Zavrieť

Porady

lekári a čo ďalej?

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Dnes som si na jednom fóre prečítal tieto vety:

"Hanba každému jednému, komu je málo pridať 300,-€ na plate, keď obrovské množstvo z nás pracuje za plat, pohybujúci sa okolo tejto sumy. A verte páni doktori, tiež sme študovali!

Pracovníci vodárne, odstavte vodu, plynári, zatvorte kohútiky, pekári, odstaviť pece. Všetci do ulíc. Učiteľ, ty máš plat ako v Nemecku? Policajt, ty si na tom o 2/3 horšie ako tvoj kolega za hranicami?*** Áno? Všetci poďme štrajkovať. Učitelia zavrú školy, naše deti budú hlúpe a kto z nich potom spraví ďalšiu generáciu lekárov? Policajti, odstavte autá a keď niekto napadne lekára, lebo mu nechcel poskytnúť starostlivosť, nekonajte."


a plne sa s nimi stotožňujem.

Viem, že tu budú príspevky, ktoré budú vehementne súčastný postoj lekárov obhajovať - podľa mňa je to ale už vydieranie a vydieranie nás všetkých. Ak niekomu ponúknu 30% zvýšenie platu a on to zamietne, no neviem....Tak poďme gréckou cestou...
Samozrejme, majú málo , ale nie len oni...
Keby aspoň vačky nenatŕčali..... u mňa osobne zlé skúsenosti prevládajú nad tými dobrými u lekára.....
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
misomiso Pozri príspevok
No dobre, tak vraj ten cirkus skoncil, lekari dostali pridane, dufam, ze budu na par rokov spokojni a vdacni, a prestanu pytat uplatky.

Teraz by sa mala vlada snazit najst zdroje aj pre ostatnych nedocenenych, napriklad hasicov a ucitelov.
No učitelia tiež požadovali v septembri zvýšenie na 1,5 násobok priemernej mzdy. Ale pre krízu a pád vlády dočasne zanechali protesty.
Ale vláda a aj parlament by si asi nezmrazili svoje platy a určite by si pridali avizovaných až 800 €, keby nebolo tejto situácie v zdravotníctve.
Na lekárov peniaze nenašli, ale na svoje platy by sa peniaze už našli. Veď sa o nás patrične starajú, tak si zaslúžia.
QUOD LICET IOVI, NON LICET BOVI.(Čo je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi).
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
ekopo Pozri príspevok
...ak je v pracovnom pomere.....
Veď ide o posledné dni v novembri.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ekopo Pozri príspevok
požiadal som o odomknutie témy, nakoľko bola 30.11.2012 zamknutá z dôvodu, že podľa "niektorých" diskutujújich bola vyriešená......
podľa mňa nebola a dlho nebude

nehádžme prosím všetkých lekárov do jedného vreca...
tak isto ich nehaňme ako celok....


ale musím napísať, že voči p. Kollárovi predsedovi LOZ mám nejakú averziu.......hlavne , keď má za chrbtom politiku....a ešte to jeho vyjadrenie k pomoci českých vojenských lekárov - invázia ako z roku 1968.......trochu primitívne.....

...a lekári zatiaľ nejako nepodpisujú nové zmluvy.... asi sú stále chorí, koľkým bola SP na kontrole??
Čítam to tu tak sporadicky a nadobúdam čím ďalej tým viac pocit, že sme sa ocitli vo veľmi ťažkej dobe, v ktorej sú narušené takmer všetky hodnoty - finančné, vzťahové, morálne atď.atď....
Prevažná väčšina hnevu sa obrátila proti lekárom a väčšinou proti lekárom ako celku a nemôžem s tým súhlasiť, aj keď s postupom lekárov, aký zvolili teraz nesúhlasím, ale myslím si skôr, že ten neprimeraný a nesprávny smer bol udaný zo strany LOZ. Ten, ktorý ich viedol, ani nemal veľmi čo stratiť - súkromná ambulancia nemusí to, čo musí štátna ...
Čo sa týka platu lekárov v sume 1700 a čosi EUR, atestovaných lekárov považujem za primeraný a doprajem im to. Koľkí majú v bankách, poisťovniach v štátnych podnikoch na vedúcich miestach, v parlamente atď. atď. viac ?....Jednoducho nerovnosti vo vzdelaní, kvalite práce, náročnosti práce, ktoré sú tu zavedené od nepamäti sa budú musieť dávať na správnu mieru. Ak má niekto vysokú školu a odvádza k tomu aj adekvátnu kvalitu, tak musí mať viac ako ten, čo má strednú školu a pod. či sa nám to páči alebo nie.Ak čo len jeden lekár zachráni napríklad včasnou u diagnózou a nasadenou liečbou napríklad onkologického pacienta, budem sa pred ním skláňať - jednoducho túto profesiu tak vnímam. Že sú medzi nimi i takí a takí - to je pravda, ale súvisí to aj s celým narušeným systémom. Ak by sa na zdravotníctvo nezabúdalo tak ako zabúdalo a nič neriešilo, vrátane plytvania prostriedkov vložených do zdravotníctva, možno by sme hovorili o menšej miere úplatkárstva a starostlivosti atď. atď. ...možno.
Pravdou je aj to, že svoju nespokojnosť lekári avízovali od jari a malo sa tak ako v posledné dni intenzívne rokovať odvtedy - len nikto neveril, že to príde až tak ďaleko, ale prišlo. Možno aj preto, že nahnevanosť ľudí stúpa priamo úmerne s neriešenými základnými problémami celej spoločnosti. Každý sa len vyviňuje a neprizná ani malé pochybenie, tak ako napríklad predchádzajúca vláda nemôže viniť po štyroch rokoch vládnutia túto za 1,5 roka, že za to môžu oni - nepamätám sa na žiadne systémové riešenia tej doby, ako ani jednej doby za posledných 20 rokov. A vstup privátnej sféry do zdravotníctva určte tiež nie je len na škodu. Treba bohužiaľ ozdraviť celý systém, bez toho budeme všetci chorí .-...
4 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

BXLmiami Pozri príspevok
Tá akcia bola pripravená,prvé upozornenie vláde s podpisom 3800 lekárov šlo na jar.Vedeli že budú nezamestnaní,tak sa na to pripravili aj finančne.Mala sa pripraviť aj vláda,čo jej bránilo?
Branila jej ekonomicka sitacia, v akej sa nachadza nasa krajina. To je teda dost zavazna prekazka.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
misomiso Pozri príspevok
Branila jej ekonomicka sitacia, v akej sa nachadza nasa krajina. To je teda dost zavazna prekazka.
Podobná situácia je v celej Európe. Aj v Grécku. A ako protestujú tam?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
misomiso Pozri príspevok
...Branila jej ekonomicka sitacia, v akej sa nachadza nasa krajina....
... títo nemajú žiadne zábrany; a situácia nie je ešte taká zlá - viď napr. sťahovanie drsr, platinové sitká, .... peniaze sa vždy nájdu... pre niekoho
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

misomiso Pozri príspevok
Branila jej ekonomicka sitacia, v akej sa nachadza nasa krajina. To je teda dost zavazna prekazka.
No veď to - koľko percent je zlá ekonomická situácia objektívna a koľko subjektívna za celú dobu samostatnosti....
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

misomiso Pozri príspevok
Branila jej ekonomicka sitacia, v akej sa nachadza nasa krajina. To je teda dost zavazna prekazka.
Ale no táááák.Sitká,daňový urad,teplárne...........aby som bola spravodlivá tak emisie,nástenky,sociálne podniky............Nepoučili sa z tých plášťov v 2006 roku a doplatili na to.A teraz prídu o množstvo voličov,pretože lekári sú pravicoví voliči väčšinou a teraz nemajú koho voliť.Takže pekne zostaneme doma.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

marjankaj Pozri príspevok
Trisestry
Neviem, prečo riešiš ich situáciu. Je to ich problém, či sa zamestnajú alebo nie. S tými PNkami to naozaj prestrelili.
A to vraj bude riešiť sociálna poisťovňa. Tak sa informuj tam.
neviem co sa tu do mna navazas,som reagoval na to co niekto tu napisal,keby nemachrovali a niekto netvrdil ze ako vsetci ihned poutekaju za hranice,tak nereagujem a asi ti uniklo to vsetko co sami tvrdili a ze protest boli vypovede,takze ak sa z niekym dohodli,tak sa maju vratit,ak su ozakj chory nech maroduju,ak chcu ist nech idu,ak nieco podpisali nech to respektuju.A teraz som si vsimol miesto tvojho bydliska,to vysvetluje tvoje navazanie,v Blave je moda sa navazad do vychodniarov,tam vzniklo aj jedno obludne heslo ktore mal kazdy jeden slusny clovek odsudit a policia stihat a nie sirit po nete/zabi policajta a vychodniara zachranis lekara/
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Nasadil by som na nich obrovské množstvo agentov provokatérov a tipujem že min. 50% by ich skončilo v Base za korupciu.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
trisestri Pozri príspevok
neviem co sa tu do mna navazas,som reagoval na to co niekto tu napisal,keby nemachrovali a niekto netvrdil ze ako vsetci ihned poutekaju za hranice,tak nereagujem a asi ti uniklo to vsetko co sami tvrdili a ze protest boli vypovede,takze ak sa z niekym dohodli,tak sa maju vratit,ak su ozakj chory nech maroduju,ak chcu ist nech idu,ak nieco podpisali nech to respektuju.A teraz som si vsimol miesto tvojho bydliska,to vysvetluje tvoje navazanie,v Blave je moda sa navazad do vychodniarov,tam vzniklo aj jedno obludne heslo ktore mal kazdy jeden slusny clovek odsudit a policia stihat a nie sirit po nete/zabi policajta a vychodniara zachranis lekara/
No máš to trochu pomýlené. Ja s východniarmi celkom vychádzam.
Lekárov tiež veľmi nemusím, od nich je lepšie držať sa čo najďalej.
Ale sú to takí istí občania ako všetci. Majú svoje práva a povinnosti zaručené ústavou. Tak prečo sa z nich snažia urobiť otrokov? Dali legálne výpovede? Dali. Chcú si preštudovať nové pracovné zmluvy? Majú na to právo. A aj poradiť sa z právnikom. Oni sa nemusia vyznať v práve, študovali medicínu.
Alebo majú podpísať pracovné zmluvy bez prečítania? Aby sa potom zase mohli sťažovať, že im ich zamestnávateľ nechce upraviť?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
pivko Pozri príspevok
Nasadil by som na nich obrovské množstvo agentov provokatérov a tipujem že min. 50% by ich skončilo v Base za korupciu.
Pivko a kto by potom operoval?
Najprv ich chcete dostať do roboty, a teraz zase do basy?
A na to obrovské množstvo provokatérov sa už peniaze nájdu?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

trisestri Pozri príspevok
neviem co sa tu do mna navazas,som reagoval na to co niekto tu napisal,keby nemachrovali a niekto netvrdil ze ako vsetci ihned poutekaju za hranice,tak nereagujem a asi ti uniklo to vsetko co sami tvrdili a ze protest boli vypovede,takze ak sa z niekym dohodli,tak sa maju vratit,ak su ozakj chory nech maroduju,ak chcu ist nech idu,ak nieco podpisali nech to respektuju.A teraz som si vsimol miesto tvojho bydliska,to vysvetluje tvoje navazanie,v Blave je moda sa navazad do vychodniarov,tam vzniklo aj jedno obludne heslo ktore mal kazdy jeden slusny clovek odsudit a policia stihat a nie sirit po nete/zabi policajta a vychodniara zachranis lekara/
To ze ma bydlisko v BA este neznamena, ze nemoze byt s vychodu. Ja som sice z BA, ale urcite sa do Vas vychodniarov nenavazam a mam kopeeec Vasich rodakov okolo seba a tie sprostosti co siria nejake vypatlane hlavy...nemam slov. Ale hlupakov je vsade dost. Ci uz na juhu, severe, vychode, zapade alebo aj v strede...nekazte si den lebo Vam Mikulas nic neprinesie.
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Tento by si zaslúžil plat aj 10.000 ale takých je málo
Veľkou nádejou pre príležitostných konzumentov alkoholu predstavuje objav českého doktoranda Jana Petráška z Inštitútu klinickej a experimentálnej medicíny Praha. Spoločne so svojím školiteľom docentom Milanom Jirsom zistil, že liek používaný na reumatoidnú artritídu by mohol ochrániť pečeň miernych konzumentov alkoholu pred cirhózou.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

BXLmiami Pozri príspevok
Ak máš v rodine troch lekárov tak vieš,že uznané VS a aj kompletné nadstavbové vzdelanie majú v celej EU.Nemusia robiť žiadne dif.skúšky a kto je docent či atestovaný u nás,je v tom istom postavení aj v EU.V USA treba robiť nostrifikáciu,aj v Kanade.Bieli ich nepustia do lukratívnych súkromných postov a to aj v Europe je takisto ako u nás vo väčšine krajín uzavretá sieť,takže nemôžu do pozície súkromného lekára,ale do zamestnania môžu.Aj my,aj Indovia,Pakistanci a vôbec všetci ktorých zoženú.Ono totižto lekári v EU vyhrali súd o nadčasoch,takže nesmú robiť tak,ako v rozpore so zákonníkom robíme my a tým vlastne ten nedostatok lekárov začal.A ešte tým,že západniari idú na lepšie platené miesta za Atlantik.
Ja som pisala o Amerike a cudujem sa, ze v EU ste uznani, ako ostatni, potom co hlada lekar- atest.gynekolog v sadrovni, uz 10 rokov v Nemecku? Detska lekarka robi domacu osetrovatelku v Holansku?

A ak si na urovni lekara z Pakistanu a pod. v Amerike, ti tam mozu robit akurat pracu, zodpovedajucu u nas praci sestry.

A v inom prispevku sa stazujes na to, ze nie su knihy v slovencine a musite citat anglicky. Ved ovladat cudzi jazyk patri uz k vseobecnej inteligencii cloveka, lekara zvlast. Vsetky odborne studie, odborne zahranicne casopisy su v ang.jazyku. Ci to nepotrebujete? Vzdelavat sa? Hm...cudne kriteria meradla..
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

pivko Pozri príspevok
Nasadil by som na nich obrovské množstvo agentov provokatérov a tipujem že min. 50% by ich skončilo v Base za korupciu.
nič v zlom,ale ako by to bolo potom s núdzovým stavom?Ked by 50% lekárov bolo v base?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

marjankaj Pozri príspevok
No máš to trochu pomýlené. Ja s východniarmi celkom vychádzam.
Lekárov tiež veľmi nemusím, od nich je lepšie držať sa čo najďalej.
Ale sú to takí istí občania ako všetci. Majú svoje práva a povinnosti zaručené ústavou. Tak prečo sa z nich snažia urobiť otrokov? Dali legálne výpovede? Dali. Chcú si preštudovať nové pracovné zmluvy? Majú na to právo. A aj poradiť sa z právnikom. Oni sa nemusia vyznať v práve, študovali medicínu.
Alebo majú podpísať pracovné zmluvy bez prečítania? Aby sa potom zase mohli sťažovať, že im ich zamestnávateľ nechce upraviť?
statisice ludi podpisuju zmluvy bez pravnikov,nikto z nich nerobi otrokov,to su velmi silne slova a mohli okamzite po dohode tie nalezitosti si dat spravit,naco boli potom nedelu otvorene osobne oddelenia? a aky vyznam by malo odrbavat lekarov,?-to mozu aj tak,mozu podpisat a nedodrzat,to su len zase dalsie zbytocne obstrukcie-nuz a mas to asi ty pomylene,ako si riadne protirecis,na jednej strane nie su lekari otroci,na druhej strane chces aby za nich kolegovia tahali este do konca tyzdna? lekar nie je pravnik,ale nie je ani analfabet,alebo nesvojpravna osoba ktora nevie ratat,ucnovkari vedia co podpisuju v zmluve,ludia z diplomom bez pravnika nevedia,nebud smiesny.
http://korzar.sme.sk/c/6168515/v-hag...-do-prace.html
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

alaya1 Pozri príspevok
Ja som pisala o Amerike a cudujem sa, ze v EU ste uznani, ako ostatni, potom co hlada lekar- atest.gynekolog v sadrovni, uz 10 rokov v Nemecku? Detska lekarka robi domacu osetrovatelku v Holansku?

A ak si na urovni lekara z Pakistanu a pod. v Amerike, ti tam mozu robit akurat pracu, zodpovedajucu u nas praci sestry.

A v inom prispevku sa stazujes na to, ze nie su knihy v slovencine a musite citat anglicky. Ved ovladat cudzi jazyk patri uz k vseobecnej inteligencii cloveka, lekara zvlast. Vsetky odborne studie, odborne zahranicne casopisy su v ang.jazyku. Ci to nepotrebujete? Vzdelavat sa? Hm...cudne kriteria meradla..
To nebolo sťažovanie sa,to bola odpoved na predpoklad,že lekári nevedia reči.Nie každý sa von uplatní,možno preto sadrovna a blbne Ti hlavu tým,že nie je uznané vzdelanie,lenže je.A čo sa týka USA,ked spravíš nostrifikáciu môžeš robiť všetko ako ich lekár zamestnanec.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

nechapem preco niekomu vadi ak si niekto chce dat akukolvek zmluvu skontrolovat pravnikovi - a je jedno ci je to pracovna alebo akakolvek ina.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
trisestri Pozri príspevok
statisice ludi podpisuju zmluvy bez pravnikov,nikto z nich nerobi otrokov,to su velmi silne slova a mohli okamzite po dohode tie nalezitosti si dat spravit,naco boli potom nedelu otvorene osobne oddelenia? a aky vyznam by malo odrbavat lekarov,?-to mozu aj tak,mozu podpisat a nedodrzat,to su len zase dalsie zbytocne obstrukcie-nuz a mas to asi ty pomylene,ako si riadne protirecis,na jednej strane nie su lekari otroci,na druhej strane chces aby za nich kolegovia tahali este do konca tyzdna? lekar nie je pravnik,ale nie je ani analfabet,alebo nesvojpravna osoba ktora nevie ratat,ucnovkari vedia co podpisuju v zmluve,ludia z diplomom bez pravnika nevedia,nebud smiesny.
http://korzar.sme.sk/c/6168515/v-hag...-do-prace.html
A čo to nepodpísali? Dodatky k zmluve? To nebodaj už majú uzatvorenú pracovnú zmluvu? Ten čo ten článok písal aspoň trochu tuší čo je to pracovný pomer?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať