Zavrieť

Porady

ako vystavim a zauctujem konkretnu fakturu

bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Uctovnici prosim poradte. Ako vystavim fakturu ked kupime komponenty do pocitaca a predame zmontovany pocitac? A ako ju zauctujem? Tu uz nejde o predaj tovaru.
Usporiadat
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
ten prvy pripad..predaj pocitaca, ktory sme zostavili z nami nakupenych komponentov som uz zauctovala ato tak, ze som rozpisala komponenty pocitaca a zauctovala to ako tovar...
k tomu uz nepotrebujem poradit....
ale ten druhy pripad, ze niekde urobime pocitacovu siet s tym ze pouzijeme kabel a konektory a vyfakturujeme dopravu...s tym mam problem....neviem ci ti co ste mi radili nakoniec ste mysleli na tento problem a nie ten prvy...asi som to mala rozpisat do 2 tem...
Jednoducho kabel a konektory neberiem zo skladu tovaru a nepredavam ich ako tovar, ale pouzijem ich ako material na vykon mojej sluzby-konfiguracia siete...
(je to asi podobne ako zasklenie okna...kde sa pouzije sklo)..nemylim sa?
mam vyfakturovat konfiguraciu siete vratane pouziteho materialu?..cize budem uctovat len sluzbu?
alebo to nejako rozpisat....
kedysi si pamatam, ze nam hlavna uctovnicka tvrdila, ze to treba zauctovat na ten ucet, kde patri polozka s najvyssou sumou..no neviem ci to este plati...
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Bui, sprav ako ti radí Babenko. My sme firma, ktorá robí zhruba to čo vy. Každý nákup tovaru ide na 132 a potom na 504.
Keď vystavujeme faktúru rozpíšem to takto napr:
1. 3 x PC (špecifikujem komponenty)....311/604 AE - hardware
2. napr. tie tvoje káble...............311/604 AE - iné
3. napr. toner do tlačiarne............311/604 AE - spotr. materiál
4. práca na sieti+doprava napr......311/602

A napr. tie káble niekedy idú aj ako súčasť PC, tak ich jednoducho zaúčtujem spolu s PC na AE hardware a nebabrem sa s rozúčtovaním po komponentoch. Chapando?
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
lenze ja mam ten kabel a konektory uz na ucte 501...a co je horsie, tak v decembri...nasa s.r.o. vznikla v novembri, takze toho nebolo vela...a teda mam uz uzatvoreny rok, vsetko vytlacene....zalozene
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Nerozumiem tomu celkom dobre - máš všetko uzatvorené a pýtaš si radu, ako to urobiť? Ak to chceš mať dobre - nechaj si poradiť . Nemôžeš účtovať všetko na služby - dodala si tam hmotné veci, ktoré sa účtujú inde a nie sú službou! Musíš predsa vedieť, čo je služba. Vytvorenie siete - áno, to je služba, ale použitý materiál - to služba nie je. Pozri si napr. opravu auta - rozpíšu Ti na doklad zvlášť použitý materiál (ako by to malo byť aj v tvojom prípade) a zvlášť ohodnotia prácu.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Marianna,
uzatvoreny mam rok 2005, kedy som nakupila do spotreby kabel...keby som to chcela preuctovat na tovar, musela by som sa vratit...

Fakturu o sluzbe...vytvorenie poc. siete..idem uctovat v januari 2006.
Kedze si myslim, ze nejde o tovar ale o material pouzity na vytvorenie siete...tak si myslim, ze k uctu 501..prislucha ucet 602..a nie 604....ani 642....
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
A este jeden dotaz, Marianna,
ty uctujes opravu auta ako?
pracu das na 511...a pouzity material kam? Na 501? Alebo kam?Menis cenu auta?
Ja by som dala celu opravu na 511.....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať