Zavrieť

Porady

Prehľady od 01.01.2012 po novom

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

§ 39 ods. 9 zákona 595/2003 Z.z. sa mení takto:

(9) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, je povinný podávať miestne príslušnému správcovi dane v lehote podľa § 49


a) prehľad o príjmoch zo závislej činnosti, ktoré jednotlivým zamestnancom vyplatil, o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z týchto príjmov a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny mesiac (ďalej len „prehľad“); v prehľade sa uvádzajú aj osobné údaje zamestnanca uvedené v § 32 ods. 6 písm. a) až c), ktorému bol príjem poskytnutý, ak nejde o osoby, na ktoré sa vzťahujú osobitné spôsoby vykazovania údajov podľa osobitného predpisu,132) ...........


viac: informácia dr sr - časť: tlačivo prehľad a hlásenie
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja v tom tiež nevidím nejakú veľmi prácu navyše, skôr to privítam, lebo keď má niečo kvartálnu povinnosť, mám vačšiu tendenciu na to zabudnúť ako keď je niečo pravidelne mesačne. budem to robiť súčasne s výkazmi do SP a ZP, a podávať elektronicky so ZEP
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
poniektorí sa na to aj tešíme., založíme anketu? alebo skupinu priaznivcov ZEP?
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Presne tak. Ešte sebe samej ako zamestnancovi vo vlastenej sro si môžem vyplatiť mzdu na posledný deň, ale zamestnancovi, ktorému by som tak mala ja platiť by sa to asi nepáčilo. Možno to smeruje k výplatám načas takže aspoň niekto bude spokojný.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zk24 Pozri príspevok
Ja v tom tiež nevidím nejakú veľmi prácu navyše, skôr to privítam, lebo keď má niečo kvartálnu povinnosť, mám vačšiu tendenciu na to zabudnúť ako keď je niečo pravidelne mesačne. budem to robiť súčasne s výkazmi do SP a ZP, a podávať elektronicky so ZEP

Vieš, že aj ja mám taký názor ? Jednoducho všetky mesačné výkazy pôjdu naraz a naozaj nebude hroziť že na kvartálny výkaz zabudnem /aj keď sa mi to nikdy nestalo/
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nuž mne sa to stalo. Pod lampou býva najväčšia tma. Takže na vlastné prehľady na vlastnú firmu som zabudla. ešte že nie na klienta.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

súvisí to s jednotným výberom daní a odvodov finančnou správou v budúcnosti - si myslím. či?
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

ja v tom nevidím tiež žiaden problém, mzdy robím každý mesiac aj výkazy do SP a ZP, pridá sa k tomu prehľad, aspoň to bude všetko hneď skompletizované, a nebudem musieť každý 1/4rok pátrať kedy čo bolo platené,,,
0 0
Kačena I. Kačena I.

Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

No neviem, či sa to bude dať posielať naraz. Ja osobne posielam výkazy, keď spracujem mzdy a vtedy posielam aj príkaz na úhradu odvodov a dane. No a musím čakať, kým daň zaplatia a až potom poslať Prehľad.
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

určite záleží od toho kto kde pracuje, či robí mzdy niekomu externe alebo je zamestnaný v konkrétnej spoločnosti, a určite aj od veľkosti danej spoločnosti,,,ja mám to štastie, že pracuje v maličkej firme kde si robím vždy mzdové záležitosti sama, takže nemusím na nikoho/nič čakať,,,
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Kačena I. Pozri príspevok
No neviem, či sa to bude dať posielať naraz. Ja osobne posielam výkazy, keď spracujem mzdy a vtedy posielam aj príkaz na úhradu odvodov a dane. No a musím čakať, kým daň zaplatia a až potom poslať Prehľad.
bud daň zaplatia v priebehu nasl.mesiaca do 5 dní a ten dátum budeš vedieť, alebo budú musieť zaplatiť posledný kalendárny deň /stále táto povinnosť platí?/ a ten deň tam uvedieš možno automaticky.
Síce - v prípade neplatičov - by daň nemusela byť zaplatená vôbec a ten dátum by uvedený nemal byť.
Nový prehľad som ešte nevidela, ale predpokladám, že tam asi dátum úhrady vypadne. Ved ani na výkazoch do SP, ZP dátum úhrady nie je uvedený, slúži ako predpis do SDK poisťovne, ktorá následne páruje predpis s úhradou.
V tomto nevidím problém. Ak by aj dátum mal byť uvedený, tak to asi zakrátko znovelizujú.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Kačena I. Pozri príspevok
No neviem, či sa to bude dať posielať naraz. Ja osobne posielam výkazy, keď spracujem mzdy a vtedy posielam aj príkaz na úhradu odvodov a dane. No a musím čakať, kým daň zaplatia a až potom poslať Prehľad.
to je dobrý postup? veď r.8 prehľadu: Odvedené (posledný dátum odvodu podľa účtovníctva zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane) - keby odviedli za 09/2011 až v 11/2011, tak kedy pošleš prehľad?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

KEJKA Pozri príspevok
bud daň zaplatia v priebehu nasl.mesiaca do 5 dní a ten dátum budeš vedieť, alebo budú musieť zaplatiť posledný kalendárny deň /stále táto povinnosť platí?/ a ten deň tam uvedieš možno automaticky.
Síce - v prípade neplatičov - by daň nemusela byť zaplatená vôbec a ten dátum by uvedený nemal byť.
Nový prehľad som ešte nevidela, ale predpokladám, že tam asi dátum úhrady vypadne. Ved ani na výkazoch do SP, ZP dátum úhrady nie je uvedený, slúži ako predpis do SDK poisťovne, ktorá následne páruje predpis s úhradou.
V tomto nevidím problém. Ak by aj dátum mal byť uvedený, tak to asi zakrátko znovelizujú.
v sp je deň výplaty daný registračným listom zamestnávateľa
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

KEJKA Pozri príspevok
bud daň zaplatia v priebehu nasl.mesiaca do 5 dní a ten dátum budeš vedieť, alebo budú musieť zaplatiť posledný kalendárny deň /stále táto povinnosť platí?/ a ten deň tam uvedieš možno automaticky.
Síce - v prípade neplatičov - by daň nemusela byť zaplatená vôbec a ten dátum by uvedený nemal byť.
Nový prehľad som ešte nevidela, ale predpokladám, že tam asi dátum úhrady vypadne. Ved ani na výkazoch do SP, ZP dátum úhrady nie je uvedený, slúži ako predpis do SDK poisťovne, ktorá následne páruje predpis s úhradou.
V tomto nevidím problém. Ak by aj dátum mal byť uvedený, tak to asi zakrátko znovelizujú.
Tlačivo nového prehľadu ešte nie je na svete, ale súhlasím, že by to bolo logické, keby tam už dátum úhrady nebol. Veď práve úplne nový systém používania variabilných symbolov a "daňových" účtov osobitne pre každého daňovníka sa vraj bude zavádzať do praxe kvôli priebežnej identifikácii a párovaní platieb jednotlivých druhov daní.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
srska Pozri príspevok
to je dobrý postup? veď r.8 prehľadu: Odvedené (posledný dátum odvodu podľa účtovníctva zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane) - keby odviedli za 09/2011 až v 11/2011, tak kedy pošleš prehľad?
určite to tak nemyslela. Ak sa nezaplatí do 31.10. tak sa dátum proste neuvedie. Prehľad však podá.
Ak by pri mesačnom spracovaní musela čakať, či 31.10.zaplatia, tak nestíha poslať prehľad 31.10. na DU, ale elektronicky je aj to možné. A ja predpokladám, že pri mesačných prehľadoch už dátum úhrady nebudeme uvádzať.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
srska Pozri príspevok
v sp je deň výplaty daný registračným listom zamestnávateľa
áno, ale ako najneskorší, úhrada môže byť aj skôr.
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

srska Pozri príspevok
to je dobrý postup? veď r.8 prehľadu: Odvedené (posledný dátum odvodu podľa účtovníctva zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane) - keby odviedli za 09/2011 až v 11/2011, tak kedy pošleš prehľad?
Ak by som automaticky uviedla do prehľadu dátum úhrady termín výplaty+5 dní a zamestnávateľ by preddavky vôbec neuhradil, bol by to nesprávne vyplnený prehľad a nesedelo by to ani s ročným hlásením, v ktorom sa tiež vyčísľujú neuhradené preddavky na daň. Ak máte zamestnávateľa, ktorý mešká s platbami, nie je to pre účtovníčku až také jednoduché s podávaním prehľadov.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
automaticky nebudeš uvádzať nič.
0 0
Kačena I. Kačena I.

Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

Zle si to pochopila. Myslela som to tak že, spracujem mzdy za 10/11 dnes, hneď pošlem výkazy do SP a ZP a PP na úhradu klientovi. A kedy to on uhradí - neuhradí, neviem. Takže až by ostal dátum úhrady v prehľade, musím čakať na avízo a poslať ho neskôr. Ale som za elektonické zasielanie. Len dúfam, že nebude potrebné do 5 dní odovzdať papierovú formu.
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

KEJKA Pozri príspevok
automaticky nebudeš uvádzať nič.
To bol iba príklad. Automaticky neuvádzam žiadny dátum. Uvádzam v prehľade dátum skutočnej úhrady preddavkov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať