Zavrieť

Porady

evidenčný list dôchodkového poistenia

Dobrý den, chcem sa spýtať čí je najaký termín do kedy treba odovzdať ELDP na soc. poistovnu. ak zamestnanec u nás skončil pracovný pomer ku 30.11.2011. Dakujem
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Lucinka23 Pozri príspevok
Ale zdravotné poistenie sa odvádza? Už som celá z toho popletená.
zdravotné sa odvádza....z celej sumy bez ohľadu na kal. dni......
dokonca cez MD je prihlásená, že platí ZP za ňu štát, nemusíš ju prihlasovať, nakoľko do 31 12 2011 bola zamestnancom.....(osobne som sa pýtala dr. J. Motyčkovej na školení, keď sa prepláca nejaký doplatok ZC cez PN, kt. trvá celý mesiac...toto mi poradila, podľa mljho názoru by to malo byť aj cez MD)
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Teraz som ešte raz otvorila zákon o sociálnom poistení a podľa § 140 ods. 1 písm. a zamestnanec neplatí poistné ako som vyššie písala, a je tam ods. 6 podľa ktorého ani zamestnávateľ nie je povinný platiť, ak neplatí zamestnnec, tak z toho mi teraz vychádza, že sa platí iba úrazové poistenie!
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Lucinka23 Pozri príspevok
Teraz som ešte raz otvorila zákon o sociálnom poistení a podľa § 140 ods. 1 písm. a zamestnanec neplatí poistné ako som vyššie písala, a je tam ods. 6 podľa ktorého ani zamestnávateľ nie je povinný platiť, ak neplatí zamestnnec, tak z toho mi teraz vychádza, že sa platí iba úrazové poistenie!
áno a ZP....
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Lucinka23 Pozri príspevok
Ďakujem za reakciu a ako som to mala spraviť s tou dovolenkou? Keďže končila PP tak jej nevyčerpaná dovolenka patrila, tak som jej ju preplatila a soft mi vypočítal aj odvody.
Lucinka, riešila si to cez " preplatenie dovolenky " , alebo klasicky v tvorbe miezd ? Ak klasicky, potom Ti SW OBERON rátal aj odvody.
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Fakt ste mi moc pomohli, som rada, že sú tu aj takí trpezliví ľudia na nás začiatočníkov ... Ešte raz ďakujem
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Melnick, riešila som cez tú tvorbu miezd, úprava miezd, iné príjmy a preplatenie zost.dovolenky, takže zle. A ako som mala zadať to preplatenie dovolenky? Stále ma ten program viac a viac prekvapuje. :-)
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Keď som išla odnes EL na SP, pracovníčka pýtala aj sprievodný list o zamestnancovi k EL. Prosím o vzor tohto listu.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ja používam takýto:

Zmeň sk na €ur.
Naposledy upravil Melnick : 07.03.12 at 23:17
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Chcela by som sa spýtať či dobre chápem vyplnenie evidenčného listu dôchodkového poistenia (nemám jasno pri PN a OČR)
- pri PN prvých 10 dní sa do vylučiteľných dôb nezapočítava?? ďalšie dní PN už ano
- a OČR (dieťaťa) prvých 10 dní tiež nie??? a ďalšie ano???
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Danielam Pozri príspevok
Chcela by som sa spýtať či dobre chápem vyplnenie evidenčného listu dôchodkového poistenia (nemám jasno pri PN a OČR)
- pri PN prvých 10 dní sa do vylučiteľných dôb nezapočítava?? ďalšie dní PN už ano
- a OČR (dieťaťa) prvých 10 dní tiež nie??? a ďalšie ano???
Prikladám Ti návod na vyplnenie ELDP.
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

katka50 Pozri príspevok
Prikladám Ti návod na vyplnenie ELDP.
Katka, ďakujem prečítala som ho už aj predtým...ale nejako som tie vylúčiteľné doby nepochopila nie je tam náhrada príjmu pri PN tak som pochopila že tých prvých 10. dní PN sa do vyluč.dôb neudáva, ale OČR ako čítam a chápem by mala byť vo vyluč. dobách od 1. dňa až do konca...ale nie som si istá už vobec lebo soft mi tam dáva celé PNky a OČR vobec neráta....tak som úplne že na pochybách...
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Danielam Pozri príspevok
Katka, ďakujem prečítala som ho už aj predtým...ale nejako som tie vylúčiteľné doby nepochopila nie je tam náhrada príjmu pri PN tak som pochopila že tých prvých 10. dní PN sa do vyluč.dôb neudáva, ale OČR ako čítam a chápem by mala byť vo vyluč. dobách od 1. dňa až do konca...ale nie som si istá už vobec lebo soft mi tam dáva celé PNky a OČR vobec neráta....tak som úplne že na pochybách...
dobre chápeš, PN od 11. dňa, očr celá..
1 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

A keď nemám podpísaný evidenčný list od zamestnanca, vyplata mu išla na účet a nemožeme sa s ním skontaktovať...môžem ho poslať aj bez podpisu???
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Danielam Pozri príspevok
A keď nemám podpísaný evidenčný list od zamestnanca, vyplata mu išla na účet a nemožeme sa s ním skontaktovať...môžem ho poslať aj bez podpisu???
ELDP nemusia byť podpísané...
0 0
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

ELDP už zamestnanec nepodpisuje.
1 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Dievčence ďakujem Vám, teda podpis poistenca nemusí byť??
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Prosím Vás poradí mi niekto s vyplnením ELZD
Kalendárne dni vylúčených dôb-uvádza sa počet kalendárnych dní obdobia
- po ktoré mal poistenec nárok na nemocenské (t.j. PNka od 11.dňa)
- ošetrovania člena rodiny od 11. dňa potreby takého ošetrovania (starostlivosti) do skončenia potreby tohto ošetrovania (starostlivosti),
toto sa uvádza v návode na vyplnenie,
vrátili mi ELDZ lebo som dala OČR od 1.dňa do vylučiteľných dôb. Prosím poradí mi niekto ako to je vlastne s tou OČR ide do vylučiteľných dôb od 1. alebo 11. dňa? Ďakujem.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Kalendárne dni vylúčených dôb Uvádza sa počet kalendárnych dní obdobia
- po ktoré mal poistenec nárok na nemocenské, ošetrovné (predtým podpora pri ošetrovaní člena rodiny),
- ošetrovania člena rodiny od 11. dňa potreby takého ošetrovania (starostlivosti) do skončenia potreby tohto ošetrovania (starostlivosti),
- po ktoré sa rodič staral o dieťa do šiestich rokov veku alebo o dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom do siedmich
rokov, ktorému sa neposkytovala starostlivosť v zariadení sociálnych služieb,
- materskej dovolenky, rodičovskej dovolenky, poskytovania vyrovnávacej dávky,
- základnej služby, náhradnej služby alebo zdokonaľovacej služby v rámci vojenskej služby,
- civilnej služby,
- po ktoré sa poskytovala náhrada mzdy z vážnych prevádzkových dôvodov, pre ktoré zamestnávateľ nemôže zamestnancovi prideľovať prácu,
- účasti na zákonnom štrajku.
1 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Mila123 Pozri príspevok
Kalendárne dni vylúčených dôb Uvádza sa počet kalendárnych dní obdobia
- po ktoré mal poistenec nárok na nemocenské, ošetrovné (predtým podpora pri ošetrovaní člena rodiny),
- ošetrovania člena rodiny od 11. dňa potreby takého ošetrovania (starostlivosti) do skončenia potreby tohto ošetrovania (starostlivosti),
- po ktoré sa rodič staral o dieťa do šiestich rokov veku alebo o dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom do siedmich
rokov, ktorému sa neposkytovala starostlivosť v zariadení sociálnych služieb,
- materskej dovolenky, rodičovskej dovolenky, poskytovania vyrovnávacej dávky,
- základnej služby, náhradnej služby alebo zdokonaľovacej služby v rámci vojenskej služby,
- civilnej služby,
- po ktoré sa poskytovala náhrada mzdy z vážnych prevádzkových dôvodov, pre ktoré zamestnávateľ nemôže zamestnancovi prideľovať prácu,
- účasti na zákonnom štrajku.
Ďakujem za odpoved, čítam to stále dokola a hneď prvý bod mi hovorí že ošetrovanie člena rodiny od 1. dňa ide do vylúčiteľných dôb a druhý bod mi hovorí že aj pokračovanie OČR 11. dňom tiež vylučiteľné doby....mala som to vyplnené takto a podľa mňa myslím že dobre, takže nechápem dôvod vrátenia ELZD. Ak to chápem nesprávne opravte ma prosím vás.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Koľko dní trvalo OČR ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať