Zavrieť

Porady

DP DzMV za zdaňovacie obdobie 2012

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pripravuje sa !!!

v MPK je - Návrh opatrenia Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje vzor daňového priznania k dani z motorových vozidiel - za zdaňovacie obdobie 2012 .
MPK od 11.11.2011 do 02.12.2012

zdroj: portál právnych predpisov
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Katrina13 Pozri príspevok
Dobrý deň,možno hlúpa otázka začiatočníka, ale predsa pre kľud duše...je cestná daň a daň z motorových vozidiel to isté? V televízií spomínali, že treba mať do zajtra zaplatenú cestnú daň A daň z motorových vozidiel, tak ma to prekvapilo, pretože som bola v tom, že je to to isté len inak povedané.
Je to jedno a to isté. Opäť nepresné informácie a neprofesionálne takto vystupovať vo verejných médiách.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zk24 Pozri príspevok
Ahojte....

klient mi neoznamil ze počas roku zmenil EČV. Ja som podala DP DMV už pred 2 týždňami a včera som zistila ze on už má nové EČV (ten istý okres). Mám podať opravné daňové priznanie? Bolo treba nahlásiť na daňovom úrade zmenu EČV? Na tlačive o vzniku/zániku danovej povinnosti sa totiž EČV uvádza.



Ide o to isté vozidlo, ten istý okres, ten istý majitel, len nová EČV...

Dakujem.

Obyčajným listom by som to oznámila. na toto nie je tlačivo.
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Takže nemusí ísť o odhlásenie a prizhlásenie znova, hej?

Odporúčate podať opravné DP DMV s novým EČV? Alebo sa mám na to vykašlať a oznámiť im to listom teda teraz a až budúci rok podať na nové EČV?

Môžu nás naháňať kvoli nejakej 15 / 30 dnovej lehote?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zk24 Pozri príspevok
Takže nemusí ísť o odhlásenie a prizhlásenie znova, hej?

Odporúčate podať opravné DP DMV s novým EČV? Alebo sa mám na to vykašlať a oznámiť im to listom teda teraz a až budúci rok podať na nové EČV?

Môžu nás naháňať kvoli nejakej 15 / 30 dnovej lehote?
Ak chceš mať srdce na pokoji, tak ho môžeš podať, ale podľa mňa, úplne stačí len oznámenie o zmene EČ.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Aj ja myslím, že DP bolo podané síce so starým EČ.... no na sume, ani na dobe platetia za dané vozidlo sa nič nemení. Stačí iba oznámiť zmenu EČ dodatočne. Oni si to už prifaria, aj tak nevedia kde im hlava stojí. Neprerábala by som DP.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Dakujem Vám veľmi pekne za názory.
0 0
danielko danielko

danielko je offline (nepripojený) danielko

Ja som mala takúto situáciu pred rokom, podala som DP na s pôvodným Eč a s oznámením o zmene Eč z dôvodu krádeže Eč a musela DP opraviť. Zmena Eč bola uprostred augusta, v DP som musela uviesť "staré Eč" na dobu 8 mesiacov a "nové Eč" na dobu 5 mesiacov. Tak som za jedno auto zaplatila daň z mot. vozidiel spolu 13 mesiacov.
Bolo mi povedané, že autá na DÚ evidujú podľa Eč nie podľa VIN.
3 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Fuha... To ma nepotešilo Pošlem im ten list a budem čakať či sa ozvú.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Veď samozrejme, že na DÚ autá evidujú podľa EČ, ale Zuzka zmenu EČ v roku 2011 nenahlasovala, preto sa to u nich tvári stále pod starým EČ. A preto podľa mňa aj DP za rok 2011 bude dobré. Až v momente, keď Zuzka oznámi zmenu, si ju poznačia aj oni. Nemám pravdu ?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať