Zavrieť

Porady

Výkaz na vykonanie RZZP za rok 2011 pre zamestnávateľov

Aby nedošlo k zahlteniu témy ""Zhrnutie novôt od 1.1.2012" otázkami k ročnému zúčtovaniu zdravotného poistenia za rok 2011, zakladám túto tému. Téma "Zhrnutie novôt ...." slúži iba ako upozornenie pre návštevníkov Porady na nové povinnosti, ktoré na nás čakajú v roku 2012. Nie na zadávanie otázok k RZZP za rok 2011.
Toto je novelizované Metodické usmernenie ÚDZS, na konci ktorého ja aj tlačivo výkazu pre zamestnávateľov, ktoré budú musieť doručiť príslušnej zdravotnej poisťovni do 28.2.2012.
Usporiadat
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
presne nad tým som sa zamyslela aj ja.... veď je to choré... táto papierová byrokracia!
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Potrebujú si chaos u seba upratať a na to musia mať opätovne údaje z našej strany. Možno pre ich mnohoročný neporiadok sa napokon podvolili robiť RZZP oni - a to má byť asi z ich strany bonus na náš koniec.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Môže mi niekto vysvetliť, čo znamená
- súvislé zamestnávanie ?
- prerušované zamestnávanie ?
- sro mala 2 zamestnancov v roku 2011, ale z toho došlo u jedného k výpovedi a na jeho miesto bol prijatý nový zamestnanec
- takže v roku 2011 mala celkovo 3, no mesačne to boli vždy len 2
Môžem podať výkaz do ZP v listinnej forme?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Zdenka 0705 Pozri príspevok
Môže mi niekto vysvetliť, čo znamená
- súvislé zamestnávanie ?
- prerušované zamestnávanie ?
- sro mala 2 zamestnancov v roku 2011, ale z toho došlo u jedného k výpovedi a na jeho miesto bol prijatý nový zamestnanec
- takže v roku 2011 mala celkovo 3, no mesačne to boli vždy len 2
Môžem podať výkaz do ZP v listinnej forme?
Obavam sa,ze budes musiet SV podat elektronicky.
Skusila som si zo svojho programu vytlacit SV,kde firma mala mesacne po 4 zamestnancov. Na.1. Strrane to vytlacilo len 2, i ked dalej to bolo zosumarizovane v pohode. Ty potrebujes mat na tej 1. strane 3.
1 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
jacekova Pozri príspevok
Obavam sa,ze budes musiet SV podat elektronicky.
Skusila som si zo svojho programu vytlacit SV,kde firma mala mesacne po 4 zamestnancov. Na.1. Strrane to vytlacilo len 2, i ked dalej to bolo zosumarizovane v pohode. Ty potrebujes mat na tej 1. strane 3.
Este ma napadlo,ci boli vsetci 3 zam.v tej istej ZP?
3 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

prepáč, že odpovedám až teraz ..
nie, neboli v tej istej ZP, jedná sa o Všzp a Dôveru.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Zdenka 0705 Pozri príspevok
prepáč, že odpovedám až teraz ..
nie, neboli v tej istej ZP, jedná sa o Všzp a Dôveru.
Tak si z toho vonku. Do oboch poist.posles v listinnej forme.
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

... a čo toto?
citujem:
13) Ak mal zamestnávateľ v príslušnom kalendárnom roku viac ako dvoch zamestnancov
spĺňajúcich definíciu zamestnanca podľa § 11 ods. 3 zákona o zdravotnom poistení, je
povinný zasielať výkaz podľa čl. 2 bodu 5 výlučne elektronicky. Podľa tohto ustanovenia
predložia zamestnávatelia prvýkrát výkaz do 28.02.2012.
koniec citácie
.. nepíšu že dvoch pracovníkov v príslušnej ZP, ale celkový počet zamestnancov v danom roku
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
[QUOTE=Zdenka 0705;1968215]... a čo toto?
citujem:
13) Ak mal zamestnávateľ v príslušnom kalendárnom roku viac ako dvoch zamestnancov
spĺňajúcich definíciu zamestnanca podľa § 11 ods. 3 zákona o zdravotnom poistení, je
povinný zasielať výkaz podľa čl. 2 bodu 5 výlučne elektronicky. Podľa tohto ustanovenia
predložia zamestnávatelia prvýkrát výkaz do 28.02.2012.
koniec citácie
.. nepíšu že dvoch pracovníkov v príslušnej ZP, ale celkový počet zamestnancov v danom roku[/QUOTE]

Neviem ako presne si to vysvetluje zp, lebo oni maju na 1 vec vzdy x nazorov, ake ty si ani v 1 mesiaci nemala viac ako 2 zam.,cize si nemala ani povinnost posielat mes.vykazy elektronicky...tak preco by si mala poslat el. Suhr.vykaz?!
2 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

.. aj mne sa to zdá nelogické, preto sa pýtam na názor skúsenejšej väčšiny
a tie pojmy "súvislé" a "prerušované" zamestnávanie niekde aj vysvetľujú? ... nenašla som zatiaľ
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
No este s tym nema skusenost nikto, kedze sa to teraz robi 1.krat, len mi pripada chore, aby si si teraz vybavila el.pristup do oboch poistovni len kvoli podaniu SV a pritom cez rok nemas povinnost posielat mes.vykazy elektronicky....
2 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

jacekova Pozri príspevok
No este s tym nema skusenost nikto, kedze sa to teraz robi 1.krat, len mi pripada chore, aby si si teraz vybavila el.pristup do oboch poistovni len kvoli podaniu SV a pritom cez rok nemas povinnost posielat mes.vykazy elektronicky....
... dúfam že to niekto vysvetlí a uvedie na správnu mieru, lebo ináč je to celé ozaj choré
Budem povďačná za každú novú informáciu.
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Môže mi niekto vysvetliť, čo znamená
- súvislé zamestnávanie ?
- prerušované zamestnávanie ?
- sro mala 2 zamestnancov v roku 2011, ale z toho došlo u jedného k výpovedi a na jeho miesto bol prijatý nový zamestnanec
- takže v roku 2011 mala celkovo 3, no mesačne to boli vždy len 2
Môžem podať výkaz do ZP v listinnej forme?
Zdenka, v žiadnom prípade nemôžeš podať výkaz v listinnej forme.

V časti 1A. Počet všetkých zamestnancov sa uvedie celkový počet zamestnancov prihlásených v roku 2011 vo všetkých zdravotných poisťovniach spĺňajúcich štatút zamestnanca podľa § 11 ods. 3 zákona 580/2004 Z. z. o zdravotnom poistení aj v prípade zamestnanca podľa § 11 ods. 7 písm. m) a s). Tento údaj potrebuje zdravotná poisťovňa kvôli tomu, aby mala informáciu o tom, ako má zamestnávateľ podávať výkazy, či v listinnej alebo v elektronickej forme.

Príklad: Dvaja zamestnanci boli v roku 2011 zdravotne poistení vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni, jeden v zdravotnej poisťovni Dôvera a jeden v zdravotnej poisťovni Union. Údaj počet všetkých zamestnancov = číslo 4 bude rovnaký na všetkých výkazoch doručených do jednotlivých zdravotných poisťovní.
Ak ale napr. jeden zamestnanec pracoval celý rok a druhý pracoval 2 mesiace, ukončil PP a zase nastúpil a pracoval 6 mesiacov, vždy pôjde iba o 2 zamestnancov a môže podať výkaz v listinnej forme.
4 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

.. ja už na toto nemám nervy ... to je akože znižovanie administratívy u podnikateľov? ...
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Zdenka 0705 Pozri príspevok
.. ja už na toto nemám nervy ... to je akože znižovanie administratívy u podnikateľov? ...
Súhlasím Zdenka. Keď som videla prvý raz, čo všetko musí byť v ročnom výkaze a čo v mesačnom prehľade, nadávala som ako pohan. Teraz sa úfam, že Všeobecná zdravotná poisťovňa vygeneruje dávku 530 čo najskôr a my to "iba odsúhlasíme". Schválne som to dala do úvodzoviek, lebo aj s tým je práce až nad hlavu. Každý zamestnanec a za každý mesiac!!!!!!!!!! Termín je do 28. februára, takže ešte čakám. Horšie je to s Dôverou, tá nič také nechystá.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
vygeneruje dávku 580 nie 530 :-)
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
AnnaK Pozri príspevok
Súhlasím Zdenka. Keď som videla prvý raz, čo všetko musí byť v ročnom výkaze a čo v mesačnom prehľade, nadávala som ako pohan. Teraz sa úfam, že Všeobecná zdravotná poisťovňa vygeneruje dávku 530 čo najskôr a my to "iba odsúhlasíme". Schválne som to dala do úvodzoviek, lebo aj s tým je práce až nad hlavu. Každý zamestnanec a za každý mesiac!!!!!!!!!! Termín je do 28. februára, takže ešte čakám. Horšie je to s Dôverou, tá nič také nechystá.
ešteže môj SW to zvláda sám....
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

jacekova Pozri príspevok
ešteže môj SW to zvláda sám....
Tiež mám SW MRP najnovšiu verziu ale ešte som ročný výkaz neskúšala vygenerovať. Katarínka prosím Ťa podávala si už na DÚ mesačný prehľad vytlačený z FDF MRP-Company? Niekde som tu čítala, že žiadali podať prehľad iba na originálnom tlačive.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
AnnaK Pozri príspevok
Tiež mám SW MRP najnovšiu verziu ale ešte som ročný výkaz neskúšala vygenerovať. Katarínka prosím Ťa podávala si už na DÚ mesačný prehľad vytlačený z FDF MRP-Company? Niekde som tu čítala, že žiadali podať prehľad iba na originálnom tlačive.
dnes som poslala do VšZP 3 súhrnné výkazy elektronicky (vygenerované z MRP) a išlo to skvele...bez problémov

dnes som vytlačila 2 prehľady z MRP a pošlem klientov na DÚ a uvidíme či ich pošlú späť alebo to vezmú... tipujem, že na každom DÚ to bude inak ale ručne sa mi to naozaj prepisovať nechce... (čo som koho zabila?!)
2 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

... tíško závidím .. Pohoda / len či ???/ ešte len pripravuje upgrade tohto výkazu pre ZP ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať