Zavrieť

Porady

Prehľady od 01.01.2012 po novom

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

§ 39 ods. 9 zákona 595/2003 Z.z. sa mení takto:

(9) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, je povinný podávať miestne príslušnému správcovi dane v lehote podľa § 49


a) prehľad o príjmoch zo závislej činnosti, ktoré jednotlivým zamestnancom vyplatil, o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z týchto príjmov a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny mesiac (ďalej len „prehľad“); v prehľade sa uvádzajú aj osobné údaje zamestnanca uvedené v § 32 ods. 6 písm. a) až c), ktorému bol príjem poskytnutý, ak nejde o osoby, na ktoré sa vzťahujú osobitné spôsoby vykazovania údajov podľa osobitného predpisu,132) ...........


viac: informácia dr sr - časť: tlačivo prehľad a hlásenie
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
tak te hlásenia, či prehľady za 01/2012 som podala načítaním z xml cez eDane za cca 5 min. to bolo hotové.
Predbežne platný certifikát - na definitívne musím počkať. Hlavne že to funguje.
A tá pomôcka na vyhľadanie účtu a VS pre kohokoľvek je tiež dobrá-praktická.
TAkže konštatujem, že sa ľady pohli, fajn.
mimo
Od programátora som novú verziu pre účtovníctvo na rok 2012 tiež dostala až včera. Zas musím uznať, že on bol závislý na tom, kedy a či vôbec dostane potrebné schémy novách tlačív.
no ale nič sa nedeje - medzičasom som si stihla zalyžovať a pripraviť účtovné výkazy firmám, kde mi výsledky odsúhlasili a uzavreli sme rok 2011.
0 0
er_erika er_erika

er_erika je offline (nepripojený) er_erika

zdravím,
ako je to s uvádzaním bonusu v prehľade? školiteľka povedala, že bonus sa do prehľadu zapisuje len každý štvrťrok ako sumár za 3 mesiace. Že mesačne sa bonus do prehľadu nezapisuje. Lenže mne mzdový program automaticky ťahá bonus do prehľadu aj za január.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

er_erika Pozri príspevok
zdravím,
ako je to s uvádzaním bonusu v prehľade? školiteľka povedala, že bonus sa do prehľadu zapisuje len každý štvrťrok ako sumár za 3 mesiace. Že mesačne sa bonus do prehľadu nezapisuje. Lenže mne mzdový program automaticky ťahá bonus do prehľadu aj za január.

Bonus patrí do každého mesačného prehľadu (pokiaľ bol). Školiteľku treba vyťahať za pačesy. Dole na str.2 - vysvetlivka 10)
5 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Bonus sa uvádza každý mesiac, len sa žiada jeho úhrada v 3.mesiaci štvrťroka.
3 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

er_erika Pozri príspevok
zdravím,
ako je to s uvádzaním bonusu v prehľade? školiteľka povedala, že bonus sa do prehľadu zapisuje len každý štvrťrok ako sumár za 3 mesiace. Že mesačne sa bonus do prehľadu nezapisuje. Lenže mne mzdový program automaticky ťahá bonus do prehľadu aj za január.
zapisuje da každý mesiac, ale žiada sa späť iba každý kvartál....tak ako bolo v Q. prehľadoch....
3 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

A možno školiteľka dobre vravela, len poslucháči sa bavkali . Dodatočne ma napadlo...vedved vieme čítať, či nie?
3 0
er_erika er_erika

er_erika je offline (nepripojený) er_erika

díky za odpoveď
0 0
AnkaS AnkaS

AnkaS je offline (nepripojený) AnkaS

Dobrý deň, máme zamestnanca, ktorý bol celý mesiac PN, takže sme mu nevyplácali žiadnu mzdu. Je potrebné ho v V.časti prehľadu uviesť? Program mi vytvoril prehľad, kde ho uviedol, ale v kolónke počet zamestnancov, za ktorých sa pehľad podáva ho nezapočítal. Ako to má byť správne, nikde som tento prípad nenašla. Ďakujem za odpoveď.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

prosím Vás firma nie je platca dph ale keby podávala výkazy elektronicky tak by to bolo jednoduchšie, môžete mi poradiť ako funguje, čiže ak požiada o identifikátor na drsr, treba potom doručovať výkazy aj v papierovej forme alebo nie? alebo môžem aj ja požiadať za neho? ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
sybila3 Pozri príspevok
prosím Vás firma nie je platca dph ale keby podávala výkazy elektronicky tak by to bolo jednoduchšie, môžete mi poradiť ako funguje, čiže ak požiada o identifikátor na drsr, treba potom doručovať výkazy aj v papierovej forme alebo nie? alebo môžem aj ja požiadať za neho? ďakujem
a čítaš príspevky?
elektronicky môžeš, ale nemusíš.
Ak sa rozhodneš pre e-podávanie, vybaviš si prístup a podávaš elektronicky, potom samozrejme už nie aj papierovo, to by bola duplicita a aký význam by to malo?
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

Rozalka Pozri príspevok
Áno, treba, pretože v súčte Súčte zúčtovaných a vyplatených príjmov sú zahrnuté.



Sídlo daňového úradu treba vyplniť správne, inak bude hlásiť kritickú chybu.

Daňový úrad Bratislava
Daňový úrad Trnava
Daňový úrad Trenčín
Daňový úrad Nitra
Daňový úrad Žilina
Daňový úrad Banská Bystrica
Daňový úrad Prešov
Daňový úrad Košice
Daňový úrad pre vybrané daňové subjekty

Prosím o radu, posielam nový mesačný prehľad v papierovej forme. Sídlo DÚ podľa vyššie citovaného vyplním napr. Košice a prehľad pošlem na adresu sídla alebo na adresu PDÚ ?

0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Čo je to PDÚ ?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tak k tým vyššie spomínaným KE hádam vie subjekt, pod ktorý DÚ patrí. teda KE I., KE II., atp. Sídlia na spoločnej adrese.
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

Re: Zhrnutie novôt
Pôvodca textu príspevku: optimistka
Daňový poriadok 563/2009 - nový zákon o správe daní
ERP s fiskálnym modulom pre všetkých bez výnimky
nová organizácia daňovej správy a už len 8 DÚ



tak takto:

8x DÚ,
(3xBA+5xTT+4xTN+6xZA+6xPO+4xKE+6xBB+5xNR) = 39x PDÚ,
(6xTT+8xNR+8xBB+5xKE+6xPO+3xZA+6xTN) = 42 KMDÚ

PDÚ - pobočka daňového úradu
KMDÚ - kontaktné miesto daňového úradu

Ej poraďáčky , nečítate Poradu ?

Môj konkrétny prípad je PDÚ Spišská Nová Ves a sídlo DÚ je Košice.




Naposledy upravil katka 23 : 20.02.12 at 18:09
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

KEJKA Pozri príspevok
a čítaš príspevky?
elektronicky môžeš, ale nemusíš.
Ak sa rozhodneš pre e-podávanie, vybaviš si prístup a podávaš elektronicky, potom samozrejme už nie aj papierovo, to by bola duplicita a aký význam by to malo?
no preto sa pýtam len keď sme vybavovali el.podpis tak bola možnosť na du zasielať bez el. podpisu ale do 5 dní doručiť papierovo.
ten identifikátor musí byť za každú firmu zvlášť?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
katka 23 Pozri príspevok
Prosím o radu, posielam nový mesačný prehľad v papierovej forme. Sídlo DÚ podľa vyššie citovaného vyplním napr. Košice a prehľad pošlem na adresu sídla alebo na adresu PDÚ ?

Podľa môjho názoru zasielaš na PDÚ hoci je vyplnený príslušný DÚ.
1 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

ďakujem Economic, myslela som že takto ,chcela som sa uistiť.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ako vypíšem keď mzdy boli za január vyrátané aj zaúčtované ale neboli vyplatené?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
sybila3 Pozri príspevok
ako vypíšem keď mzdy boli za január vyrátané aj zaúčtované ale neboli vyplatené?
ak nebola ani daň zaplatená, tak uvedieš na riadku nulu a ani dátum platby nevyplníš.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no daň z minimálnej mzdy nevychádza takže na r. nula uvádzam len hrubú mzdu a v časti V vypíšem údaje zamestnancov, mzdu.....
Naposledy upravil sybila3 : 21.02.12 at 18:36
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať