Zavrieť

Porady

odmeny spolocnikom v s.r.o.

Rada by som sa informovala, ci sa este nejakym sposobom upravuju odmeny vyplatene spolocnikom v spolocnosti s rucenim obmedzenym? resp. ci ma spolocnik este nejaku povinnost voci statu?
Dakujem
Usporiadat
dee-dee7 dee-dee7

dee-dee7 je offline (nepripojený) dee-dee7

aj 3x....lebo inak nebude mat z coho rozdavat peniaze nasim "prisposobivym" spoluobcanom....
0 0
mariapol mariapol

mariapol je offline (nepripojený) mariapol

Ešte si treba dať veľký pozor že rozdeliť možno vždy len čistý zisk tz. znížený o povinný prídel do RF, ako aj znížený o neuhradenú stratu z min.období . ďalej k rozdeleniu čistého zisku nemôže dôjsť vtedy, keď vlastné imanie zistené podľa schválenej RÚZ je alebo by bolo v dôsledku rozdelenia zisku nižšie ako hodnota základného imania spolu s rezervnými fondmi, prípadne .
0 0
kocicka7 kocicka7

kocicka7 je offline (nepripojený) kocicka7

chcela by som sa opytat ako je to s odmenou konatela ked konatel ma mesacnu mzdu teda ma pravidelny prijem ale v rokoch 2007,2008.2009 bola vytvarana rezerva na odmenu konatela. Ked chceme tuto odmenu vyplatit co sa teda bude jednat o nepravidelny prijem ako mame postupovat? treba si navolit tohto pracovnika ako noveho a prihlasit hodo socialnej poistovne a po nejakom case mu tu odmenu vyplatime ci ako mam postupovat..prosim poradte mi niekto...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
kocicka7 Pozri príspevok
chcela by som sa opytat ako je to s odmenou konatela ked konatel ma mesacnu mzdu teda ma pravidelny prijem ale v rokoch 2007,2008.2009 bola vytvarana rezerva na odmenu konatela. Ked chceme tuto odmenu vyplatit co sa teda bude jednat o nepravidelny prijem ako mame postupovat? treba si navolit tohto pracovnika ako noveho a prihlasit hodo socialnej poistovne a po nejakom case mu tu odmenu vyplatime ci ako mam postupovat..prosim poradte mi niekto...
Ak odmena doteraz nebola reálne vyplatená nie je veľmi dobre, ale ak bude ešte len vyplatená teraz, treba vec riešiť aktuálnou platnou legislatívou. Čiže pozrieť zákon o zdravotnom poistení a o sociálnom poistení. Iné neviem poradiť.
0 0
dadika22 dadika22

dadika22 je offline (nepripojený) dadika22

Aj ja Vás prosím o radu. Z Fondu majetkovej účasti (fond bol vytvorený zo zisku po zdanení z predch.obdobia) boli spoločníkom, ktorí sú zároveň aj zamestnancami, a ktorí majú majetkovú účasť v spoločnosti a zamestnancom, ktorí nemajú majetkovú účasť v spoločnosti vyplatené odmeny. Je mi jasné, že daň sa z týchto odmien neplatí. Počítajú sa však z tejto odmeny odvody do SP a ZP všetkým, alebo len zamestnancom bez majetkovej účasti v spoločnosti? Sú vypočítané odvody zároveň aj daňovým výdavkom zamestnávateľa?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
dadika22 Pozri príspevok
Aj ja Vás prosím o radu. Z Fondu majetkovej účasti (fond bol vytvorený zo zisku po zdanení z predch.obdobia) boli spoločníkom, ktorí sú zároveň aj zamestnancami, a ktorí majú majetkovú účasť v spoločnosti a zamestnancom, ktorí nemajú majetkovú účasť v spoločnosti vyplatené odmeny. Je mi jasné, že daň sa z týchto odmien neplatí. Počítajú sa však z tejto odmeny odvody do SP a ZP všetkým, alebo len zamestnancom bez majetkovej účasti v spoločnosti? Sú vypočítané odvody zároveň aj daňovým výdavkom zamestnávateľa?
Ak z platnej legislatívy vyplývajú nejaké odvody /SP alebo ZP/, tieto sú daňovo uznateľným výdavkom zamestnávateľa.
0 0
dadika22 dadika22

dadika22 je offline (nepripojený) dadika22

Economic Pozri príspevok
Ak z platnej legislatívy vyplývajú nejaké odvody /SP alebo ZP/, tieto sú daňovo uznateľným výdavkom zamestnávateľa.

Ďakujem.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň v r. 2012 si jediný spoločník a konateľ s.r.o. vyplatí podiely na zisku za r. 2011 napr. 30.6.12. Je potrebné už napr. 2.1.2012 ho prihlásiť do ZP na platenie poistného? Ďakujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
seda Pozri príspevok
Dobrý deň v r. 2012 si jediný spoločník a konateľ s.r.o. vyplatí podiely na zisku za r. 2011 napr. 30.6.12. Je potrebné už napr. 2.1.2012 ho prihlásiť do ZP na platenie poistného? Ďakujem.
netreba
príjem z podielov na zisku podlieha RZZP za rok 2012, skôr sa ZP riešiť nebude.
1 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
KEJKA Pozri príspevok
netreba
príjem z podielov na zisku podlieha RZZP za rok 2012, skôr sa ZP riešiť nebude.
Kejka, prosím akým spôsobom nahlásim do ZP vyplatenie odmeny zo zisku spoločníkovi, ktorý je zároveň aj zamestnancom, bude to možné v RZD, alebo... keďže RZZP bude vykonávať ZP? Ďakujem za odpoveď.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
netuším, ale RZZP na tieto podiely sa bude robiť v r. 2013, dovtedy isto niečo vymyslia.
1 0
racing racing

racing je offline (nepripojený) racing

mám otázku, advokát v inej sro poberá odmenu konateľa- pravidelný príjem, odvody SP, ZP áno, ale ako je to s nezdaniteľnou čiastkou? môže podpísať vyhlásenie ? Kedysi bolo,že advokát nemôže byť zamestnancom,
teda nemôže podpísať vyhlásenie, ale keď je odmena na základe mandátnej zmluvy, zas som pri otázke ako je to s nezdaniteľnou čiastkou? prosím o vysvetlenie
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ak jeho príjem je posudzovaný podľa § 5 ZDP tak jednoznačne môže.....
1 0
nibiru nibiru

nibiru je offline (nepripojený) nibiru

Podiel na zisku /po zdanení a prídelu do RF/ vyplatený jedinému spoločníkovi za rok 2011,
ktorý má majet. účasť, ale nie je zamestnancom, má sa vyplatiť cez mzdy, kde sa urobí odvod do ZP? a kedy prihlásiť do ZP, v tom mesiaci kedy bude mať vyplatený podiel?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nibiru Pozri príspevok
Podiel na zisku /po zdanení a prídelu do RF/ vyplatený jedinému spoločníkovi za rok 2011,
ktorý má majet. účasť, ale nie je zamestnancom, má sa vyplatiť cez mzdy, kde sa urobí odvod do ZP? a kedy prihlásiť do ZP, v tom mesiaci kedy bude mať vyplatený podiel?
Nie, veď nie je zamestnancom, stačí bezhotovostne, alebo kešovo, ZP si musí odviesť sám.
2 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

nie nemá sa vyplácať cez mzdy, zbytočne by si si mzdy "pokazila"

nie je ešte do dnes pravidlo ako sa bude nahlasovať do ZP podiel na zisku, ale v zákone platí, že podiel na zisku si priznáva poistenec sám, a bude platiť do ZP 10 % príspevok po dopočítaní jedného mesačného min, VZ....
t.j. vyplať mu podiel na zisku bez toho aby si mu niečo zrážala.....
oznamovať budeme neskôr, keďže mu bude jeho ZP cez RZZP zrážať poistné až za rok 2012 v roku 2013.......
0 0
nibiru nibiru

nibiru je offline (nepripojený) nibiru

Rozumiem dobre? že z účtu sa vyplatí celý zisk, a učtovať budem len v banke, napr. 365/221, a on si akým spôsobom prizná v ZP vyplatený zisk, treba aj nejak prihlásiť do ZP z firmy?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nibiru Pozri príspevok
Rozumiem dobre? že z účtu sa vyplatí celý zisk, a učtovať budem len v banke, napr. 365/221, a on si akým spôsobom prizná v ZP vyplatený zisk, treba aj nejak prihlásiť do ZP z firmy?
Nie, najprv predpis jeho podielu, a potom samotné vyrovnanie. Prihlásiť sa potom musí sám.
1 0
nibiru nibiru

nibiru je offline (nepripojený) nibiru

Ďakujem za odpovede
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať