Zavrieť

Porady

Darovacia zmluva, blomba a doživotné užívanie

Dobrý deň. Poraďte mi prosím, ako správne napísať do darovacej zmluvy klauzulku "plomba" na predaj darovaného bytu viazanú na doživotné užívanie darcu /aby obdarovaný nemohol predať byt skôr, než darca dožije/.
Ďakujem
Naposledy upravil mareko : 30.11.11 at 15:39
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Plomba je síce niečo iné, ale tu sa môžeš pozrieť na darovaciu zmluvu, súčasťou ktorej je aj zmluva o zriadení vecného bremena:

    http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/ob...cneho-bremena/

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ešte aby si vedela : plombu dáva kataster vtedy, ked v zápisoch mení práva k nehnuteľnostiam napr. na základe zmluvy - vtedy sa nedá s nehnuteľnosťou nakladať. Ale akonáhle kataster rozhodne, plombu zruší. Čiže plombu nezadáva účastník priamo.

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    Ty nemôžeš obmedziť vlastníka tým, že to nemôže predať ... ak by niekto kúpil dom aj s vecným bremenom (čo mi nepripadá veľmi reálne), tak môže

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Mária ďakujem pekne, ale poraď ešte prosím, ako tam zapracovať, že obdarovaný nemôže byt predať aj s vecným bremenom, ale najskôr až po smrti darcu (ktorý tam bude bývať do smrti). Je to plmba spolu s vecným bremenom? Niekde som videla na LV niečo podobné, len neviem ako to celé nazvať a napísať.
    Ďakujem veľmi pekne.

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Jáj, nuž už sa musí iba spoliehať na to, že nik nekúpi byt s vecným bremenom, prípadne že k takej situácii vôbec nedôjde. Ďakujem za vysvetlenie.

    Darovacia zmluva, blomba a doživotné užívanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.