Zavrieť

Porady

Prehľady od 01.01.2012 po novom

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

§ 39 ods. 9 zákona 595/2003 Z.z. sa mení takto:

(9) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, je povinný podávať miestne príslušnému správcovi dane v lehote podľa § 49


a) prehľad o príjmoch zo závislej činnosti, ktoré jednotlivým zamestnancom vyplatil, o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z týchto príjmov a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny mesiac (ďalej len „prehľad“); v prehľade sa uvádzajú aj osobné údaje zamestnanca uvedené v § 32 ods. 6 písm. a) až c), ktorému bol príjem poskytnutý, ak nejde o osoby, na ktoré sa vzťahujú osobitné spôsoby vykazovania údajov podľa osobitného predpisu,132) ...........


viac: informácia dr sr - časť: tlačivo prehľad a hlásenie
Usporiadat
jozefIK jozefIK

jozefIK je offline (nepripojený) jozefIK

... sčítať a vykázať jeden krát...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Mesačný prehlad treba odovzdať v papierovej forme tento mesiac?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zk24 Pozri príspevok
Mesačný prehlad treba odovzdať v papierovej forme tento mesiac?

Ja myslím, že sa môže kľudne v papieri, hoci ja osobne by som rada poslať všetko elektronicky. Nič nebráni tomu, aby neplatitelia DPH toto robili v papieri stále. Platitelia DPH od 1. 4. 2012 elektronicky. Do 1. 4. 2012 môžu aj oni v papaieri.
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Economic Pozri príspevok
Ja myslím, že sa môže kľudne v papieri, hoci ja osobne by som rada poslať všetko elektronicky. Nič nebráni tomu, aby neplatitelia DPH toto robili v papieri stále. Platitelia DPH od 1. 4. 2012 elektronicky. Do 1. 4. 2012 môžu aj oni v papaieri.
Ja by som rada elektronicky, ale stale to tlačivo nie je v eTAX ani v eDANE ho nevidim. Mam to pripravene a neviem teda ze ci iba ja mam niečo zle, alebo ti majstri sveta z danoveho uradu to este nedali do elektronickej podoby.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zk24 Pozri príspevok
Ja by som rada elektronicky, ale stale to tlačivo nie je v eTAX ani v eDANE ho nevidim. Mam to pripravene a neviem teda ze ci iba ja mam niečo zle, alebo ti majstri sveta z danoveho uradu to este nedali do elektronickej podoby.
To tí majstri sveta čo pre DÚ robia zbabrali. Zobrali kopec peňazí za to a figu borovú robia. Však od kedy boli vzory zverejnené a schválené.... Ale neboj Zuzka, ešte máme čas na elektronické podanie. Ak to objavím, že to fachá, dám vedieť. Aj ja mám za mojich všetkých klientov pripravené, len exportnúť a odoslať...
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Akože nech idú do riti !
To posunutie povinnych elektronickych podani neurobili pre danovnikov ale kvoli sebe, lebo su neni schopni zabezpecit aby vobec sa dalo niečo podávať. Fakt ma uz lezu na nervy. Nemožem ziadnu pracu dokonciť. stoja mi an stole DPFO, DPPO 2011, teraz uz aj prehlady a nemozem nič z toho podať.... potom to spojazdnia a bude im zas padať systém. Ja už by som si rada urobila "kvačku" že konečne mam niečo podané a nejaku povinnosť splnenú.
2 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Hovoríš mi z duše..... Som na tom presne tak isto. Veľa podaní mám aj ja pripravených v rôznych kôpkach, krížom-krážom.... A tak isto nič nemôžem dokončiť tak ako by som si to predstavovala.

Oni nám fakt technicky totálne bránia v tom, aby sme normálne pred termínom a bez nervov podávali daňové priznania. neviem na kiu riť stále tlačivá prerábajú, a nenechajú tie isté, aby sa mohli používať viac rokov. Ozaj to nie je treba rok čo rok prerábať a obnovovať a potom takto ľudí naťahovať svojou neschopnosťou to prispôsobiť na portáli. Sú trápni.... až mi je z nich zle.

Hlavne že verejne ľudí vyzývajú, aby si nič nenechávali na poslednú chvíľu a neuvedomujú si, že už mesiac a pol času nám úplne ukradli !
0 0
Theo Theo

Theo je offline (nepripojený) Theo

dôchodca
Nebojte sa-vracia sa späť Mihaly!
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Theo Pozri príspevok
Nebojte sa-vracia sa späť Mihaly!
Mihaly ? kam?
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Pri väčšom počte zamestnancov podávať prehľad v papierovej forme, to mi je jasné. Ale mám dať údaje aj na diskete alebo CD, ako je to pri ročnom hlásení? Ďakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zk24 Pozri príspevok
Ja by som rada elektronicky, ale stale to tlačivo nie je v eTAX ani v eDANE ho nevidim. Mam to pripravene a neviem teda ze ci iba ja mam niečo zle, alebo ti majstri sveta z danoveho uradu to este nedali do elektronickej podoby.

Zuzka poď na eDane ! Mesačné prehľady krásne fungujú. Už som 5 kusov podala s načítaním cez XML súbor ! Toľko radosti !

Ja už som všetky podala. Len za 2 spoločnosti čakám na sprístupnenie elektronickej komunikácie, lebo tú ešte nemám. Ako náhle mi príde notifikácia, podám aj tie posledné dve.
Naposledy upravil Economic : 15.02.12 at 10:03
3 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Aj hlásenia som podávala elektronicky.

Cez ETAX : vyberieš si daňovníka, podanie dokumentov, Hlásenie o vyúčtovanie dane platné od 1. 1. 2011 - buď vyplníš manuálne, alebo načítaš XML súbor. Kontrola, podpis, odoslať.
Naposledy upravil Economic : 15.02.12 at 15:02
2 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

dph cez edane? alebo cez drsr.sk??? ja som podala cez edane a prislo mi odmietnutie...tak som to este raz skusila...inak cez drsr.sk tam nevidim novy dph formular...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
striebro1 Pozri príspevok
dph cez edane? alebo cez drsr.sk??? ja som podala cez edane a prislo mi odmietnutie...tak som to este raz skusila...inak cez drsr.sk tam nevidim novy dph formular...
DPH len cez e-Dane ale čuduj sa svete aj mne prišlo odmietnutie... a veľmi čudesné... Idem ešte raz skúsiť...

Asi zažíva aplikácia riadny nápor....
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Economic Pozri príspevok
Aj hlásenia som podávala elektronicky.

Cez ETAX : vyberieš si daňovníka, podanie dokumentov, Hlásenie o vyúčtovanie dane platné od 1. 1. 2011 - buď vyplníš manuálne, alebo načítaš XML súbor. Kontrola, podpis, odoslať.
... neviem, možno, že to máte dobre ... ale ja som si to takto vyplnila pred rokom, t. j. za rok 2010 = že platné od 1. 1. 2010 a povolilo aj zadať rok 2010 ... a bola som správkyňou dane vyzvaná na zaslanie nového, nakoľko až toto tlačivko platné k 1. 1. 2011 bolo to správne .. ale musím povedať aj to, že to bolo cez elektronickú podateľňu na www.drsr.sk ... a nie cez ETAX .. aj keď je tu asi len rozdiel v ZEP-e ...?

... radšej si to over ... a pozri si hlavne dolu na číselko ... či? ...

... pripájam link: http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...&cID=6_0_2QS3D ... ak si preklikneš na závislú činnosť ... a vyhladáš hlásenie ... máš tam uvedené, že tlačivko platné od 1. 1. 2011 je za zdaňovacie obdobie 2010 ...
Naposledy upravil promont maja : 16.02.12 at 07:35
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

a potom som poslala este raz a teraz mam akceptaciu dokonca dva ci tri krat...inak je to maximalne amatersky program....fakt....
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

striebro1 Pozri príspevok
a potom som poslala este raz a teraz mam akceptaciu dokonca dva ci tri krat...inak je to maximalne amatersky program....fakt....
.. možno, že pomôže ... ale aj mne sa pritrafilo, že som v minulosti zasielala cez eDane prehľad, a akceptovalo ho v tej istej stotine sekundy trikrát ... potom som musela požiadať Daňový úrad o späťvzatie tých dvoch a to na základe predchádzajúceho telefonátu od správkyne dane ...
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

striebro1 Pozri príspevok
a potom som poslala este raz a teraz mam akceptaciu dokonca dva ci tri krat...inak je to maximalne amatersky program....fakt....
Ja som včera poslala 3 prehľady cez eDane. Všetky tri prehľady mám podané 2x - s tými istými časovými údajmi.
Potvrdenia o podaní mám k prvým prehľadom 2x a k druhým 1 x. Potvrdenie o akceptácii mám tiež aj k tým dupľovaným.
Taký akčný program ešte nemali : podám 3 prehľady a mám ich podaných 6 + 9 potvrdení o podaní + 6 akceptáciíí.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Tiež som včera odoslala prehľad a mám 2 akceptácie o podaní.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
striebro1 Pozri príspevok
a potom som poslala este raz a teraz mam akceptaciu dokonca dva ci tri krat...inak je to maximalne amatersky program....fakt....

Cez eDane sa to aj mne stáva, že mi potom do schránky príde akcpttácia 2 alebo 3x. Cez pri podaní cez hlavný portál drsr.sk teda cez eTAX sa to mi nestávalo, že by to duplovalo.

Ale to je ten lepší prípad, ako keby neprišli akceptácie žiadne !
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať