Zavrieť

Porady

Prehľady od 01.01.2012 po novom

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

§ 39 ods. 9 zákona 595/2003 Z.z. sa mení takto:

(9) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, je povinný podávať miestne príslušnému správcovi dane v lehote podľa § 49


a) prehľad o príjmoch zo závislej činnosti, ktoré jednotlivým zamestnancom vyplatil, o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z týchto príjmov a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny mesiac (ďalej len „prehľad“); v prehľade sa uvádzajú aj osobné údaje zamestnanca uvedené v § 32 ods. 6 písm. a) až c), ktorému bol príjem poskytnutý, ak nejde o osoby, na ktoré sa vzťahujú osobitné spôsoby vykazovania údajov podľa osobitného predpisu,132) ...........


viac: informácia dr sr - časť: tlačivo prehľad a hlásenie
Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

hádam všetko
6 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

By ma zaujímalo, ako sa im prečaruje eleketronicky zaslané na zelený originál
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Pauli, oni to potom asi ručne maľujú.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

veru tak
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Ľudkovia moji, ja som na tento mesačný prehľad úplne zabudla Ešte že som teraz na túto tému natrafila zajtra ho hneď urobím
1 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Už ste skúšali poslať elektronicky mesačný prehľad? Lebo mne to nejako nejde... dá sa mi vybrať len starý kvartálny. Tak alebo to nejde, alebo to neviem ?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

DanielaSĽ Pozri príspevok
Už ste skúšali poslať elektronicky mesačný prehľad? Lebo mne to nejako nejde... dá sa mi vybrať len starý kvartálny. Tak alebo to nejde, alebo to neviem ?
Zatiaľ tam majú len štvrťročný Prehľad za rok 2011... Hádam sa už dočkáme aj mesačného za rok 2012...
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

DanielaSĽ Pozri príspevok
Už ste skúšali poslať elektronicky mesačný prehľad? Lebo mne to nejako nejde... dá sa mi vybrať len starý kvartálny. Tak alebo to nejde, alebo to neviem ?
Danielka, mesačný výkaz(prehľad) v Olympe už existuje, verzia 12.10 (tuším )....
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Mila123 Pozri príspevok
Danielka, mesačný výkaz v Olympe už existuje, verzia 12.10 (tuším )....
V mzdových programoch je už asi vo všetkých, len FS SR mešká...
1 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

DanielaSĽ Pozri príspevok
Už ste skúšali poslať elektronicky mesačný prehľad? Lebo mne to nejako nejde... dá sa mi vybrať len starý kvartálny. Tak alebo to nejde, alebo to neviem ?
ani mne to nejde...ani cez edane ani cez drsr.sk...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Nie, ani na stránke drsr.sk to nie je ešte zakomponované. Opäť stíhajú..
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Mila123 Pozri príspevok
Danielka, mesačný výkaz(prehľad) v Olympe už existuje, verzia 12.10 (tuším )....
aj pohoda 2012 je ok, dokonca aj riadky 26, 27 a 28 v dp dph 2012 majú poriešené ok
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Štvrťročný Prehľad nebola povinnosť podávať, ak v danom štvrťroku nebola vyplácaná žiadna mzda. Platí to aj pri mesačných Prehľadoch??
Sú zamestnávatelia, ktorí majú napr len príležitostne dohodárov a nemajú žiadnych klasických zamestnancov. Majú títo podávať "nulové" Prehľady, alebo nič?? Ďakujem.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

1/ áno
2/ v zákone stojí, že za uvedené obd. nemá zamestnancov(vrátane dohodárov).....
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

To 2/ mi práve nie je jasné. SRO-čka má napr 3 mesiace dohodárov a až po skončení dohody ich vo štvrtom mesiaci vyplatí. Tj napr za 01 až 03 2012 zamestnávateľ nepodáva Prehľad (neplatil žiadny príjem) a za mesiac aprí 2012 vyplatí dohodárov a teda za mesiac apríl podá aj mesačný Prehľad?
Čo je správne? Platí a) alebo b) ?? :
a) podávať prehľady vždy keď mám zamestnancov (dohodárov) - aj keď som nič neplatil?
b) podávať prehľad len za tie mesiace, kedy bol zamestnancom-dohodárom platený nejaký príjem?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

§39 ods. 9 ZDP znie....

(9) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, je povinný podávať miestne príslušnému správcovi dane v lehote podľa § 49

a) prehľad o príjmoch zo závislej činnosti, ktoré jednotlivým zamestnancom vyplatil, o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z týchto príjmov a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny mesiac (ďalej len "prehľad"); v prehľade sa uvádzajú aj osobné údaje zamestnanca uvedené v § 32 ods. 6 písm. a) až c), ktorému bol príjem poskytnutý, ak nejde o osoby, na ktoré sa vzťahujú osobitné spôsoby vykazovania údajov podľa osobitného predpisu, 132)
b) hlásenie o vyúčtovaní dane, o úhrne príjmov zo závislej činnosti a o daňovom bonuse (ďalej len "hlásenie"), poskytnutých zamestnancom bez ohľadu na to, či ide o peňažné plnenie alebo nepeňažné plnenie za uplynulé zdaňovacie obdobie.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

OK. Mal som ale na mysli skôr ods. 12: "Prehľad a hlásenie podľa ods. 9 nie je povinný podať .... ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti." Tj zamestnávateľ mal zamestnancov-dohodárov evidovaných na SP, je evidovaný na DÚ ako plátca dane z príjmov zo záv. činnosti, ale nikomu nič nevyplácal. Čo v tomto prípade - podávať mesačný Prehľad, či nie??
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

STRELEC Pozri príspevok
OK. Mal som ale na mysli skôr ods. 12: "Prehľad a hlásenie podľa ods. 9 nie je povinný podať .... ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti." Tj zamestnávateľ mal zamestnancov-dohodárov evidovaných na SP, je evidovaný na DÚ ako plátca dane z príjmov zo záv. činnosti, ale nikomu nič nevyplácal. Čo v tomto prípade - podávať mesačný Prehľad, či nie??
Môj názor je, že ak nevyplácal, podávať nemusí, veď už v samotnom Prehľade je uvedené, prehľad o príjmoch, ktoré vyplatil....
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Tweety Pozri príspevok
Môj názor je, že ak nevyplácal, podávať nemusí, veď už v samotnom Prehľade je uvedené, prehľad o príjmoch, ktoré vyplatil....
Ďakujem! Chcel som otázkou upozorniť na túto (možno) nejednoznačnosť, ktorá môže pri inom výklade byť dôvodom pre pokutovanie. Mám takýto konkrétny prípad 2x a neviem sa rozhodnúť, či výkaz (nulový) podávať alebo nie. Asi pre istotu radšej áno.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja si raz pamätám ako na školení nám povedali, že ak má zamestnancov a nič im nevyplácal..tak má pre istotu podať nulový. Takže to robím aj ja tak... maróduje zamestnanec celý kvartál...dám prehľad s nulami.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať