21 splendida21

splendida21 je offline (nepripojený) splendida21

prosím Vás o radu, akým znamienkom uvediem v V. časti kolonka 8 B daňový bonus, ktorý som vyplatila v rámci ročného zúčtovania dane, plusom alebo mínusom. Vopred ďakujem za odpoveď
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

ahojte, chcela by som poprosit o radu, skusala som posielat prehlad elektronicky na zaklade identifikatora ale pri vytvoreni podania to chcelo obdobie, ktore bolo prednastavene ako kvartalne, ale nedalo sa zmenit za mesacne aj rok tam bol tusim pod tym len 2010 2011, skusali ste uz podavat prehlady cez e-Tax, dakujem za radu,
0 0
jozefIK jozefIK

jozefIK je offline (nepripojený) jozefIK

korduľa Pozri príspevok
ahojte, chcela by som poprosit o radu, skusala som posielat prehlad elektronicky na zaklade identifikatora ale pri vytvoreni podania to chcelo obdobie, ktore bolo prednastavene ako kvartalne, ale nedalo sa zmenit za mesacne aj rok tam bol tusim pod tym len 2010 2011, skusali ste uz podavat prehlady cez e-Tax, dakujem za radu,
Cez eTAX to nepôjde, pošlite to cez eDANE.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
korduľa Pozri príspevok
ahojte, chcela by som poprosit o radu, skusala som posielat prehlad elektronicky na zaklade identifikatora ale pri vytvoreni podania to chcelo obdobie, ktore bolo prednastavene ako kvartalne, ale nedalo sa zmenit za mesacne aj rok tam bol tusim pod tym len 2010 2011, skusali ste uz podavat prehlady cez e-Tax, dakujem za radu,
Iba cez e-Dane to treba podávať. Tam to ide korektne.
1 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

splendida21 Pozri príspevok
prosím Vás o radu, akým znamienkom uvediem v V. časti kolonka 8 B daňový bonus, ktorý som vyplatila v rámci ročného zúčtovania dane, plusom alebo mínusom. Vopred ďakujem za odpoveď

Keďže si mu doplatila, potom plusom. Prečítaj si na druhej strane tlačiva dole vysvetlivku 10)
3 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

dakujem pekne
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

skusala som poslat prehlad cez edane, ale chce to kluc, -chyba podpisova politika pre nejaky kluc, mame len nove identifikatory na podavanie cez etax, co mi pri podavani cez e-dane nefunguje, nemam elektronicky podpis ani znacku, co funguje pri edane. takze aka je moznost, aby som to odoslala cez e-dane, dakujem
0 0
SPECTRUM SPECTRUM

SPECTRUM je offline (nepripojený) SPECTRUM

uvádza sa do prehľadu zamestnanec, ktorý je celý mesiac PN ? vďaka ...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
korduľa Pozri príspevok
skusala som poslat prehlad cez edane, ale chce to kluc, -chyba podpisova politika pre nejaky kluc, mame len nove identifikatory na podavanie cez etax, co mi pri podavani cez e-dane nefunguje, nemam elektronicky podpis ani znacku, co funguje pri edane. takze aka je moznost, aby som to odoslala cez e-dane, dakujem
chaos.
nové identifikátory sú pre EZU
alebo EZU=eTAX?
lebo ja beriem eTax po starom, čo platilo v r. 2010-2011
ak je to EZU, tak potrebuješ dostať certifikát a heslom ho nejako aktivovať, neviem už presne ako som to robila.
a ak je to EZU, tak nemôžeš ísť cez eDAne, si myslím, môžeš iba vyplniť, uložiť, ale potom podať cez EZU.
otvoriť EZU, načítať formulár a odoslat.
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

SPECTRUM Pozri príspevok
uvádza sa do prehľadu zamestnanec, ktorý je celý mesiac PN ? vďaka ...
neporadíte............stretla som sa s názorom že netreba zahŕňať do výkazu, ale niektorí to radšej zahrnú.
ďakujem
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Maaaria Pozri príspevok
neporadíte............stretla som sa s názorom že netreba zahŕňať do výkazu, ale niektorí to radšej zahrnú.
ďakujem
Ja si myslim ze by mal byt v prehlade uvedený aj ZC, ktorý je na PN, lebo takisto ako pri mesačnom spracovaní výplat musí byť v stave vedený tak aj v prehlade by mal byť uvedený. Vedený by mal byť hlavne preto ze je to stale Váš zamestnanec.
Mne môj program dáva do prehladu ZC aj ktorí sú na PN aj na RD.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať