Zavrieť

Porady

Prehľady od 01.01.2012 po novom

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

§ 39 ods. 9 zákona 595/2003 Z.z. sa mení takto:

(9) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, je povinný podávať miestne príslušnému správcovi dane v lehote podľa § 49


a) prehľad o príjmoch zo závislej činnosti, ktoré jednotlivým zamestnancom vyplatil, o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z týchto príjmov a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny mesiac (ďalej len „prehľad“); v prehľade sa uvádzajú aj osobné údaje zamestnanca uvedené v § 32 ods. 6 písm. a) až c), ktorému bol príjem poskytnutý, ak nejde o osoby, na ktoré sa vzťahujú osobitné spôsoby vykazovania údajov podľa osobitného predpisu,132) ...........


viac: informácia dr sr - časť: tlačivo prehľad a hlásenie
Usporiadat
darkolna darkolna

darkolna je offline (nepripojený) darkolna

zamestnanec ma minimálnu mzdu ,žiadnu daň neplatí,januárovú výplatu dostal až v marci ,poslala som to teraz ...stačí?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
darkolna Pozri príspevok
zamestnanec ma minimálnu mzdu ,žiadnu daň neplatí,januárovú výplatu dostal až v marci ,poslala som to teraz ...stačí?
Ja myslím, že za január treba poslať do konca februára, za februára do konca marca. Opravte ma, ak sa mýlim.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Skúšali ste za marec podať prehľad? to čo funguje cez e-dane, EZU "vyhodí" tisíce chýb ...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ráno to už bolo v poriadku.
0 0
gabimim gabimim

gabimim je offline (nepripojený) gabimim

akosi mi to ušlo, že už zmenili kvartalne podávanie prehľadov na mesačné.... čo teraz? ..bude pokuta?..
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
gabimim Pozri príspevok
akosi mi to ušlo, že už zmenili kvartalne podávanie prehľadov na mesačné.... čo teraz? ..bude pokuta?..
nuž - môžeš čakať, možno až v r. 2015
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Podarilo sa mi dnes poslať prehľad za marec. Najprv mi hlásilo chybu, vraj adresa trvalého bydliska - maxim. počet znakov 7 Musela som opraviť jednej zamestnankyni v nastaveniach Olympu číslo domu, mala ho na 8 znakov, potom to už prešlo bez chýb. Len teraz neviem, tou zmenou čísla domu mi program vygeneroval RL pre SP, či ho mám poslať, veď zamestnankyňa adresu nemenila, len som dala preč lomítko medzi číslami SV mi prešiel bez problémov
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

gabimim Pozri príspevok
akosi mi to ušlo, že už zmenili kvartalne podávanie prehľadov na mesačné.... čo teraz? ..bude pokuta?..
Vytlač si všetky výkazy od začiatku roku a zanes ich správcovi dane osobne, záleží to len na ňom.

Toto neplatí , len to neviem prečiarknúť
A ešte nezmenili sa kvartálne výkazy, tie zostali, len pribudli aj mesačné, takže pozor, treba poslať aj ten kvartálny
Naposledy upravil truch : 10.04.12 at 13:51
1 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Truch, ake kvartalne prehlady??? Myslela som, ze mesacne su namiesto kvart.... Som uz z toho celkom popletena
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

som z toho mimo aj ja terazky, naco aj kvartalne?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

korduľa Pozri príspevok
som z toho mimo aj ja terazky, naco aj kvartalne?
Q. sa dávali naposledy za 4.Q 2011......
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

truch Pozri príspevok
Vytlač si všetky výkazy od začiatku roku a zanes ich správcovi dane osobne, záleží to len na ňom. A ešte nezmenili sa kvartálne výkazy, tie zostali, len pribudli aj mesačné, takže pozor, treba poslať aj ten kvartálny
Dáška podľa mňa kvartálne už nie, veď ich nahradili mesačné a kvartálne už nie sú ani v termínovom kalendári na DRSR
http://drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4g3Cgw28wRJgjiO-pEIMV-P_NxU_SCgXKQ5UNDU0T_UQj8qJzU9MblSP1jfWz9AvyA3otzb0 VERACx99vI!/delta/base64xml/L3dJdyEvd0ZNQUFzQUcvNElVRS82XzBfMlFTODQ!?nID=6_0_2 QS6I&cID=6_0_2QS6I#skryty
0 0
jozefIK jozefIK

jozefIK je offline (nepripojený) jozefIK

korduľa Pozri príspevok
som z toho mimo aj ja terazky, naco aj kvartalne?
Len kľud, staré štvrťročné prehľady boli zrušené a nahradili ich mesačné - o tom je písané hore pri otváraní tejto témy, prípadne si nalistujte staré znenie zákona a porovnajte ...
0 0
JanoL JanoL

JanoL je offline (nepripojený) JanoL

Súhlasím s jozefIK

Porovnal som a aby ste nemuseli hľadať...........
595/2003 Z.z.
Staré znenie - do 12/2011
§ 39 Povinnosti zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane
(9) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný predkladať miestne príslušnému správcovi dane v lehote podľa § 49
a) prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň a dani vyberanej podľa § 43 z príjmov zo závislej činnosti, ktoré zamestnancom vyplatil o zamestnaneckej prémii, a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (ďalej len "prehľad"),

--------- Nové od 1-2012
(9) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, je povinný podávať miestne príslušnému správcovi dane v lehote podľa § 49
a) prehľad o príjmoch zo závislej činnosti, ktoré jednotlivým zamestnancom vyplatil, o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z týchto príjmov a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny mesiac (ďalej len "prehľad"); v prehľade sa uvádzajú aj osobné údaje zamestnanca uvedené v § 32 ods. 6 písm. a) až c), ktorému bol príjem poskytnutý, ak nejde o osoby, na ktoré sa vzťahujú osobitné spôsoby vykazovania údajov podľa osobitného predpisu, 132)

Prajem pekný deň

Ps: teraz pozerám, že celé moje veľdielo je už vlastne dávno v záhlaví tejto témy...
Jano
Naposledy upravil JanoL : 10.04.12 at 10:10 Dôvod: Ps:
3 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
truch Pozri príspevok
Vytlač si všetky výkazy od začiatku roku a zanes ich správcovi dane osobne, záleží to len na ňom. A ešte nezmenili sa kvartálne výkazy, tie zostali, len pribudli aj mesačné, takže pozor, treba poslať aj ten kvartálny

Nestraš!!

Mňa by skôr zaujímalo, čo budeme uvádzať do ročného hlásenia, keď už všetko uvádzame do prehľadu ... či ako s údajmi pre RZZP?
1 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Rozalka Pozri príspevok

Nestraš!!

Mňa by skôr zaujímalo, čo budeme uvádzať do ročného hlásenia, keď už všetko uvádzame do prehľadu ... či ako s údajmi pre RZZP?

Čerství referenti pre tabuľky / čerstvých asistentov /čerstvých ministrov. sa isto postarajú o niečo novšie, komplikovanejšie, zbytočnejšie a elektronicky neschopnejšie
6 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

No to som tomu dala Prepáčte všetci, ja som bola v tom, že musím aj mesačné aj kvartálne Už mi z tých zmien švitorí
2 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

[QUOTE=jozefIK;2036792]Len kľud, staré štvrťročné prehľady boli zrušené a nahradili ich mesačné - o tom je písané hore pri otváraní tejto témy, prípadne si nalistujte staré znenie zákona a porovnajte ...[/QUOT

nuz to mi bolo jasne, len som sa potom zlakla koli tomu prispevku a clovek uz je tak zmagoreny, ze uz pochybuje sam o sebe,
0 0
Gaba30 Gaba30

Gaba30 je offline (nepripojený) Gaba30

Pracujem v súkromnej spoločnosti, ktorá sa zaoberá stavebnou činnosťou a personálnym leasingom. ...viac
NO, SOM SA ZOBUDILA Až TERAZ.
Aká je pokuta za nepodané mesačné prehľady?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Rozalka Pozri príspevok

Nestraš!!

Mňa by skôr zaujímalo, čo budeme uvádzať do ročného hlásenia, keď už všetko uvádzame do prehľadu ... či ako s údajmi pre RZZP?
Budeme uvádzať majetkové pomery zamestnancov, aby stihli urobiť zoznamy, kto v starobe pôjde do DD a kto pod most.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať