Zavrieť

Porady

reklamacia botasiek

pekny vecer....
... prosim poradte mi ... 17.09.2011 som kupila botasky vraj Puma, ale zial sietka na vrchu sa prederavila tak som ich bola reklamovat... majitel obchodu po 5 dnoch od zobratia reklamacie si ma dal zavolat a tvrdi mi, ze podla noveho zakona ja si musim poslat botasky na overenie znalcovi a samozrejme zaplatit ... ako to je?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pan predajca ta klame!!!! Odporuc mu,nech si prestuduje zakony!

    Ak výrobok kvôli vade reklamujete do 6 mesiacov od zakúpenia, podľa zákona sa to vníma tak, že vada existovala už v čase predaja a je na predajcovi, aby dokázal, že vada nie je na jeho strane – mal by to doložiť nezávislým znaleckým posudkom.

    viac citaj tu,mas tam aj kontakt http://www.pravaspotrebitela.sk/inde...hures&itemid=9

    katynely je offline (nepripojený) katynely

    katynely
    dakujem za radu... ale trosku ma metie tych 6mesiacov.... rozumela som spravne, ze iba 6mesiacov od kupy ich posiela na posudenie predajca? od kupy preslo uz vyse roka....

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Tak to je už iné kafé! Po 12 mesiacoch už si dávaš posúdiť ty. Ak posúdenie pripadne v tvoj prospech, vtedy v rámci reklamácie bude preplatená aj náhrada za znalca.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.