Zavrieť

Porady

Usporiadat
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Jedna vec je SV, ktorý sa nulový nepodáva, a druhé je Prehľad, ktorý sa nulový v papierovej forme podáva, ináč je pokuta (z vlastnej skúsenosti), platí to aj keď nie sú zamestnanci, pokiaľ sa neodregistruješ, ale pozor na obdobie, kedy zrušiš registráciu (ak počas roka, potom nesmieš zabudnúť na ročné hlásenie)
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Luna Pozri príspevok
Až tak logické sa mi to nezdá. Napr keď robíš súhrný výkaz tak nulový sa nepodáva,nie si povinná. Takisto aj s nulovými výkazmi do poisťovní bol problém elektronický zasielať. A tuším aj pokiaľ si nevyplácala mzdu zamestnancovi nebola si povinnná posielť prehľady.
So zvýrazneným červene - nesúhlasím.
0 0
adra22 adra22

adra22 je offline (nepripojený) adra22

Môžem sa opýtať kde nájdem niečo o tom elektronickom podávani? Myslím zákon alebo niečo kde nájdem presne kto má takúto povinnosť. ďakujem
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Vraciam sa k tejto téme :
Zákon o dani z príjmov:
(11) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
Ak mám dohodára v stave a nevyplácam mu mzdu nemám prečo podávať prehľad,ale správca doporučuje oznámiť že nevyplácate mzdu.
Naposledy upravil Luna : 30.11.11 at 17:32
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Luna Pozri príspevok
Vraciam sa k tejto téme :
Zákon o dani z príjmov:
(11) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
Ak mám dohodára v stave a nevyplácam mu mzdu nemám prečo podávať prehľad,ale správca doporučuje oznámiť že nevyplácate mzdu.
Veď presne tak, ako to píšeš, Luna. Ak sa zamestnávateľ zaregistruje na Daň zo závislej činnosti je povinný podávať Prehľad a Hlásenia, ale po skončení PP posledného zamestnanca, ak registráciu nezruší, alebo nenahlási DU, musí podať aj nulové Prehľady a Hlásenie.
3 0
jales jales

jales je offline (nepripojený) jales

Ak už účtovníci výkazy o DPH elektronicky za firmu posielajú, bude sa potrebné znova registrovať na DÚ, či cez ich registráciu sa budú posielam aj mzdové výkazy, či ako to má fungovať.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
stačí jedna registrácia. AK si rozklikneš na e-drsr, máš celý rad dokumentov, ktoré sa dali, dajú a budú dať podávať.
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Je potrebné podávať nulové meačné prehľady, keď firma nemá momentálne žiadnych zamestnancov ?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tu sa včera debatovalo na tému podávania prehľadov:

http://www.porada.sk/t179936-p13-pre...-po-novom.html
3 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marcelaStanakova Pozri príspevok
Je potrebné podávať nulové meačné prehľady, keď firma nemá momentálne žiadnych zamestnancov ?
Je potrebné zrušiť registráciu dane zo závislej činnosti.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

veronikasad Pozri príspevok
Je potrebné zrušiť registráciu dane zo závislej činnosti.
Tu mám opačný názor. Ak napríklad za tri mesiace niekoho zamestnajú, nebudú ju stále rušiť a obnovovavať.

Podľa mojej mienky netreba rušiť, netreba podávať nulové prehľady, ale oznámte DÚ, že momentálne nezamestnávate žiadnych zamestnancov.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

§ 39
Povinnosti zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane

(12) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
3 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
Ester plus Pozri príspevok
Pozrela som si nové tlačivo. Takže každý mesiac budeme musieť podrobne uvádzať aj údaje o zamestnacoch?
Termín zasielania ? za január do konca februára?
VĎaka
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mirhu Pozri príspevok
Termín zasielania ? za január do konca februára?
VĎaka
Áno.
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
Tweety Pozri príspevok
Áno.
myslela som si....
zas viac papierov..
0 0
vjejka vjejka

vjejka je offline (nepripojený) vjejka

Prosím vás ide vám podávať už mesačné hlásenie cez elektronickú podateľnu? mne len ponúka štvrťročné hlásenie....
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

vjejka Pozri príspevok
Prosím vás ide vám podávať už mesačné hlásenie cez elektronickú podateľnu? mne len ponúka štvrťročné hlásenie....
... nejde .. ešte ho nemajú ... teda mesačný prehľad ... musíme počkať ... a neviem, hovoríme o tom istom? ... o hlásení, či prehľade .. či?
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

No a teraz som z toho jasná, povinnosť na elektronickú registráciu sa predsa odsunula na 1.4., aj tak mám povinnosť sa už teraz registrovať atento prehľad posielať elektronicky? či stačí teraz v papierovej forme, a od 01.04. elektronicky?
0 0
vjejka vjejka

vjejka je offline (nepripojený) vjejka

myslela som prehľad, ospravedlňujem sa...ale mysleli sme to isté..., no tak počkáme
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

kimart Pozri príspevok
No a teraz som z toho jasná, povinnosť na elektronickú registráciu sa predsa odsunula na 1.4., aj tak mám povinnosť sa už teraz registrovať atento prehľad posielať elektronicky? či stačí teraz v papierovej forme, a od 01.04. elektronicky?
Teraz stačí v papierovej forme. Povinnosť zasielať elektronicky je až od 1.4.
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať