Zavrieť

Porady

DP DzMV za zdaňovacie obdobie 2012

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pripravuje sa !!!

v MPK je - Návrh opatrenia Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje vzor daňového priznania k dani z motorových vozidiel - za zdaňovacie obdobie 2012 .
MPK od 11.11.2011 do 02.12.2012

zdroj: portál právnych predpisov
Usporiadat
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Zita5 Pozri príspevok
Baby to fakt chcete byť prvé na Slovensku )))

nie, len do 10.1. mám štatistiku - a tam by som mala mať akosi aj predpis zaúčtovaný a aj výplaty, odpisy a čo ja viem čo všetko všetci sú na dovolenke (od zajtra aj ja) a prídeme do roboty až 9.1. tak to bude veľká sranda, lebo ako tak pozerám do systému, ešte ani všetky faktúry nepovystavovali a čo všetko medzitým príde.....
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Už len aby konecne boli zverejnene predpokladane sadzby na rok 2012
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ale teraz sa platí za rok 2011
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Mila123 Pozri príspevok
ale teraz sa platí za rok 2011
Ja viem ale do R52 sa píše predpokladaná daň k 1.1. nasledujuceho roka...

Či ?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Mila123 Pozri príspevok
ale teraz sa platí za rok 2011
to je pravda, ale sadzby na rok 2012 potrebujeme - aby sme vedeli korektne vyplniť DP DMV predpokladanú daň/
na druhej strane, ak sa niekto ponáhľa s RUZ, tak mu kvôli úplnosti nákladov za rok 2011 stačia info o sadzbách pre rok 2011 s tým, že DP DMV skompletuje neskôr.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ja som ešte tlačivo nevidela.....ty si teda ale rýchla.......
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Tento údaj sme tam vyplňovali vždy nie? neni to len v novom tlačive... teda pod "vždy" myslím aj minulý rok Vždy sadzby dvoch rokov... terajší a predpokladaný
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
presne tak.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Zaplatenie dane za rok 2011
S účinnosťou od 1.1.2012 je daňový subjekt povinný platbu dane poukazovanú daňovému úradu označiť v zmysle Vyhlášky č. 378/2011 Z. z. o spôsobe označovania platby dane na nové číslo účtu. Každému daňovému subjektu je pridelené jeho vlastné číslo účtu – tzv. základné číslo účtu.
Číslo účtu pre úhradu dane z motorových vozidiel sa skladá z predčíslia označujúceho daň z motorových vozidiel a miestne príslušný daňový úrad, zo základného čísla účtu a z identifikačného kódu Štátnej pokladnice.
Na označenie platby sa použije variabilný symbol vytvorený podľa prílohy č. 1 k vyhláške. Pri úhrade dane z motorových vozidiel na základe daňového priznania za rok 2011 je variabilný symbol 1700992011.

Napríklad účet, na ktorý sa zaplatí daň z motorových vozidiel za rok 2011 Daňovému úradu Banská Bystrica bude mať predčíslie 500320 – potom nasleduje vlastné číslo účtu (číslo účtu označujúce daňový subjekt) a za lomítkom / identifikačný kód Štátnej pokladnice 8180. Variabilný symbol je 1700992011.

that's all - žiadne KS
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
www.drsr.sk zo dňa 29.12.2011

Podanie daňového priznania k dani z motorových vozidiel za rok 2011 a zaplatenie dane
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...o_dzmv2012.pdf
1 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

srska Pozri príspevok
Na označenie platby sa použije variabilný symbol vytvorený podľa prílohy č. 1 k vyhláške. Pri úhrade dane z motorových vozidiel na základe daňového priznania za rok 2011 je variabilný symbol 1700992011.

Napríklad účet, na ktorý sa zaplatí daň z motorových vozidiel za rok 2011 Daňovému úradu Banská Bystrica bude mať predčíslie 500320 – potom nasleduje vlastné číslo účtu (číslo účtu označujúce daňový subjekt) a za lomítkom / identifikačný kód Štátnej pokladnice 8180. Variabilný symbol je 1700992011.

that's all - žiadne KS
Konštatné symboly slúžili na rozlíšenie preddavku, vyúčtovania dane...
Teraz to rozlíšime pri vytváraní v.s. = prvé 4 číslice.
1100 = preddavok
1700 = daň na úhradu
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
srska Pozri príspevok
Zaplatenie dane za rok 2011
S účinnosťou od 1.1.2012 je daňový subjekt povinný platbu dane poukazovanú daňovému úradu označiť v zmysle Vyhlášky č. 378/2011 Z. z. o spôsobe označovania platby dane na nové číslo účtu. Každému daňovému subjektu je pridelené jeho vlastné číslo účtu – tzv. základné číslo účtu.
Číslo účtu pre úhradu dane z motorových vozidiel sa skladá z predčíslia označujúceho daň z motorových vozidiel a miestne príslušný daňový úrad, zo základného čísla účtu a z identifikačného kódu Štátnej pokladnice.
Na označenie platby sa použije variabilný symbol vytvorený podľa prílohy č. 1 k vyhláške. Pri úhrade dane z motorových vozidiel na základe daňového priznania za rok 2011 je variabilný symbol 1700992011.

Napríklad účet, na ktorý sa zaplatí daň z motorových vozidiel za rok 2011 Daňovému úradu Banská Bystrica bude mať predčíslie 500320 – potom nasleduje vlastné číslo účtu (číslo účtu označujúce daňový subjekt) a za lomítkom / identifikačný kód Štátnej pokladnice 8180. Variabilný symbol je 1700992011.

that's all - žiadne KS
Ale bez konštantného symbolu banka nepustí úhradu , ani cez IB.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Myslím ze pustí. Mám pocit že to už to neni povinné.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zadanie KS určite nie je povinné. Aj v IB mám KS v skupine nepovinných údajov.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

zk24 Pozri príspevok
Už len aby konecne boli zverejnene predpokladane sadzby na rok 2012
Niečo som našla:

http://www.autorubik.sk/novinky/dan-...12-cestna-dan/
4 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Ale pustí. Dokonca aj bez variabilného. Raz sa mi to podarilo. Potom sa to ťažko priraďuje, ak sú rovnaké sumy. Ale ide to.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

To sú tuším sadzby na rok 2011, ktoré sa uhrádzajú do 31.1.2012...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Máte poraďáci pravdu , od 1.1.2009 konštantný symbol nie je povinný.Zistila som to teraz na nete na stránkach bánk.
Ale mne osobne sa stalo v Tatrabanke , že som zabudla uviesť KS a nepustilo mi úhradu, len neviem obdobie ...kedy to bolo .
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

zk24 Pozri príspevok
To sú tuším sadzby na rok 2011, ktoré sa uhrádzajú do 31.1.2012...
Prečítaj si ten link ešte raz. Aspoň prvých pár viet.
" Na rok 2012 zvýšili daň z motorových vozidiel len Trenčiansky a Prešovský samosprávny kraj. V ostatných prípadoch zostali sadzby zachované."
Upravujem podľa príspevku č. 46 od Rozalky -sadzby bude meniť aj Nitriansky kraj

O ktorý kraj Ti vlastne ide?

Bratislavský? http://openiazoch.zoznam.sk/cl/116054/BSK-cestnu-dan-v-rokoch-a-nezvysi
http://www.tyzden.sk/regionalny-serv...ni-2013-3.html

http://www.mojeauto.sk/trenciansky-k...-pre-rok-2012/

http://www.po-kraj.sk/sk/samosprava/...c-25-2011.html
Naposledy upravil Aljok : 29.12.11 at 16:34
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať