Zavrieť

Porady

potrebujem radu-ako zvladnut hyperaktivne dieta

ahoj potrebujem poradit mam 11 rocneho syna ktory je velmi ale velmi hyperaktivny a ja ako rozvedena a sama s dvoma detmi uz ho nezvladam bojim sa ze mi ublizi alebo mladsiemu bratovi ale nechcem ho dat prec...len chcem aby mi niekto poradil ze kde sa mozem obratit alebo co s nim.dakujem
Naposledy upravil arizona : 16.11.11 at 13:53
Usporiadat
Téma je uzavretá.
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Priklanam sa k tomu, ze chlapec ma problem. Ale problem mas aj ty. Vysporiadat sa s problemami zivota.
Ako ku chlapcovi pristupujes, ked nieco vyvedie? Kricis, udries ho, alebo kludnym hlasom vysvetlujes.Prostredie, v ktorom vyrasta nie je idealne, kludne, on ma 11 rokov, pomaly vchadza do puberty, meni sa. Som prekvapena, ze nerozprava. To od narodenia a nikto to neriesil? Aku skolu navstevuje? Zakladnu beznu, specialnu?
Asi mas sama dost problemov, ktore dieta vyciti a reaguje, ako vie. Niektore sa utiahne, niektore prejavuje svoje pocity tym, ze sa stava agresivne, nezvladnutelne, pripadne sa vyskytnu prejavy aj sebaposkodzovania.Ja nie som zastancom toho, aby sa do dietatka pchali hned lieky. Psychiatri to maju raz dva hotove. Ja by som skor skumala, preco sa prejavuje tak, ako sa prejavuje. Narodil sa zdravi? Nie je mentalne poskodeny.? Na to vsetko najlepsie najdes odpoved pri erudovanom klinickom psychologovi, ktory ma aj cas as dietatom pracovat. Psychiater, potom, ak psycholog urci, ze sa jedna o psychiatricku diagnozu, hlada vhodny liek. Niekedy stacia sedenia u psychologa. urcite by som hladala dobreho psychologa. tam by som zacala ja. Drzim prsty.
4 0
smolinka513 smolinka513

smolinka513 je offline (nepripojený) smolinka513

navstevuje specialnu skolu ale ta nie je vhodna pre neho a do takej co by mohol chodit a bola by idealna ho nechcu vziat koli jeho hyperaktivite.....ja som zo sebou uz bola u psychiatra ale nic moc mi nepomohol ani neporadil asi nemame takych dobrych tu v nasom meste.....s jehou recou nikto nic neriesi len sme vsetky mozne vysetrenia absolvovali a sami doktori nevedia precoje to tak ze nerozprava......a ked nieco vyvedie najprv mu to kludne vysvetlujem a ked to nepomaha ide krik a niekedy aj udriem ....narodil sa zdravi...dakujem
0 0
smolinka513 smolinka513

smolinka513 je offline (nepripojený) smolinka513

zo sluchom tiez nic nemabo sme aj u usneho boli a tam bolo vsetko v poriadku..s ucenim nie je az taky problem len s matematikou ktora mu az tak nejde
0 0
smolinka513 smolinka513

smolinka513 je offline (nepripojený) smolinka513

velmi rad si prepisuje ...chodi von a hlavne do kniznice kde stravi aj dve tri hodiny...nie su teraz uz problemi v skole lebo chodi na dve hodiny lebo viacej nevysedi...chodi ze vraj do specialnej ale ta nie je idealna pre neho pre take dieta je skola v topolcanoch ale tam mi ho nechcu vziat koli tej jeho hyperaktivite....
0 0
xima xima

xima je offline (nepripojený) xima

Smolinka , som uprimne sokovana, ze syn chodi do specialnej skoly a ty mas napriek tomu taketo problemy. Skola by mala byt plne vybavena pomoct a spolupracovat. Do akej skoly chodi ? A aka skola by bola ta "idealna" ? Nezobrat dieta do special. skoly pre hyperaktivitu je absurdne. To ze si pre seba nenasla kvalitnu pomoc ma mrzi. Hladaj si skupinove terapie - u psychologov. Bohuzial takto vyzera nase statne zdravotnictvo a skolstvo !? Ale trvam na tom, ze special. pedagog - skola ma pomoct. Dozaduj sa! Je to ale cele cudne s tvojim synom. Ten rezim nie je normalny. Nevydrzi v skole ???? (je to trestne) Stravi 2-3h v KNIZNICI a je HYPERAKTIVNY ? Kto ho diagnostikoval? A ako? S ucenim nema problem a nerozprava? Ty s ucitelmi nekomunikujes ? Tvoj syn potrebuje URCITE pomoc. Asi su v tej tvojej skole slabi odbornici. Chcem ti povedat - je ti tazko ale nenechavaj to tak. Tvoj syn, neviem ci ma nejake postihnutie, ak ano - ubiehaju mu VZACNE roky - cas TERAZ, kedy mozog najviac je schopny vyvinu a aktivity. Potom uz mozno nie. Syn v dospelosti sa bude musiet o seba postarat, teda mat nejake vedomosti, zrucnosti, vzdelanie. V tych Topolcanoch je spec. skola ale pre mentalne postihnutych + vyvin reci. Vycestuj aj do nejakej inej spec. skoly aj s chlapcom a konzultuj to tam s nimi.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

XIMA- mna zas sokoval tvoj prispevok. Zjavne o problematike nemas ani fajnu. ked davas za vinu skole,slabej odbornosti ucitelov, ze chlapec je nezvladnutelny matkou.Ak by si nejake znalosti mala, vedela by si, ze vzdelavanie v specilanej skole je rozdelene do viacerych variant- A,B,C a predstav si, ze deti v C varante chodia do skoly denne na 1-2 hodinky. No to su uz deti v tazkym stupnom postihu.
Nerozumiem ludom, ze prispievaju a radia v temach, o ktorych nemaju ani paru.
P.SD. teraz som si pozrela tvoje prispevky v archive. ty si ucitelka v spec.triede? Preboha, to kde si studovala specku, ze mas take znalosti? Ved o specialnom vzdelavani nemas ani sajnu.

Smolinka pises, ze dieta sa narodilo zdrave a teraz chodi do specialnej skoly. To by ma zaujimalo, ze do akej specialnej skoly chodi- typ? pre mentalne postihnute deti, sluchovo postihnute a ci ina skola?

Ak sa dieta narodi zdrave, do specialnej skoly o len tak nezaradia. Utrpel vazny uraz hlavy? Tvoje tvrdenia, ze chlapec vydrzi v kniznici 2,3 hodinky v klude a doma je hyperaktivny- to v ziadnom pripade nemoze byt pravda. Nakolko ak ma psychologom diagnostikovanu hyperaktivitu, take dieta nevydrzi taky dlhy cas zaoberat sa jednou cinnostou. Mne skor pride, ze tu hyperaktivitu si pomenovala ty, lebo ty mas problemy s dietatkom a zjavne hlavne so sebou.

V prvom rade by som ti radila, aby si sa zamyslela nad sebou a svojim postojom k dietatku- mas dieta zaradene do specialnej skoly, tak to dieta tam nie je nahodou. A prepac, trestat take dieta bitkou je pre mna nepripustne, ako aj bit zdrave deti.

Neverim tomu, ze dieta sa narodilo zdrave, ze lekari nevedia preco nerozprava, a je nepochopitelne,ze dieta nema problemy v skole co sa tyka vzdelavania ale aj spravania, len to mas doma.

Ak je v skole vsetko v poriadku, tak je problem v domacom prostredi. Alebo si este myslim, ze svojim spravanim dieta upozornuje na to, co sa mu nepaci, alebo co by chcel zmenit, ale ty jeho podnety nechapes.

CHcela by som vediet do akej specialnej skoly chodi, kto dal odporucanie na preradenie do tej skoly, do akej specilanej skoly ho nechcu zobrat a preco.
Zaverom len tolko- dieta nemas zdrave a velmi si rozmysli, ci mu este svojim postojom k nemu a tvojimi "vychovnymi" metodami neublizujes viac, ako mu ublizil sam zivot.

Ja by som takych rodicov........

Ale opat odporucam obratit sa na klinickeho psychologa.myslim, ze tu pomoc potrebujes aj ty, nie len syn.
Naposledy upravil alaya1 : 18.11.11 at 08:22
1 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
smolinka513 Pozri príspevok
velmi rad si prepisuje ...chodi von a hlavne do kniznice kde stravi aj dve tri hodiny...nie su teraz uz problemi v skole lebo chodi na dve hodiny lebo viacej nevysedi...chodi ze vraj do specialnej ale ta nie je idealna pre neho pre take dieta je skola v topolcanoch ale tam mi ho nechcu vziat koli tej jeho hyperaktivite....
Okrem školy v TO je na Slovensku ešte niekoľko škôl, ktoré sú určené pre nehovoriacich. Napr.: Spojená škola internátna Hrdličkova 17, Bratislava
Mailové adresy:


Naposledy upravil zdenka131 : 18.11.11 at 11:42
5 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Zdenka, no nevieme do akeho typu sp.s chodi teraz, ci je tam aj iny postih, ako nerozpravanie..
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Na Hrdličkovej berú s rôznym druhom postihnutia. Spomína ŠZŠ v Topoľčanoch, predpokladám, že má dieťa aj mentálny postih.

Zadávateľka témy by mala poskytnúť viac informácii , aby sme jej mohli presnejšie poradiť.
Naposledy upravil zdenka131 : 18.11.11 at 11:19
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

To urcite potrebujeme viac informacii, nie je predsa mozne, aby 11 rocne zdrave, hoci nehovoriace dieta, ktore je v beznych pomeroch vytiahlo na matku nozik.
Mam na to svoj nazor, ale zatial ho nebudem pisat, kym matka nenapise podrobnosti.

Mna len udivilo, ked som v archive prispevkov Xima nasla prispevok, kde pise, ze ucila v specialnej triede prvacikov.Tu pisala nezmysly.Mala by mat v tom jasno.
Naposledy upravil alaya1 : 18.11.11 at 11:50
1 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
To isté ani ja nechápem.
0 0
smolinka513 smolinka513

smolinka513 je offline (nepripojený) smolinka513

Ahoj ludkovia!!!Mam k Vam malu prosbu!!!Potrebovala by som poradit co mam robit zo synom ktory ma mensi postih!!!Je na tom zle recovo a zije si ako keby vo svojom svete ak nie je po jeho tak je velmi agresivny!!!A jeho agresivita sa stupnuje a ja sa obavam,ze cim bude starsi tym to bude horsie!!!Ma 11 rokov a ja neviem co dalej!!!Som na neho sama a mam este mladsieho syna o ktoreho sa obavam!!!Kedze ten starsi si dovoli zautocit aj na mna tak sa bojim aby neublizil aj jemu!!!Uz som bola na kadejakych psichologickych vysetreniach a bic nezabralo!!!Nechcem sa ho vzdat,ale obavam sa,ze ked to takto pojde dalej tak nic ine mi nebude ostavat!!!A toho sa bojim najviac!!!TAk prosim ak ma niekto pre mna nejaku radu tak sem s nou!!!Tesim sa na vase rady a vopred Vam dakujem!!!
0 0
dusansl dusansl

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

doporučujm synovi podávať najmenej op dobu 1 -2 mesiacov Betské biokalcium vždy o22 hodine pred spánkom.
Zmena v aktivite sa dostaví najnskôr po 7 dňoch a to jednoznačná a viditeľná. Až potom výrazne vynikn synov intelekt a jeho školsko-pracovné výsledky budú pre všetkých zainteresovaných prekvapivo dobré.
V rodinnom zázemí sa bude javiť ako vyrovnané pokojné dieťa,
Pekný večer prasje dusansl
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dusan nehnevajte sa, ale vas prispevok mi pride ako poriadny hyenizmus, stoji 30 eur , pani pisala, ze ma financne prolemy, http://www.abczdravia.sk/product/detske-biocalcium-21/, 11 rodne dieta nema byt o 22 hodine hore a viete vy, co tomu chlapcovi vlastne je? vezmete si ho na svedomie?

Ze aj na chorych detoch ryzujete a robite reklamu.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
psychologické všetrenia nepomohli treba zájsť za psychiatrom...
neni syn náhodou autista?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Aj mna napadol autizmus,skus si pozriet tento link...http://www.elsro.sk/proautistik.html

Skus vyhladat inych lekarov. Cim skor sa zisti, co dietatu je tym skor sa mu da pomoct...
2 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

To je duplicitná téma ... ?? potrebujem radu-ako zvladnut hyperaktivne dieta
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
nemyslím ,že je to duplicitná téma
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

tak nič, ja len že aj zadávateľka témy je tá istá, aj syn ten istý, aj opis problémov takmer rovnaký (v prvej téme aj podľa niektorých príspevkov)
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
pridávam sa, evidentne duplicita http://www.porada.sk/t180461-potrebu...vne-dieta.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať