Zavrieť

Porady

Dobrovolné nemocenské poisteni je zrušené

ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

V televízii som zachytila tlačovú konferenciu p. Mihála ohľadom zmeny tohoto zákona. Neviem v akej podobe ho schválili, ale samozrejme hovoril len o tom lepšom a to o predĺžení materskej. Taktiež o plnení predvolebných sľubov a pri tom ma skoro šľak trafil, že či toto boli jeho predvolebné sľuby, aby ľudia, čo si roky platia pripoistenie teraz na starosť nemali ani na lieky a doktorov. Ak niekto budete mať jeho nové znenie,alebo v akom znení bol schválený pripojte ho, lebo všade zatiaľ hovoria len o predlžení materskej ale o tom čo urobili ľuďom zle o tom zatiaľ nehovoria , lebo povedia len to, čo im vyhovuje.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Xanti, kuk sem: odpovedal p.Lopatka, podľa jeho odpovedí, i keď sa snaží vyhýbať priamej odpovedi, tak sa ráta 270 dní nového poistenia:
http://hnporadna.hnonline.sk/c1-54187670

Otázka:
Som dobrovoľne nezamestnaná (starám sa o postihnuté dieťa, ale na opatrovateľský nemám nárok, keďže nespĺňame ako domácnosť kritérium príjmov). DN si platím od februára 2009, keďže sme s manželom plánovali ďalšie dieťa, čo sme zatiaľ stále odkladali. Teraz by som už naozaj chcela otehotnieť, ale kvôli novým zmenám neviem, či si mám aj nadalej platiť DN, alebo sa rovno odhlásiť. Aj keby som hneď otehotnela a platila si od februára ešte pár mesiacov kompletný balíček, bralo by sa mi do úvahy aj predchádzajúce obdobie? Aká alternatíva je pre mňa najlepšia? Ďakujem.


ODPOVEĎ:
Ak by Vám dobrovoľné nemocenské poistenie zaniklo pred 1. februárom 2012 a opätovne vzniklo najneskôr 31.1.2012, nové dobrovoľné nemocenské poistenie Vám bude trvať 270 dní.
Všetkým ďakujem za záujem, odpovede na ďalšie otázky zverejníme na webovej stránke Sociálnej poisťovne.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ja to vzdávam,
každý ináč hučí. Naj si robia čo scú .... ľudia im to vo voľbách zrátajú. A myslím, že to správne uvidíme od 1.2.2012.
Naposledy upravil Xanti : 14.12.11 at 12:12
0 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

Dobrý deň,alebo už večer.Posledných par dní som sa už na vás obrátila viackrát.Zase mám jednu otázočku.Neviem síce či patrí do tejto témy ,ale ja potrebujem vedieť čo sa píše na pn v kolonke zamestnávateľ ked som teraz na rodičovskom a predtým som bola nezamestnaná.Platím si Dnp a zajtra by som mala nastúpiť do nemocnice na oper.zákrok.Poradí niekto?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

elisaj Pozri príspevok
Dobrý deň,alebo už večer.Posledných par dní som sa už na vás obrátila viackrát.Zase mám jednu otázočku.Neviem síce či patrí do tejto témy ,ale ja potrebujem vedieť čo sa píše na pn v kolonke zamestnávateľ ked som teraz na rodičovskom a predtým som bola nezamestnaná.Platím si Dnp a zajtra by som mala nastúpiť do nemocnice na oper.zákrok.Poradí niekto?
Správne sa tam nemá napísať NIČ!!! dole je k tomu vysvetlivka. označuješ len číslo poistného vzťahu (nižšie)
Bohužiaš, z vlastnej skúsenosti píšem, že sestrička to aj napriek protestu vyplnila ... a na SP sú potom problémy - nechcú vziať. Pritom vysvetlivka k tomu je úplne jasná (aspoň podľa mňa)
2 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

ďakujem pekne
0 0
renatamnch renatamnch

renatamnch je offline (nepripojený) renatamnch

Pôvodca textu príspevku: ilona
Možno by za pokus ešte stálo, ak by sme viacerí napísali list na prezidenta,aby sa zamyslel nad následkami zrušenia DNP či už u mladých mamičiek, lebo tie sa určite zamyslia nad tým, či budú mať počas materskej z čoho splácať úver a pod. a romske rodia tak, že o pár rokov vykapeme a neviem si to potom predstaviť. Taktiež zamyslel nad ľuďmi ktorí ochorejú a nebudú mať z čoho žiť, lebo ten príjem bude na mesiac 150-200 € a takých je veľmi veľa.


Oliverka Pozri príspevok
Pred chvíľou som poslala mail Radičovej, zajtra posielam prezidentovi. Čím viac ľudí sa ozve, tým lepšie. Ak budeme len frfotať medzi sebou, nič sa nezmení. Takže prosím čo najviac postihnutých, aby svoje problémy dali na papier a poslali ďalej...
protector Pozri príspevok
suhlasim s ilonou, napisat prezidentovi by bol dobry pokus, tento zakon totiz prijali potichu, vyuzili humbuk okolo lekarov ale ten humbuk uz utichol a ak by to prezident vratil do parlamentu uz by sa na to viac ludia zamerali, mozno ze v nejakom poslancovi by sa ozvalo svedomie a uz by nezahlasoval za .. napisanim prezidentovi by vznikla aspon aka taka nadej ze sa ti v parlamente povadia a ten zakon napokon neprejde, alebo chcete vsetci len ticho cakat ako ovce v stade ze co sa stane ????? !!!!!!!!!!!!!!!! pre pana , ved ide o nase peniaze a zivoty !!!!!!!!!!!

takze vyzyvam niekoho sikovneho aby spisal nasu poziadavku na prezidenta a vsetci tu z porady mu to odoslu aspon na email adresu ,alebo aj email a aj expresny list.. nemoze nas ignorovat !!!!
Toto dnes bolo v novinách TV

"Občania môžu oddnes komunikovať s politikmi jednoduchšie, pomocnú ruku im ponúka internetová stránka NapisteIm.sk. Vďaka nej môžu posielať e-maily svojim voleným zástupcom. Databáza obsahuje 150 poslancov Národnej rady SR i približne 2 600 starostov, aj po voľbách sa bude aktualizovať na základe internetovej stránky NR SR. Občania však budú môcť dopĺňať i miestnych poslancov. Aplikácia pomôže používateľom nájsť vhodného politika na základe regiónu, politickej strany či tém, ktorým sa venuje.....
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Prosím len o odsúhlasenie:
Známa si platí DNP z maxima od 1.5.2011. Teda podmienku 270 dní splní 25.1.2012 a DNP jej zo zákona zanikne k 31.1.2012. Snažia sa o bábätko.
1. možnosť: Keby otehotnela do 31.1.2012 bude v ochrannej lehote a má nárok na materské z maxima.
2. možnosť: Otehotnieť sa jej podarí až o niekoľko mesiacov. Prepokladaný nástup na MD bude napr.15.3.2013. 3-4 dni pred nástupom na MD sa prihlási na DNP z minima (celý balík). Keďže za posledné 2 roky spĺňa podmienku 270 dní poistenia, a posledné DNP trvá menej ako 26 týždňov, MD sa jej bude počítať z DNP, ktoré si platila ešte v roku 2011 a 2012. Toto isté platí aj v prípade PN.
Ďakujem
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

dogicka Pozri príspevok
Prosím len o odsúhlasenie:
Známa si platí DNP z maxima od 1.5.2011. Teda podmienku 270 dní splní 25.1.2012 a DNP jej zo zákona zanikne k 31.1.2012. Snažia sa o bábätko.
1. možnosť: Keby otehotnela do 31.1.2012 bude v ochrannej lehote a má nárok na materské z maxima. Ano, lebo VZ bude z roku 2011
2. možnosť: Otehotnieť sa jej podarí až o niekoľko mesiacov. Prepokladaný nástup na MD bude napr.15.3.2013. 3-4 dni pred nástupom na MD sa prihlási na DNP z minima (celý balík). Keďže za posledné 2 roky spĺňa podmienku 270 dní poistenia, a posledné DNP trvá menej ako 26 týždňov, MD sa jej bude počítať z DNP, ktoré si platila ešte v roku 2011 a 2012. Toto isté platí aj v prípade PN. VZ bude minimálne, takže aj materská z DNP bude v takom prípade minimálna. Podmienku 270 dní bude mať splnenú. a VZ bude rátaný z posledného poistenia takže z tých 3-4 dní, takže bude minimálne na maximálne potrebuje platiť odvody 26 týždňov.
Ďakujem
.
3 0
protector protector

protector je offline (nepripojený) protector

ahojte, rozmyslam spravne ak sam zatial DNP nezrusim ? lebo ma napadlo ze pan prezident zakon nemusi podpisat a to by som sa pripravil o vyhodu DNP. alebo mate info ze to uz podpisal? ako to vlastne je ? co sa stane ak by prezident zakon podpisal niekedy vo februari, to by znamenalo retrospektivu zakonaa teda jeho neplatnost kedze 31.1. 2012 ma platit novy zakon ? dakujem za odpovede
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

prezident podpisal novelu zakona dnes 16.12.2011...:
http://www.prezident.sk/?spravy-tlacoveho-oddelenia&news_id=14558
3 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Stále som dúfala, že to nepodpíše a sklamala som sa.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

ilona Pozri príspevok
Stále som dúfala, že to nepodpíše a sklamala som sa.
Keďže novelu schválilo cca 140 poslancov, nepodpísanie nemalo význam.
1 0
Jozef 19 Jozef 19

Jozef 19 je offline (nepripojený) Jozef 19

Podľa mňa to nemal podpísať, lebo to zaváňa diskrimináciou voči tým čo si platia poistenie v nezamestnanosti.
Ty čo si platia DNP a nemajú ešte 270 dní zaplatených môžu pokračovať až kým ich nedosiahnu.
Prečo potom nemôžu pokračovať aj ty čo si platia PvN do tých 720 dní ?
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Jozef
treba dať podnet na ústavný súd.
Prezidentovi je to jedno, už kandidovať nemôže takže nemusí naháňať voličov .
0 0
Jozef 19 Jozef 19

Jozef 19 je offline (nepripojený) Jozef 19

Xanti ďakujem,
myslel som na Štrasburg, ale asi máš pravdu.
Tých 720 dní by malo byť 730 dní.
1 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

V tom DNP sa okrem Xanti a zopár šikovných ľudí nevyzná ani divá sviňa, nie to ešte prezident a poslanci. Voda slovenská je mútna rovnako ako všetky vody, v ktorých sa loví najlepšie. Im je to všetkým jedno, po nich potopa, oni sú zahojení na niekoľko generácií.
Dôchodcovia, sociálne odkázaní a všetci tí, ktorí sú nezamestnaní vďaka finančným žralokom, čo spôsobili túto nekonečne krutú krízu s nedoziernym dopadom na občana, dostali darček pod stromček. Ďakujem poslancom a pánovi prezidentovi za ich štedrú vianočnú nádielku.
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Jana Motyčková Pozri príspevok
Keďže novelu schválilo cca 140 poslancov, nepodpísanie nemalo význam.
Nechce sa mi veriť. Podpis prezidenta je o niečom inom. Teda, aspoň som si naivne myslela.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Keď prezident niečo nepodpíše, vracia sa to do parlamentu a ak to poslanci schvália aspoň 76 hlasmi, tak to platiť bude. (Normálne stačí nadpolovičná väčšina prítomných -zaprezentovaných.) Samozrejme, je možné, že by časť poslancov medzitým zmenila názor.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Pikoška Pozri príspevok
V tom DNP sa okrem Xanti a zopár šikovných ľudí nevyzná ani divá sviňa, nie to ešte prezident a poslanci. Voda slovenská je mútna rovnako ako všetky vody, v ktorých sa loví najlepšie. Im je to všetkým jedno, po nich potopa, oni sú zahojení na niekoľko generácií.
Dôchodcovia, sociálne odkázaní a všetci tí, ktorí sú nezamestnaní vďaka finančným žralokom, čo spôsobili túto nekonečne krutú krízu s nedoziernym dopadom na občana, dostali darček pod stromček. Ďakujem poslancom a pánovi prezidentovi za ich štedrú vianočnú nádielku.
Povedala by som, že táto zmena sa dôchodcov nedotýka.
0 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Neviem či sa mi to iba zdá,ale čo pán minister Mihál navrhne, ( robil aj RZZP ) je tak strašne prešpekulované a zložité, že z toho človek má totálny chaos.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať