Zavrieť

Porady

Sliepky - ako zistím ktorá neznáša vajcia

Zdravím všetkých, vedel by mi niekto poradiť ako zistím ktorá sliepka znáša vajcia a ktorá nie, okrem toho že by som ju musel dať samostatne. Obávam sa, že ak ju oddelím od ostatných tak prestane znášať lebo to je pre ňu stresujúce a tým ovplyvním jej prípadnú znášku a zbytočne by som stratil dobrú sliepku - aj keď polievka je tiež veeľmi dobrá.

Ďakujem!
Usporiadat
Syja Syja

Syja je offline (nepripojený) Syja

sliepky sa opačujú prostredníkom v kloake ráno pri vypúšťaní sliepok,další spôsob je namontovať k hniezdam kameru cez nahrávanie a večer náte dobrú zábavu lebo zistíte veci o ktorých sa vám ani nesnívalo a tretí prezrieť sliepkam nohy a oddeliť tie ktoré ich majú skoro biele-tie nosia a tie ktoré ich žlté tie nenosia vajcia. Najosvedčenejšia metoda je tá ktorú robia dobré gazdinky -každé ráno sliepky opáčia a vedia koľko vajec večer majú hľadať,či sliekpy nezanášajú,či niečo a alebo niekto nechodí na vajcia.
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Nestíham sa čudovať, aké hlúposti sa tu vyskytujú ako rady.
Napr. "prezrieť sliepkam nohy a oddeliť tie ktoré ich majú skoro biele-tie nosia a tie ktoré ich žlté tie nenosia vajcia

Podľa tejto rady by všetky žltonohé plemená nemali znášať? Chúdence Vlašky, Oravky, Plymutky, Bielefeldky,.... Všetko nosivé a žltonohé plemená.
Ostali by snáď len sasexsky, ktoré majú nohy bielej farby.

Choď sa zajtra pozrieť na Národnú výstavu zvierat do Nitry a budeš sa čudovať koľko je tam !neznašajúcich" plemien so žltými nohami.



0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať