Zavrieť

Porady

spoluvlastnik

Dobrý den,mám otázku a potrebovala by som naozaj zodpovednú 100% odpoved..
chcela by som vedieť či ak ide o "zmluvu o budúcej kupnej zmluve" ,kde sa vypaltí záloha za pozemok ktorý je v spoluvlastníctve 2 majitelov,či je potrebné aby pri podpise tejto zmluvy o zálohe boli podpísaní obaja vlastníci nehnutelnosti,alebo stačí iba jeden z vlastníkov?? pri kupnej zmluve musia byť obaja to viem..

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ak ide o podielove spoluvlastnictvo, tak kazdy zo spoluvlastnikov zavazuje sam seba a moze nakladat len so svojim podielom. Okrem toho, druhy spoluvlastnik ma predkupne pravo na podiel ineho spoluvlastnika. Ak ide o manzelov-vlastnikov v bezpodielovom spoluvlastnictve manzelov, mali by byt na zmluve obaja.

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Zmluva o budúcej kúpnej zmluve zaväzuje účastníkov zmluvy. Ak ju podpíše kupujúci a jeden z predávajúcich, zaväzuje iba ich dvoch. Druhého zo spolumajiteľov nie. Teda ten spoluvlastník, ktorý zmluvu o budúcej zmluve nepodpísal, nie je viazaný na to, aby podpísal kúpnu zmluvu. Pre kupujúceho je to riziko, že druhý spoluvlastník mu kúpnu zmluvu nepodpíše, alebo nebude súhlasiť s výškou kúpnej ceny. Kupujúci by mal trvať na tom ,aby zmluvu o budúcej zmluve podpísali obaja spoluvlastníci a to overeným popisom (nie je to povinné, ale dobré). V tomto prípade by to bolo dobré aj preto, lebo sa na základe nej vyplatí určitá kúpna cena. Dobre napísaná zmluva o budúcej kúpnej zmluve znamená aj dobrú kúpnu zmluvu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.