Zavrieť

Porady

konatel s.r.o. bez odmeny

Dobry den.
Chcel by som sa popytat, ako je to ked som vo firme jediny spolocnik a konatel. Zatial si platím len zdravotné odvody,. Lebo prácu mám len sem tam(fakturovanú teda). Teraz robím v lese pilčíka a budem tam pracovat dlhsiu dobu. Prácu budem normalne fakturovat cez s.r.o. Staci ked budem aj nadalej platit za seba len zdravotne odvody, mzdu si nebudem vyplácat ziadnu a peniaze z firmy pouzijem ajtak len na nákup hmotného majetku firmy. Je to teda mozne aj nadalej takto praktizovat??? A este co je pravdy na tom ze chcu zaviest to aby si aj dobrovolne nezamestnany platil odvody do SP???

Dakujem
Usporiadat
SPECTRUM SPECTRUM

SPECTRUM je offline (nepripojený) SPECTRUM

Ďakujem ... ))
0 0
SPECTRUM SPECTRUM

SPECTRUM je offline (nepripojený) SPECTRUM

Je teda výhodnejšie, ak bude mať spoločnik,konateľ odmenu za výkon funkcie napr. 50,-€, vtedy sa odhlási ako dobrovolne nezamestnaná osoba, firma ho prihlási ako zamestnanca, nebude platiť 47,58 , ale bude mu zrazené len z tejto odmeny odvod do ZP aj SP ? Mýlim sa ? Ďakujem za odpoved
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

je to tak, neexistuje minimálny VZ pre zamestnanca.......
0 0
Ivana J. Ivana J.

Ivana J. je offline (nepripojený) Ivana J.

Može s.r.o. čka si dať do nákladov zaplatené DNP za konatela aj spoločníka? Spoločník je jediný majitel a nie je zamestnancom.Je to oprávnený danový výdavok?
Ďakujem za odpoved
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

podľa môjho názoru nie...je to jeho osobný výdavok......nie daňový náklad spoločnosti....
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ivana J. Pozri príspevok
Može s.r.o. čka si dať do nákladov zaplatené DNP za konatela aj spoločníka? Spoločník je jediný majitel a nie je zamestnancom.Je to oprávnený danový výdavok?
Ďakujem za odpoved
Pokiaľ nie je zamestnancom, tak jednoznačne nie. Nemôže
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať