Zavrieť

Porady

SZČO a osobný účet

Dobrý deň. Viem že tu už o tom bolo písané veľa, ale aj tak mi nie sú určité veci jasné. Práve začínam robiť klienta, ktorý osobný účet využíva aj na podnikanie. Tento účet má nahlásený na daňovom. Môžem poplatky za vedenie účtu dať do nákladov alebo nie? Z tohto účtu samozrejme platí aj nákupy potravín a p. stačí ak do účtovníctva uvediem iba pohyby súvisiace s podnikaním a doložím kópiu výpisu alebo musím pracne nahadzovať každý jeden pohyb? (do teraz som mala iba jedného živnostníka a ten mal podnikateľský účet)
Ďakujem
Usporiadat
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

A čo potom s konečným zostatkom?
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Môj názor je, že ak viac - menej pravidelne používate súkromný účet, ktorý nie je nahlásený na DÚ, v súvislosti s podnikaním (t.j. nejedná sa iba o pár pohybov za rok), tak o ňom treba kompletne účtovať a samozrejme ho nahlásiť na DÚ.
Ak ide naozaj iba o pár pohybov, tak učtujete podľa príspevku č. 10 a nejaké zostatky Vás nemusia zaujímať.
0 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

A ak je mínusový? lebo na nete som čítala, že v peňažnom denníku nemôže byť mínusový zostatok..chcem mať istotu
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Ide Vám asi o mínusový zostatok pokladne (taký logicky nemôže byť). To sa obvykle rieši osobným vkladom podnikateľa.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať