Zavrieť

Porady

investovanie do zlata

dobry den chcem sa opytat ci ma niekto skusenosti stymto,fin. poradkyna dosla za mnou stym ze hrozi hyperinflacia a aby som investoval do zlata,do sukromnej trezorovej banky v rakusku...
ze vraj su dve moznosti:
1. jednorazovym vkladom ktory je limitovany minimalnou ciastkou 3000E stym ze je tam poplatok 150E resp. neake ažio, a vynos 7,5percenta,ktory by sa mal ale ratat uz na akutalnu hodnotu zlata v pripade poziadania o vyber,vyplatenie potrebnej ciastky stym ze tuto sumu uz nemozno navysovat

2. ta druha je v pripade ked nemam taku hotovost,je to nieco ako formou setriaceho uctu kde si na zaciatku stanovim cielovu sumu ktoru by som chcel dosiahnut v urcitom obodbi neviazanom cize da sa to aaj na cely zivot,na kolko "sa clovek citi" cielove sumy by mali byt 6 ,10,20,30, tisic eur
je tam podmienka aby tam rocne bolo zaslane 300 eur,cize mesacne to vychadza na 25eur aby ste mali narok na konci roka pripisane 5percent urok,vynos je tam takisto 7,5 percenta
mala by tu byt ta nevyhoda ze vtomto druhom setriacom ucte je cena zlata drahsia,myslim ta nakupna zaciatocna aa a poplatok je vlastne to ažio 5percent ztej zvolenej cielovej sumy to robi 300eur vtomto pripade ta najmensia 6000eur,aj vtomto pripade po dosihanutie cielovej sumy sa prebytok vrati,nemozno ju zvysit ale treba si otvorit dalsi ucet..

tak vas prosim o vas nazor,co si otom myslite,neviem no zda sa mi tam dost podmienok,a poplatkov zato,dakujem za vase nazory
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Keď nie zlato tak meď zinok,a pod všetkých kovov je málo a bude ešte menej.Zlato tak ako spomenul Samuel SK si držístále rovnakú reálnu hodnotu.Ale farebné kovy neustále stúpajú na cene.A tak tomu bude aj nadalej.
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Jediny problem s kovom je ten, ze sa tazko skladuje
1 tonu medi kupim za povedzme 6000 eur, lenze kde to skladovat?
Jedine niekde v garazi, v pivnici.
Avsak na druhu stranu hehe, 1 tonu (v jednom celku) nie je az take jednoduche ukradnut

Velmi zaujimave grafy: hlavne ten 5 rocny, kde med bola takmer na "$1" a potom v 2011 sa presvihlo cez "$4" (za libru, co je cca 450gramov +- ).. To je 400% za necele 3 roky, tomu hovorim urok
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
1. Zlato je vhodne ako spekulativny investicny nastroj na vyvazovanie v portfoliu. Ale nikdy nie ako jediny a samostatny investicny nastroj.

2. Zlato je dobre nakupovat v dobe kludu. Nie v case kriz. Kazda finacna a hbospodarska kriza je sprevadzana tzv. zlatou bublinou.

3. Aktualne je cena zlata prilis vysoko. Standardne plati ze cena zlata sa sklada z tychto casti:

A. Hodnota vytazenia

B. Hodnota vycistenia a primarnej distribucie

A + B tvoria takzvanu fundamentalnu hodnotu zlata

C. Marzova cast tazby a distribucie. Je to vlastne marza tych co zabezpecuju tazbu, vycistenie, primarnu distribuciu.

A + B + C tvoria takzvanu dolnu trhovu cenu zlata

D. Spekulacna zlozka. To je to co si trh skor alebo neskor vezme naspat pri vybere ziskov a vyrovnavani uctov. Raz za cas to vzdy nastane.

A + B + C + D je trhova cena.

Cely problem je v tom ak D je hore o viac ako o 50 percent nad sucet A + B + C. Vtedy je mozne hovorit o spekulativnej bubline.
Aktualna hodnota D voci suctu A + B + C je na urovni cez 100 percent. Takze zlato sa vezie na obrovskej spekulativnej bubline a je otazkou casu kedy splasne a drobni investori pridu o peniaze.

A to este nehovorim o zlozke E co je vlastne marza / rabat nakupu a predaja v maloobchodnych podmienkach.
Tie sa bezne hybu na urovniach 5-15 %. Co je strasne vela.

Samotne zlato bolo velmi dlho univerzalnym platidlom. Ale tuto schopnost definitivne STRATILO.
Iba vtedy ma nieco hodnotu platidla, ak je tejto komodity dostatok aby v pripade potreby mohla sluzit ako obezivo. A teda jej musi byt dostatok s ohladom na delitelnost komodity a s ohladom na pocet nutnych transakcii v obehu.
Ludstvo ma aktualne uz privela ludi na to, aby aktualne zasoby zlata, hoc delene na gramove kusky mohlo sluzit ako obezivo. pri takom velkom pocte ludi ako aktualne zije na zei v pripade globalnej velkej krizy zlato nebude mozne pouzit ako platidlo. Ludstvo sa uchyli k hladaniu niecoho co v mieste krizy bude v dostatocnom mnozstve aby to mohlo sluzit ako obezivo ale zaroven dostatocne obmedzene aby to vytvaralo istu vzacnost komodity.

Ak sa pozrieme do historie, tak len za poslednych 120 rokov sa viacnasobne stalo, ze zlato bolo koniskovane vladami. Ano, aj taka vlada ako je USA sa uz 2 krat uchylili ku konfiskacvii vsetkeho zlata. A teda v pripade hyperinflacie vlada pristupi ku konfiskacii zlata. A je jedno si bude v bezpecnostnej schranke v banke alebo nie.
Lebo stat si nemoze dovolit, a to ziadny na svete, aby si obezivo vytvarali samotni obcania.

Aktualne je zlato velmi vysoko co sa tyka ceny, do buducnosti nepredstavuje ziadnu stabilnu istotu a pre maleho investora je to aj z dlhodobeho hladiska nezmysel.
0 0
kezeso kezeso

kezeso je offline (nepripojený) kezeso

obchodník
Finančné poradkyne sú tu hlavne pre seba...
0 0
Arodd Arodd

Arodd je offline (nepripojený) Arodd

Investovanie do zlata je stale v kurze kvoli podstatnej vlastnosti zlata.Zlato je,vzdy bolo a bude nositelom hodnoty.Urcite to nie je vhodny samostatny nastroj investovania ale ako doplnok do portfolia je vyborny.
Treba len zvolit vhodnu spolocnost,ktora sprostredkuje nakup
0 0
Siod Siod

Siod je offline (nepripojený) Siod

s tymto suhlasim avsak najst spolahlivu spolocnost,ktora sprostredkuje nakup,uskladnenie zlata nie je vobec jednoduche.Vacsinou su to zahranicne firmy
0 0
Jerry222 Jerry222

Jerry222 je offline (nepripojený) Jerry222

skus pozriet stranku spolocnosti Sun Wealth management,zaoberaju sa aj investiciami do zlata pre svojich klientov
0 0
Nole Nole

Nole je offline (nepripojený) Nole

otazne skor je ci sa investicia do zlata oplati.Stale nas zaplavuju informacie,ze jeho cena ma klesat.I ked je pravda,ze jeho zasoby su obmedzene ako je to s kazdym drahym kovom,ale nejako nechapem ako sa zo zlata vyplacaju vynosy.Jedine pri jeho predaji..Nie je to uplne jednoduchy sposob investovania
0 0
Vogl Vogl

Vogl je offline (nepripojený) Vogl

zalezi aj ako sa nastavi strategia nakupu.Ono vyznat sa v tom nie je najjednoduchsie to ams pravdu.Ale to je tak isto u investicie do kazdej komodity,nie len zlato.Ako doplnok je investovanie do drahych kovov aj sucastou podielovych fondov avsak je podstatny rozdiel v nakupe realneho zlata.
0 0
Doplet Doplet

Doplet je offline (nepripojený) Doplet

pozeral som stranku Sun wealth management,ktoru spominate a ich sluzby vyzeraju viac ako zaujimavo,len sa trocha obavam ci budu dostupne pre beznych smrtelnikov,alebo iba pre vyvolenych
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať