Zavrieť

Porady

Aky je rozdiel medzi platcom DPH a osobou, ktora sa registruje pre daň?

Muž
Dobrý deň,
niesom plátca DPH a budem vystavovať faktúry do zahraničia (v EÚ iba), náklady nebudem mať žiadne.... Dočítal som sa, že sa musím ale registrovať pre daň, ale že na slovensku stále ostanem neplátca dane. Sú tieto informácie správne? Existuje také niečo? A čo vlastne mám povedať na daňovom úrade, že sa chcem registrovať na daň? Nepochopia to tak, že chcem byť platiteľom dane?
Ďakujem za odpovede.
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Juras66 Pozri príspevok
Je to montáž výťahu, čiže prvá možnosť, s tým že ide iba o samotnú montáž, materiál si dáva česká firma.
Čiže dodanie služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť, podľa § 16 ods. 1, s miestom dodania v ČR. Slovenská s.r.o. nie je povinná registrovať sa podľa § 7a pretože nejde o služby podľa § 15. Slovenská s.r.o. faktúruje bez DPH s odvolávkou na prenos daňovej povinnosti na príjemcu služby - českého odberateľa. *
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
to by musel byť platiteľ DPH, ale nie je. Už sme to tu rozoberali v inej téme - povinnosť registrovať sa v ČR áno alebo nie?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

KEJKA Pozri príspevok
to by musel byť platiteľ DPH, ale nie je. Už sme to tu rozoberali v inej téme - povinnosť registrovať sa v ČR áno alebo nie?
Povinnosť v tomto pripade nie. Nejde o slovenského dodávateľa, ale o to kto je príjemca. Ak je príjemca zdaniteľná osoba tak môže preniesť slovák daňovú povinnosť na českú firmu. Ak je odberateľom český občan, tak sa nedá preniesť daňová povinnosť, preto sa musí registrovať v ČR, bez ohľadu na to či je slovenská sro platiteľ alebo neplatiteľ. Takto to chápem ja. Je to len o možnosti prenosu daňovej povinnosti, a tú môže robiť dodávateľ platiteľ aj neplatiteľ dph. Ale nedá sa preniesť na občana. Iba na firmu. Proste tú daň v ČR niekto zaplatiť musí, a občan nie je povinný podávať DP DPH.

*takto to ja chapem zo zakonov a všetkých materiálov čo som doteraz čítala.

Aj slovenský § 5 káže registrovať sa českej zdaniteľnej osobe (je jedno či platcovi alebo neplatcovi) pred dodaním služby s miestom dodania v tuzemsku, s výnimkou v prípade že má možnosť preniesť daňovú povinnosť na príjemcu - teda ak má odberateľa zdaniteľnú osobu (zas jedno či platcu alebo neplatcu). Ale ak je odberateľ slovenský občan tak česká zdaniteľná osoba (platiteľ / *neplatiteľ) nemá možnosť prenosu, a preto sa musí v SR registrovať na DU BA I.*

Čiste môj názor. Snažila som sa to zanalyzovať v tomto príspevku:

http://www.porada.sk/t178289-p4-dodanie-sluzby-do-eu-nezdanitelnej-osobe-osobe-bez-ic-dph.html#post1888646
Naposledy upravil zk24 : 08.11.11 at 18:04
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Privítam protiargumenty. Rada by som za tým spravila čiaru, že ok, tak tomuto už naozaj rozumiem, resp.tak tomuto som doteraz nerozumela *Asi si budem musieť zaplatiť nejakého daňového poradcu, ktorý so mnou prejde všetky neisté otázky
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Kam sa stratila "betka"? Tá vždy vedela v otázkach DPH kontrovať....*
0 0
Juras66 Juras66

Juras66 je offline (nepripojený) Juras66

zk24 Pozri príspevok
Čiže dodanie služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť, podľa § 16 ods. 1, s miestom dodania v ČR. Slovenská s.r.o. nie je povinná registrovať sa podľa § 7a pretože nejde o služby podľa § 15. Slovenská s.r.o. faktúruje bez DPH s odvolávkou na prenos daňovej povinnosti na príjemcu služby - českého odberateľa. *
Ešte jeden dotaz, ak takto budeme fungovať dlhšie, nevznikne niekomu z nas (slovenský SZČO, respektíve s.r.o) v budúcnosti povinnosť zriadiť si v ČR prevádzku alebo povinnosť registrovať sa pre daň v ČR?
Ďakujem
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Juras66 Pozri príspevok
Ešte jeden dotaz, ak takto budeme fungovať dlhšie, nevznikne niekomu z nas (slovenský SZČO, respektíve s.r.o) v budúcnosti povinnosť zriadiť si v ČR prevádzku alebo povinnosť registrovať sa pre daň v ČR?
Ďakujem
Podľa mojich vedomostí..... v prípade, že stále budete mať možnosť na odberateľa preniesť daňovú povinnosť (teda odberateľom je zdaniteľná osoba) tak nie. On odvádza DPH za Vás.*
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať