Zavrieť

Porady

Výkaz na vykonanie RZZP za rok 2011 pre zamestnávateľov

Aby nedošlo k zahlteniu témy ""Zhrnutie novôt od 1.1.2012" otázkami k ročnému zúčtovaniu zdravotného poistenia za rok 2011, zakladám túto tému. Téma "Zhrnutie novôt ...." slúži iba ako upozornenie pre návštevníkov Porady na nové povinnosti, ktoré na nás čakajú v roku 2012. Nie na zadávanie otázok k RZZP za rok 2011.
Toto je novelizované Metodické usmernenie ÚDZS, na konci ktorého ja aj tlačivo výkazu pre zamestnávateľov, ktoré budú musieť doručiť príslušnej zdravotnej poisťovni do 28.2.2012.
Usporiadat
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
AnnaK Pozri príspevok
Tiež mám SW MRP najnovšiu verziu ale ešte som ročný výkaz neskúšala vygenerovať. Katarínka prosím Ťa podávala si už na DÚ mesačný prehľad vytlačený z FDF MRP-Company? Niekde som tu čítala, že žiadali podať prehľad iba na originálnom tlačive.
práve mi volala klientka, že jej zobrali na DÚ prehľad vygenerovaný z MRP. iba si ho pracovníčka DÚ odkontrolovala s originál tlačivom, potvrdila a hotovo.... no chvalabohu
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

... nie je tu reč o výkaze pre ZP?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
noooo, prevažne je :-) ale "strhla" sa debata aj na prehlad ... soráč :-)
0 0
Jana_clenka Jana_clenka

Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

Ročný výkaz k RZZP v Dôvere:
Včera som odosielala v elektronickej forme - posiela sa ako dávka 580, je to presne rovnaká voľba v menu ako aj mesačné výkazy. V prehľade dávok ho síce nevidieť, ale po spracovaní sa pekne zobrazí v prehľade výkazov.
Papierovú formu už podobne ako pri mesačných výkazoch netreba posielať.
2 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Jana_clenka Pozri príspevok
Ročný výkaz k RZZP v Dôvere:
Včera som odosielala v elektronickej forme - posiela sa ako dávka 580, je to presne rovnaká voľba v menu ako aj mesačné výkazy. V prehľade dávok ho síce nevidieť, ale po spracovaní sa pekne zobrazí v prehľade výkazov.
Papierovú formu už podobne ako pri mesačných výkazoch netreba posielať.
supeeer, ešte včera to nešlo.... a dnes som už 3 výkazy do dovery odoslala... super, dik za tip
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Dôvera mi prešla ešte 3.2.2012, ale Všeobecná ZP ešte stále nič (na probléme stále pracujú).
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Stina Pozri príspevok
Dôvera mi prešla ešte 3.2.2012, ale Všeobecná ZP ešte stále nič (na probléme stále pracujú).

tak to je divné, ja práve naopak.... cez VšZP mi prešli všetky výkazy k RZZP (poslala som ich doteraz šesť)
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

takze ak to správne chápem zamestnávatel je povinný do 28.02.2012 poslať súhrnný výkazy za zamestnancov za rok 2011 a čo szčo, ten má tiez nejakú povinnosť ohladne RZZP?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
tinkas Pozri príspevok
takze ak to správne chápem zamestnávatel je povinný do 28.02.2012 poslať súhrnný výkazy za zamestnancov za rok 2011 a čo szčo, ten má tiez nejakú povinnosť ohladne RZZP?
zam-el...ano , presne tak
SZCO ak podá DP, netreba nič nahlasovať. ak nemá povinnosť podať DP, pošle do ZP list
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
a kedy sa zobudí UNION ZP, aby sa tiež dalo elektronicky odoslať výkazy kvoli RZZP?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Stina Pozri príspevok
Dôvera mi prešla ešte 3.2.2012, ale Všeobecná ZP ešte stále nič (na probléme stále pracujú).
Všetky súhrnné do Dôvery aj VšZP som poslala hneď 1.2.2011 bez problémov. Až na to, že VšZP ich ešte nespracovala...
2 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Dnes som sa pustila do vypĺňania výkazov. Nie je mi jasný riadok 1A, počet zamestnancov uvádzam ku koncu obdobia alebo ku začiatku obdobia? V januári sme mali 6 zamestnancov, v marci 5 a v júni jedného, ku koncu roka žiadneho.
A taktiež v mesiaci január, február sme mali poistených 3 zamestnancov v jednej ZP, ale výkaz som odovzdala bez problémov v papierovej forme na pobočke. Nikdy sme neboli prihlásený k elektronickému podávaniu výkazov, nakoľko firma od júla nezamestnáva žiadnych zamestnancov sme aj odhlásený ako platiteľ. Tak čo teraz?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Pozorne si prečítaj príspevok od AnnaK č. 54.
Ste povinní poslať tento výkaz elektronicky, pretože ste mali počas roka 2011 viac ako 3 zamestnancov, nezáleží na tom, v ktorej ZP boli poistení.
Ani my sme nemuseli mať EK so ZP, kvôli tomuto ročnému výkazu pre účely rzzp sme sa museli prihlásiť.
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 08.02.12 at 19:55
1 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Takže to sa máme akože zas prihlásiť do ZP ako platiteľ, požiadať o elektronický prístup aby som mohla poslať jeden výkaz a potom sa zas odhlásiť ako platiteľ? Veď je to choré
A čo ten riadok 1A?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Prepáč, anet, ale prečítala si si ten príspevok č. 54?
Máš to tam zvýraznené, čo znamená riadok 1A.
... choré to je, to máš pravdu, aj my sme sa bránili a argumentovali, ale radšej sa popýtaj na ZP, lebo tá registrácia a prihlásenie tiež nejakú tú chviľu trvá... termín máme do 28.2.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Zdenka ja som si prečítala včera celú tému. Je mi ľúto, ale stále mi nie je jasné či uvádzam počet zamestnancov do výkazu na začiatku obdobia, teda k januáru 2011 keď ich bolo spolu 6, alebo ku koncu obdobia, teda k decembru 2011 kedy už sme nemali žiadnych zamestnancov.
Asi jednoducho zájdem na ZP.
Ale ďakujem.
0 0
brezňanka brezňanka

brezňanka je offline (nepripojený) brezňanka

Info pre Pohoďákov, včera som sa informovala, budúci týždeň by mal byť upgrade pre súhrnný výkaz zdravotného poistenia. Tak dúfam, že sa im to podarí.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

možno sa Ti to mýli s nejakým štatistickým prepočtom , ale tu jednoducho zoberieš počet pracovníkov, ktorých ste zamestnávali celkovo v roku 2011, nie k nejakému dátumu prepočet. Napr my sme mali od 1.1. do 30.6. dvoch - nemuseli sme mať EK. Jeden dal výpoveď a od 1.7. nastúpil nový, stále to boli len dvaja mesačne - nemuseli sme mať EK.
Celkovo sme za rok 2011 zamestnávali ale už troch pracovníkov, takže výkaz pre rzzp musíme podať elektronicky.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Pohoda upgrade -
.. budúci? ... ja som dostala minulý týždeň informáciu na môj dotaz, že tiež budúci, tj. mal by to byť tento....
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

anet Pozri príspevok
Takže to sa máme akože zas prihlásiť do ZP ako platiteľ, požiadať o elektronický prístup aby som mohla poslať jeden výkaz a potom sa zas odhlásiť ako platiteľ? Veď je to choré
A čo ten riadok 1A?
A skúsila si sa informovať v ZP či by im nestačilo priniesť/poslať súhrnný výkaz na CD, príp. USB?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať