Zavrieť

Porady

postupnost prac omietky, podlaha

budem robit tenke omietky, steny mam rovne. najvyhodnejsie by pre mna bolo spravit najprv konstrukciu sadrokartonoveho stropu, potom omietky, a podlahu. Sadrokarton samotny by sa montoval az po vyschnuti podlah. Pripadne najprv spravit konstrukciu, potom podlahu a nakoniec omietky, kedze sa bude pri podlahovke sekat do stien, tak nech sa to potom opravi. je nejaky zavazny dovod preco by maly byt omietky pred podlahou? Pripadne pred konstrukciou sadrokartonu?
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

lapejko, ale to je trochu extrem nie? ja ten kleber nebudem davat na nejaku staru omietku s malovkou, ale priamo na ytong/beton. To by som potom ani nemohol prilepit kachlicky nie? sak by odpadli casom. Ja sa musim spolahnut iba na to co pisu firmy ako baumit a nejake rady z praxe.. ale konktretne. Baumit uvazda kleber- sietka- maxima, murar z prodomu tiez vravel ze ytongove domy klebruju. Kedze si to musim robit sam, tak sadrove omietky neprichadzaju do uvahy.. to by som v zivote neurobil. Na tu siet si trufam. Uz o tom kecam asi rok ale teraz cez zimu to uz musim nejak spravit.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
alltracboy Pozri príspevok
lapejko, ale to je trochu extrem nie? ja ten kleber nebudem davat na nejaku staru omietku s malovkou, ale priamo na ytong/beton. To by som potom ani nemohol prilepit kachlicky nie? sak by odpadli casom. Ja sa musim spolahnut iba na to co pisu firmy ako baumit a nejake rady z praxe.. ale konktretne. Baumit uvazda kleber- sietka- maxima, murar z prodomu tiez vravel ze ytongove domy klebruju. Kedze si to musim robit sam, tak sadrove omietky neprichadzaju do uvahy.. to by som v zivote neurobil. Na tu siet si trufam. Uz o tom kecam asi rok ale teraz cez zimu to uz musim nejak spravit.
nehnevaj sa, si poraďák ale nechceš si dať poradiť./ak ma na... vycestujem medzi sviatkami za tebou a za dva dni ťa to naučím/
ak si mysíš,že pod lepidlo na ytong netreba penetrovať, tak máš reklamáciu už vopred, ale predstav si že sadra drží na všetkom!
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Z tých obrázkov tipujem že natiahli lepidlo na maľovku a vlhký povrch.Tiež nie som zástanca všademožne dávať lepidlo,súhlasím že lepšia je na ytong sádra ,ale ak sa dodrží postup tak na ytongu lep drží donekonečna.
Toto nás učili na školení písal som to tu už niekoľko krát.Neodporúčajú lep ale ani nezakazujú.
http://www.pomahamestavat.sk/poradna...stup-omietania
Naposledy upravil 220870 : 12.12.11 at 06:13
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

lapejko, ja by som aj bol za sadru, ale nejak uz neverim majtrom.. co mi robil druhy to bolo v podstate na prd. A ja netusim ako zohnat dobreho majstra ktory to spravi v rozumnej cene a budem aj ja spokojny. PRoblem je v tom, ze som asi moc narocny, a na druhej strane ja mam take stastie ze ked mas na vyber 100 veci tak ja trafim tu najhorsiu moznost. Ako naposledy s mobilom.. v recenziach pisu ze nevrzga konstrukcia, v obchode nevrzgala, ked som to zobral z telekomu tak moj kus vrzga Proste nemam stastie na vyber. sadry sa bojim ze to zamiesam a ztuhne mi to v kybli skor ako cokolvek spravim. Pokial by som mal zasietkovat sadru ako kleber tak to by som mozno zvladol pokial by to do polhodiny nestuhlo.
Naposledy upravil alltracboy : 12.12.11 at 12:17
20111212_003.jpg  
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Rimano Rigips Uni tuhne cca hodinu, pár minút po namiešaní prituhne ako flexlepidlo, zriedne po premiešaní, ak vkladáme sieťku dá sa namiešať aj redšie a tuhne pomalšie. Na ten oblúk je dobre dať sieťku medzi Ytong a betón do akejkoľvek omietky, nemusí byť lepidlo. Na omietnutie oblúka doporučujem vložiť rohové lišty podľa presnej šablóny a nakreslenej spodnej línie oblúka podľa vodováhy aby nebol šišatý alebo naklonený či šibnutý.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mne co chcel robit murar omieky tak povedal ze da sietku s klebrom a rimano ako stierku. Vraj to tak robieva dlhe roky a nema problem. nazory su znacne nejednotne. Inak pomaly sa dostavam do fazy ze mi to zacina byt vsetko jedno, ..je to len stena a nejak to uz snad vyzerat bude. Pokial by to bol vyslovene hnus tak sa to da zamaskovat strukturovou omietkou. Na omietkach mam strach iba z velkych ploch, ze tam narobim nejake viditelne vlny pokial nedokazem dat do rovnakej vysky tu omietku. na ten obluk kupim oblukove listy, myslim ze su tak tuhe ze ak ich spravne upevnim na koncoch tak ten obluk sa vytvori. Este som to nemal v ruke tak uvidim neskor ci tomu treba dopomoct. Skor na tej foto islo o to, ze mam ytong a nad nosnou stenou beton ktory bude tiez omietany. Mozno este skusim v januari zohnat niekoho na omietky.. to uz asi nebudu mat murari moc prace. Moc sa mi do toho nechce ale co som tu cital na forach co dokazu murari posrat, tak mam az strach niekoho volat
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

220870 Pozri príspevok
Nieje bezpodmienečne penetrovať penetruje sa len preto ,aby to lepidlo pomalšie schlo.Keď to mierne pokropíte vodou dosiahnete takmer to isté.Páska stojí cca 5€.V okolí TO NR by som vedel poradiť kde kúpiť ale tam u vás neviem kde to presne majú .
toto je ten bordel http://www.stresneokna.sk/detail/116...na-parozabrany
toto hľadaj http://www.gumex.sk/selbstklebendes-alu-band-15119.html
http://www.e-vetranie.sk/montazne-pr...ska-alu050/010
moze byt aj toto?: http://www.tesa.sk/industry/products/tesa_50565.html
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nemám s týmto výrobkom praktickú skúsenosť.
Pokiaľ ideš dávať ako finálnu povrchovú úpravu Rimano tak je večná škoda tam dávať lepidlo.Natiahnúť sádrovú omietku vtlačiť do nej sieť a po hodine druhú vrstvu sádry vyštosovať ,vygletovať a musí to byť, ako od matela.
1 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

a z tou z gumexu mate skusenost? ta z gumexu dokonca vychadza lacnejsie takze tesu nekupim.

Co sa tyka tej omietky, takto si musim prepocitat, lebo sadra je draha a je velky rozdiel davat na povrch 1mm ako stierku alebo viac mm aj ako vyrovnavaciu vrstvu. Najradsej by som to dal niekomu spravit a o nic sa nestarat lebo scvoknem. v januari dam dopyt a uvidim ci sa niekto najde za 3e/m za pracu aj so spaletami. teraz budem asi sprdnuty, ze je to malo, ale zasa v zime je snad lepsie robit nieco ako nic. Neriesil som este ceny za taketo prace, ale na tie kleber/sietka/rimano som mal taku ponuku.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

skocil som do gumexu a pasky tam nemali, akurat nejake odlozene co mal niekto rezervovane. Tak som ich pozrel ako vyzeraju. chlapik v sklademi povedal ze v baumaxu maju tiez a ze by som mal dat tie textilne gumove co americania pouzivaju.. urcite to poznate z filmov.. ducktape sa tomu hovori. inak aj tie hlinikove su primalrne urcene na vzduchtechniku-lepenie spojov. Tak som obehal aj ento tam maju hlinukovu za cca 14eur a tu vystuzeniu latkovu tiez. v prespore maju hlinikovu za 7,30, je to presne ten hlinikovy pasik s papierom odspodu. Cize Prespor a gumex rovnaka cca rovnaka cena, baumax a ento drahsie. teda v baumaxe tu hlinikovu ani nemali.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
To veľmi málo cca 6 € je cena v okolí NR pri BA určite viac.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

6 eur/m2 za pracu? kolegovy robili strojne omietky za 8eur komplet aj s materialom, apu listami.. proste na komplet. a to si aj priniesli material.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

Mne robila partia z TO strojove omietky .Robia cele zapadne SK.
Robota aj s listovanim 4€/m2. Material som si daval sam : Baumit mpi25, baumit betonkontakt na stropy a betonove preklady, listy , 2,5€/m2
cize sumar za omietky 6,5€/m2

Mam tehlu. Ak by som mal ytong mozno by som zvazoval nad strojovymi sadrovymi omietkami. Material je cca 30% drahsi ako v pripade stuku, ale ak mas rovne steny tak ta to nezrujnuje.

uz tomu rozumies ?
Naposledy upravil mendo933 : 21.12.11 at 09:15
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mendo. sorry, ale ja tomu prispevku nerozumiem
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Strojné omietky sú menej pracné a časovo menej náročné ako sieť+štuk.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

urcite ano. Uvidim ako pojdu ceny. Cez zimu sa asi murari od prace nepretrhnu. Skusim dat nacenit sadrove omietky v januari a uvidim.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
8 € je bežná poľská cena za sadrové strojové omietky, povrch ale zväčša vyžaduje jemnú úpravu, detaily hrubú úpravu a rovinnosť pri podlahe odčas aj sekáč.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

do akej vzdialenosti sa robia spalety od hrany ramu okna? respektive v akej vzdialenosti od hrany ramu sa lepia apu listy? napriklad mam od steny do ram okna osadeny na pene 1,5cm, tam mam spalety spravit od tej steny dajme tomu 2cm aby presahovali 0,5cm ram okna?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

otazka cislo 2: pozeram film a su tam rohovre listy ktore su na rohu hladke. ja som zatial mal iba list ktore maju cez roh pretiahnutu sietku. Ktora je lepsia? na rohy treba pouzit tu rohovu spachtlicku aby boli pekne?
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
na rohy treba pouzit tu rohovu spachtlicku aby boli pekne. TAK,TAK.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať