Zavrieť

Porady

lekári a čo ďalej?

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Dnes som si na jednom fóre prečítal tieto vety:

"Hanba každému jednému, komu je málo pridať 300,-€ na plate, keď obrovské množstvo z nás pracuje za plat, pohybujúci sa okolo tejto sumy. A verte páni doktori, tiež sme študovali!

Pracovníci vodárne, odstavte vodu, plynári, zatvorte kohútiky, pekári, odstaviť pece. Všetci do ulíc. Učiteľ, ty máš plat ako v Nemecku? Policajt, ty si na tom o 2/3 horšie ako tvoj kolega za hranicami?*** Áno? Všetci poďme štrajkovať. Učitelia zavrú školy, naše deti budú hlúpe a kto z nich potom spraví ďalšiu generáciu lekárov? Policajti, odstavte autá a keď niekto napadne lekára, lebo mu nechcel poskytnúť starostlivosť, nekonajte."


a plne sa s nimi stotožňujem.

Viem, že tu budú príspevky, ktoré budú vehementne súčastný postoj lekárov obhajovať - podľa mňa je to ale už vydieranie a vydieranie nás všetkých. Ak niekomu ponúknu 30% zvýšenie platu a on to zamietne, no neviem....Tak poďme gréckou cestou...
Samozrejme, majú málo , ale nie len oni...
Keby aspoň vačky nenatŕčali..... u mňa osobne zlé skúsenosti prevládajú nad tými dobrými u lekára.....
Usporiadat
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Mali by všetkých pozatvárať čo zbohatli na tunelovaní zdravotníctva, a pobrať im majetky - zdravotníctvo by hneď zmŕtvych vstalo! Ale to nemôžu, lebo by v prvom rade museli pozatvárať seba a vrátiť tie honosné vily, vily svojich detí, apartmány pri mori, drahé autá, lode, dovolenky, zlato, šperky, plesové róby ..... že?
Chudoba má len to čo nám zanechali komunisti: mali sme v každej zastrčenej dedinke dostupnú zdravotnú starostlivosť od narodenia až po pitvu na patológii. Za 22 rokov ponovembrové vlády nepostavili (ani neopravili) ani jedno zdravotné stredisko alebo nemocnicu, len rušili lôžka, ordinácie, zdravotné strediská. Peniaze podľa mňa sú: len sú schované na všelijakých účtoch, podúčtoch, položkách, aby sa časom zasa objavili a rozúčtovávali na položky, podúčty, účty - až do stratena na všelijaké s.r.o. alebo a.s.

Koľko len lekárov vyštudovalo v Československu, čo pracovali na úzko špecializovaných pracoviskách, liečebných ústavov, kúpeľov, koľko výskumných pracovníkov, sestričiek, laborantov. A to krásne vybavenie od röntgenu až po helikoptéry.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
hubatá Pozri príspevok
Mali by všetkých pozatvárať čo zbohatli na tunelovaní zdravotníctva, a pobrať im majetky - zdravotníctvo by hneď zmŕtvych vstalo! Ale to nemôžu, lebo by v prvom rade museli pozatvárať seba a vrátiť tie honosné vily, vily svojich detí, apartmány pri mori, drahé autá, lode, dovolenky, zlato, šperky, plesové róby ..... že?
Chudoba má len to čo nám zanechali komunisti: mali sme v každej zastrčenej dedinke dostupnú zdravotnú starostlivosť od narodenia až po pitvu na patológii.
...naozaj ...???
Naozaj je to tak ???
...aj pôrodné sály a aj tie zmienené pitevne ...
NAOZAJ každá zastrčená dedinka ...???
Za 22 rokov ponovembrové vlády nepostavili (ani neopravili) ani jedno zdravotné stredisko alebo nemocnicu
...naozaj...???
Jest to fakt...???
...ani ???????...viď nižšie ....
, len rušili lôžka, ordinácie, zdravotné strediská. Peniaze podľa mňa sú: len sú schované na všelijakých účtoch, podúčtoch, položkách, aby sa časom zasa objavili a rozúčtovávali na položky, podúčty, účty - až do stratena na všelijaké s.r.o. alebo a.s.

Koľko len lekárov vyštudovalo v Československu, čo pracovali na úzko špecializovaných pracoviskách, liečebných ústavov, kúpeľov, koľko výskumných pracovníkov, sestričiek, laborantov. A to krásne vybavenie od röntgenu až po helikoptéry.
...ale no táááááák ......

Súhlasím , ale aj nie ...

Nepovyšujme jedných do nebies a tých druhých zasa neposielajme do pekiel ..................držme sa reality aaj faktov ....či....?
Poznámka : ondial som a aj onačím na jedných aj druhých

...
...
...
KOŠICE - Hrubá stavba už stojí. Dvanásť mesiacov budujú v Košiciach špičkové kardiocentrum za miliardu korún (33,2 mil. €).
http://www.cas.sk/clanok/82665/kosic...ecely-rok.html

KOŠICE: Východoslovenský onkologický ústav prešiel rozsiahlou rekonštrukciou
Rekonštrukcia celého pavilónu sa začala v roku 2010. Doteraz na ňu VOU preinvestoval viac ako 7 miliónov eur. „
http://www.lekarne.sk/index.php?str=...vy&sprava=3211
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

misomiso Pozri príspevok
No to sa musi zmenit, ved naco si pestujeme v zalohe toho Fica? Ja uz sa zanho uz aj po veceroch modlim, aby mu zdravie vydrzalo a prisiel zachranit tento stat...
Si vážne vtipný.
0 1
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

trisestri Pozri príspevok
kazdeho praca je vazena ak je vykonavana zodpovedne a poctivo,len nie je lekar ako lekar-mam vlastnu skusenost ked vinou lekara kvoli banalite bude mat dcera trvale nasledky a ten chirurg poskodil viac pacientov,ale vsetky staznosti kvoli falosnej solidarite lekarov boli zamietnute,takisto sudy,ved pan doktor tam ma rodinu a kamosov,takisto lekari v Trnave ktory zavinili smrt rodiciek a tych pripadov je omnoho viac-ano vdakabohu taky lekari su v mensine,ale zase netreba z celeho stavu robit malych bohov-lebo je to aj proti krestanskej viere-ano ine je to z ocenenim a ohodnotenim tohto stavu,lebo toto by malo byt na urovni minimalne sudcov plus nadcasy-dalsi zavazny problem je porusovanie ZP,je smutne ze v takom povolani sa musi porusovat a tie nadcasy su neunosne,tolko nadcasov nepovolia ani predavacke v markete-to je hanba a zodpovednost vsetkych kompetentnych ak nenasli moznosti na optimalne fungovanie nemocnic a jeho personalu-ale tie problemy sa kopili a nemaju ich iba lekari,ale aj pacienti na ktorych sa pozabudlo-aspon na vychode preplnene izby,jedno wc a sprcha na 30 pacientov,niekde na izbe nemaju ani obycajny kos,spinava postelna bielizen a mnoho ineho-hovori sa ze pacient ma viac si priplacat a za co,uz teraz doplaca az,az,to ukazali aj europske statistiky a kde idu tie peniaze? -nizke platy,chybajuce vybavenie,dlhe cakacie lehoty,chatrajuce budovy,zastarale pristroje,slaba strava,chatrna udrzba a aj tak sa vytvaraju dlhy alebo to zase tak iba v nemocniciach na vychode?
Tak tých zastaralých nemocníc na východe by som sa vôbec nebála,ved väčšina z tých desiatich nemocníc čo nedávno kúpila Penta je východ.Ved vravím,že majitelia Tatier čakaju hostí,treba sa na nich pripraviť.
0 1
martinaj martinaj

martinaj je offline (nepripojený) martinaj

Kvaka Pozri príspevok
Môj názor je ten, ak financie v zdravotných poisťovniach nestačia, nech je jedna štátna poisťovňa, ktorú bude štát v prípade potreby dotovať. Nech sa prijmú také opatrenia, aby na zdravotnej starostlivosti bol určitou mierou účastný aj pacient, ktorý vedome hazarduje so svojím zdravím, nech sa zavedú liekové knižky, kde bude uvedené, ktorý lekár, kedy a aké lieky pacientovi predpísal. Je toho viac, čo by som ešte mohla napísať, ale v samotnej téme je povedané aj tak dosť.
Presne tak, nech je jedna štátna zdravotná poisťovňa a basta. Veď aj sociálnu poisťovňu máme len jednu a nikomu nevadí, že nie je konkurencia v danej oblasti. Každému je predsa jedno, kto mu dá dôchodok alebo nemocenské a takisto mu bude isto jedno, kto mu preplatí zdravotnú starostlivosť. Štát garantuje ústavou zdravotnú starostlivosť, jej rozsah upravuje zákonom, tak teda nech štát túto zdravotnú starostlivosť aj prepláca. Veď je to z peňazí nás všetkých. A to, že ma už nikto nebude lákať tým, že mi "nad rámec" preplatí vakcínu alebo vitamíny, mi môže byť ukradnuté, pretože budem vedieť, že keď vážne ochoriem, bude ma mať kto, kde, čím´liečiť.

Alebo, aby sa nevravelo o zoštátnení, nech je v zákone, že xx % (najlepšie 100%, ale to nie je reálne ani v prípade štátnej ZP) musí ísť na platby lekárom, na lieky, na liečenie a len zbytok môže ísť na réžiu. Veď aj Dobrý anjel všetko, čo od ľudí vyberie, iným ľuďom prerozdelí. A zaviesť prísne kontroly poisťovní s prísnymi sankciami. A zdravotné poisťovne by mohli ponúkať nadštandardné poistenie, napr. kozmetických chirurgických zákrokov, aby si zarobili. Alebo poistenie stomatologických úkonov. Ale to asi ešte snívam...
Naposledy upravil martinaj : 30.11.11 at 05:35 Dôvod: doplnenie
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

marjankaj Pozri príspevok
Veď im vôbec nemusia vyhovieť. Dávno mohli pracovať na iných alternatívach. Nakoniec kto je zodpovedný za zdravotnú starostlivosť? Lekári? Alebo to má niekto iný v náplni? Minister zdravotníctva, zdravotné poisťovne, nemocnice?
Prečo nie sú uvedomelí napríklad Gréci, keď im znižujú platy a dôchodky? Prečo demonštrujú a štrajkujú?
Prepáč, ale teraz Tvojmu príspevku nerozumiem. Za tento štát je zodpovedná vláda. Pamätáš ešte predvolebnú kampaň na Porade? Odvisol za rebro každý, kto si dovolil povedať, že tie ksichty, ako to rada požíva BX, dovedú túto krajinu ku kolapsu. V mene á la Fico, zlodej Fico, Lebo Fico - opľuli všetkých, ktorí s politikou a sľubmi týchto dnešných hazardérov nesúhlasili. V najhoršom sne ma nenapadlo, že skazu dokonajú tak rýchlo a tak bolestne pre občana. O čom tu teda točíme? Toto tu nie je o kríze v zdravotníctve. To je o kríze v spoločnosti. Krízový stav je celoplošný, len pomenovať to pre tých, čo prispeli k mandátu týchto babrákov je zložité. Chápačka?
P.S. Si ekonóm, teda poznáš aj terminus technicus - mimoekonomický efekt investícií do zdravotníctva. Na tomto predmete chýbali vtedy všetci a blicovali možno v Grandke
Naposledy upravil Pikoška : 30.11.11 at 06:06
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Ľubomír Pozri príspevok
Výpovede stiahlo asi 800 lekárov. Ostáva ešte 1600, z ktorých je nevyhnutých pre chod zdravotníctva 500. Ostáva tu 1100 lekárov, ktorí môžu prísť o fleka. Podľa vyjadrení vlády, budú sa zlučovať oddelenia a nemocnice. Keď to ináč nepôjde zruší vláda aj celé nemocnice. Lekári, to ste chceli? Existuje príslovie. "Lakomy sa nenaje alebo zadusí".
Presne ako píšeš. Predpokladám, že dnes ešte stiahne výpovede ďalších 800-1000. Asi si niektorí lekári neuvedomujú, že so stiahnutím výpovede nemusí vedenie nemocnice súhlasiť. Niektorým lekárom ostane v rukách "čierny peter". Tým sa vlastne trochu poupratuje.
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

BXLmiami Pozri príspevok
Tak tých zastaralých nemocníc na východe by som sa vôbec nebála,ved väčšina z tých desiatich nemocníc čo nedávno kúpila Penta je východ.Ved vravím,že majitelia Tatier čakaju hostí,treba sa na nich pripraviť.
No to si trochu mýliš finančnú skupinu JaT a Penta. JaT ovláda Vysoké a Nízke Tatry, zo zdravotníctva odišla.Majitelia Tatier to je JaT..ˇˇAno,Penta preberá tie nemocnice na východe Slonenska, vlastne ich nedávno prebrala, Michalovce, Trebišov, Vranov, Humenné, Svidník, Spišskú n.Ves, Rožňavu, železničnú Košice, Bratislava a tuším Partizánske.Vlastní poisťovňu Dôvera, lekárne Dr.Max, polikliniky Pro Care, laboratória, a teraz už aj prevádzkuje nemocnice a kruh je dokonale uzavretý.Preto široká verejnosť prezýva Uhliarika -Pentliarik pretože vraj sa zákony píšu akoby vychádzali z prostredia Penty.Ale to len technická poznámka pre poriadok.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ferdosondo Pozri príspevok
Presne ako píšeš. Predpokladám, že dnes ešte stiahne výpovede ďalších 800-1000. Asi si niektorí lekári neuvedomujú, že so stiahnutím výpovede nemusí vedenie nemocnice súhlasiť. Niektorým lekárom ostane v rukách "čierny peter". Tým sa vlastne trochu poupratuje.
Nie je to tak jednoduche, ako pises. Lekar vo svojej podstate nie je jedno povolanie, je to vseobecny nazov X-profesii, resp. specializacii. A medzi tymito specializaciami je tiez klasicky trhovy boj v zmysle : co dnes fici a co nie. Napriklad fici dnes gynekologia ale anesteziologia moc nie. A o to ide. Aka skupina je tych "nepotrebnych" 1000lekarov. Ak su to anestezilogovia bez ktorych si vacsina ostatnych neprdne, tak je to v kybli.
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

Zdravotné knižky pacientov, to je odpoveď, pacient by viac dbal na prevenciu, nehazardoval by so svojim zdravím - prejedanie, fajčenie, žiaden pohyb a veci pod. a lekár by účtoval len to, čo pacient potrebuje., lekárske úkony pravidelne prehodnocované, podľa dostupnej diagnostickej techniky, samozrejme, nech je voľba medzi štátnym a súkromným lekárom., štátne zdravotníctvo musí zabezpečiť základnú zdravotnú starostlivosť, minimálne na úrovni ako to bolo pred nežnou revolúciou.,

som prešťastný človek, že naozaj potrebujem lekárov až v mojom pokročilom veku, ale aj tak ma hnevá, že si teraz musím platiť súkromného lekára, pretože štátne zdravotníctvo niekde zaspalo., kde ste boli doteraz štrajkujúci lekári?

eto vsjo aj odo mňa.,

všetkým nám želám - veľa, veľa zdravia.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Jano24 Pozri príspevok
No to si trochu mýliš finančnú skupinu JaT a Penta. JaT ovláda Vysoké a Nízke Tatry, zo zdravotníctva odišla...
no tak nebuďme naivní - to že jeden má to a druhý to, je len prirodzené prerozdelenie trhu a vôbec to nevylučuje užšiu "spoluprácu" - napr. takú "zdravotnú turistiku"... Ich kroky sú premyslené, koordinované, .... a aktuálna (hociktorá) výkonná moc plní (niekedy menej, niekedy viac úspešne) stanovené ciele
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak, ak sa jeden lekar vie takto ponizit k takym nehoraznostiam, zverejnovat zdravotny stav v OTVORENOM LISTE....to je uz podla mna nepochopitelne a az teraz som pochopila, ako sa pomocou davovej psychozy vedia ludia zmanipulovat az k samovrazednym utokom....Toto uz nie je ani normalne, nie to slusne a korektne.
http://www.cas.sk/clanok/211759/rozh...nom-stave.html
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pikoška Pozri príspevok
Prepáč, ale teraz Tvojmu príspevku nerozumiem. Za tento štát je zodpovedná vláda. Pamätáš ešte predvolebnú kampaň na Porade? Odvisol za rebro každý, kto si dovolil povedať, že tie ksichty, ako to rada požíva BX, dovedú túto krajinu ku kolapsu. V mene á la Fico, zlodej Fico, Lebo Fico - opľuli všetkých, ktorí s politikou a sľubmi týchto dnešných hazardérov nesúhlasili. V najhoršom sne ma nenapadlo, že skazu dokonajú tak rýchlo a tak bolestne pre občana. O čom tu teda točíme? Toto tu nie je o kríze v zdravotníctve. To je o kríze v spoločnosti. Krízový stav je celoplošný, len pomenovať to pre tých, čo prispeli k mandátu týchto babrákov je zložité. Chápačka?
P.S. Si ekonóm, teda poznáš aj terminus technicus - mimoekonomický efekt investícií do zdravotníctva. Na tomto predmete chýbali vtedy všetci a blicovali možno v Grandke
No ja tu nevytváram názor, že za toto sú zodpovední lekári.
1 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
alaya1 Pozri príspevok
Tak, ak sa jeden lekar vie takto ponizit k takym nehoraznostiam, zverejnovat zdravotny stav v OTVORENOM LISTE....to je uz podla mna nepochopitelne a az teraz som pochopila, ako sa pomocou davovej psychozy vedia ludia zmanipulovat az k samovrazednym utokom....Toto uz nie je ani normalne, nie to slusne a korektne.
http://www.cas.sk/clanok/211759/rozh...nom-stave.html
... načo toľko pátosu ? Treba si pozrieť, čo všetko sa uverejnilo o zdravotnom stave prezidentov Schustera, Havla,...
Okrem toho mail kolegom sa nerovná otvorenému listu....informáciu v konečnom dôsledku zverejnil denník (bulvár)

A nasledovní páni by sa mali dohodnúť (resp. si prečítať, čo kto už povedal):

Marek Trubač: Považujeme za neprípustné, aby akýkoľvek lekár či zdravotnícky pracovník zverejňoval osobné údaje pacientov a porušoval lekárske tajomstvo, a to bez ohľadu na to, či ide o prezidenta, premiérku, alebo inú osobu,“ ( http://www.cas.sk/clanok/211759/rozh...nom-stave.html )

Pán Ivan Gašparovič: "Môj zdravotný stav je veľmi dobrý. Občania majú právo poznať zdravotný stav prezidenta i jednotlivých uchádzačov o túto funkciu v nadchádzajúcich voľbách a preto súhlasím s jeho zverejnením." ( http://volby.sme.sk/c/4296052/aky-je...nom-stave.html )

okrem toho platí aj toto:
"Osobami verejného záujmu sú osoby, ktoré sú odôvodnene predmetom verejného záujmu. Medzi tých, ktorí sú dlhodobo predmetom verejného záujmu, patria politici, ľudia zo šoubiznisu alebo športovci.
Právna teória a súdna prax sa zhoduje, že tieto osoby vedome vstupujú pred zrak verejnosti, pričom musia počítať s tým, že sa stanú predmetom verejného záujmu. Osobitne to platí u politikov ako zástupcov občanov – verejnosť má právo prijímať informácie o ich kvalitách."
http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...SEWnDaQVmNE30w
3 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

http://www.loz.sk/uploaded/Otvoren%C...ierke%20SR.pdf
To píšete o tomto liste lekára Radičovej?Veď každý si ho môže prečítať a urobiť si svoj názor.Myslím že ak novinári napíšu niečo tak ho môžu priložiť ak je otvorený.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

http://www.cas.sk/clanok/211759/rozh...nom-stave.html

"Malinovský napísal aj otvorený list premiérke Ivete Radičovej. Okrem výzvy na rokovanie však v ňom uvádza aj jej zdravotný stav.
Patrím medzi tých lekárov na Klinike úrazovej chirurgie v Bratislave na Kramároch, ktorí vás v piatok 25. 11. 2011 čakali s Vaším boľavým ramenom, aby Vám pomohli,“píše v otvorenom liste Peter Malinovský. Premiérka si list prečítala. „Som rozhorčená, keď niekto zverejní informácie o mojom zdravotnom stave,“
uviedla Iveta Radičová."
Ja odsudzujem zverejnovanie zdravotneho stavu....je to moj nazor a stojim si za nim.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Pikoška Pozri príspevok
...P.S. Si ekonóm, teda poznáš aj terminus technicus - mimoekonomický efekt investícií do zdravotníctva. Na tomto predmete chýbali vtedy všetci a blicovali možno v Grandke...
... aj ja som chýbal

ak je mimoekonomicky efekt investícií do zdravotníctva terminus technicus, tak sa ním už veľmi málo operuje... Ujo Google sa mi ospravedlnil, jeden relevatný odkaz však našiel: http://www.porada.sk/t69440-riaditel...ml#post1256136

P.S. pozdravujem D.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
alaya1 Pozri príspevok
http://www.cas.sk/clanok/211759/rozh...nom-stave.html

"Malinovský napísal aj otvorený list premiérke Ivete Radičovej. Okrem výzvy na rokovanie však v ňom uvádza aj jej zdravotný stav.
Patrím medzi tých lekárov na Klinike úrazovej chirurgie v Bratislave na Kramároch, ktorí vás v piatok 25. 11. 2011 čakali s Vaším boľavým ramenom, aby Vám pomohli,“píše v otvorenom liste Peter Malinovský. Premiérka si list prečítala. „Som rozhorčená, keď niekto zverejní informácie o mojom zdravotnom stave,“

uviedla Iveta Radičová."
Ja odsudzujem zverejnovanie zdravotneho stavu....je to moj nazor a stojim si za nim.
Akú informáciu zverejnil o jej zdravotnom stave?
Ak by mal člen vlády haváriu a zranil sa, tak nemôžu uverejniť, že bol zranený? Budeme sa tváriť, že sa nič nestalo?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pikoška Pozri príspevok
Prepáč, ale teraz Tvojmu príspevku nerozumiem. Za tento štát je zodpovedná vláda. Pamätáš ešte predvolebnú kampaň na Porade? Odvisol za rebro každý, kto si dovolil povedať, že tie ksichty, ako to rada požíva BX, dovedú túto krajinu ku kolapsu. V mene á la Fico, zlodej Fico, Lebo Fico - opľuli všetkých, ktorí s politikou a sľubmi týchto dnešných hazardérov nesúhlasili. V najhoršom sne ma nenapadlo, že skazu dokonajú tak rýchlo a tak bolestne pre občana. O čom tu teda točíme? Toto tu nie je o kríze v zdravotníctve. To je o kríze v spoločnosti. Krízový stav je celoplošný, len pomenovať to pre tých, čo prispeli k mandátu týchto babrákov je zložité. Chápačka?
P.S. Si ekonóm, teda poznáš aj terminus technicus - mimoekonomický efekt investícií do zdravotníctva. Na tomto predmete chýbali vtedy všetci a blicovali možno v Grandke
Za stav zdravotníctva v SR môžu všetky vlády, ktoré v období samostatnej republiky existovali. Zdravotníctvu sa takmer nikto nevenoval ako si to toto odvetvie zaslúži, rep. nedokázal nič systémové takmer nikto, a to je fakt.....
Aj keď s postupom lekárov t.č. nesúhlasím, v mnohom majú pravdu....
Nikdy nemôže za všetko len jedna vláda, všetko má svoj vývoj a bohužiaľ došlo to až sem....
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať