Zavrieť

Porady

Dobrovolné nemocenské poisteni je zrušené

ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

V televízii som zachytila tlačovú konferenciu p. Mihála ohľadom zmeny tohoto zákona. Neviem v akej podobe ho schválili, ale samozrejme hovoril len o tom lepšom a to o predĺžení materskej. Taktiež o plnení predvolebných sľubov a pri tom ma skoro šľak trafil, že či toto boli jeho predvolebné sľuby, aby ľudia, čo si roky platia pripoistenie teraz na starosť nemali ani na lieky a doktorov. Ak niekto budete mať jeho nové znenie,alebo v akom znení bol schválený pripojte ho, lebo všade zatiaľ hovoria len o predlžení materskej ale o tom čo urobili ľuďom zle o tom zatiaľ nehovoria , lebo povedia len to, čo im vyhovuje.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lala01 lala01

lala01 je offline (nepripojený) lala01

Dobry vecer , len pre uistenie , pretoze ked som volala do soc. poist. a chcela radu , tak ma odporucili volat po 5.1 , ze este nemaju metodicke usmernenie a pod. Tak radsej sa opytam VAS , DAKUJEM ZA VSETKY RADY KTORE SOM TU DOSTALA . DAKUJEM!1/DNP si platim od roku 2010 nepretrzite , este som z neho necerpala , ak sa neprihlasim od 1.2.2012 na DNP a zacnem PN 25.1.2012 tak budem mat narok na dve PN , jednu z DNP a druhu zo zamestnania (tiez trva od roku.2010) do skoncenia PN ? napr. 3 mes. ? alebo len do 1.2. pretoze sa neprihlasim na nove poistenie ?2/doteraz som si platila DNP z 1000eur , tzn. ze v praci som mala VZ napr. 7OO eur , tak na DNP mi vlastne vznikal preplatok, ktory mi vzdy po urcitej dobe vratili zo soc. pois. Otazka je ze ak stale pracujem VZ 700eur , a prihlasim sa od 1.2. na ten novy balik z VZ 350 eur tak mi bude vznikat stale preplatok v plnej vyske poistneho ? a vyhoda bude ze cely rok 2O12 ak pojdem na PN tak ju budem mat aj z DNP za rok 2011 ? Poradte prosim.Som invalid aj ZTP tak preto si radsej platim , akma znova zdravie zradi.Vopred dakujem za odpoved.
0 0
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

áno máš nárok až do ukončenia PNS, OČR či MD.....nezáleží či budeš prihlásená či nie.....
ale ak by si bola na PNS napr. od 25 01 2012 do napr. 01042012, odporúčam prihlásiť sa k 01 02 2012 aby si nemala prerušené poistenie......nestojí ťa nakoniec nič, cez PNS si nemusíš platiť poistné....


ak by si sa nepoistila od 01 02 2012 (môžeš počas celého februára) mala by si dávky vyplatené z min. VZ až do doby 26 týždňov od začiatku poistenia.....
0 0
franco24 franco24

franco24 je offline (nepripojený) franco24

Dobry vecer prajem a zaroven pekny novy rok zelam, aj ked neviem ci nas nieco dobre caka. Ja by som sa chcel spytat taku jednu vec. Moja manzelka je szco a je dnp prihlasena od 1.5.2011, 270 dni nam vyprsi niekedy koncom januara. Otehotniet by sme chceli niekedy cca maj-jun. Teraz nevieme ci sa odhlasit, alebo nechat tak lebo v tom uz mame total chaos. Velmi pekne dakujeme za kazdu radu. Franco.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

má povinnosť platiť si SP ako SZČO?, a ako to bude s DP za rok 2011? bude mať povinnosť platiť si fondy do SP?
0 0
dracicaaa dracicaaa

dracicaaa je offline (nepripojený) dracicaaa

Ahooj..... uz dva roky som po skonceni skoly na urade prace vedena ako nezamestnana od skoncenia skoly som este nikde nepracovala..,,,,, dobrovolne poistenie som si dala od 1.11.2011 z max cca tych 49,13e..... moja otazocka.... 1.budem mat narok na vyssiu matersku....?? 2. zatial niesom tehotna uz mozem na tom popracovat..??? :-) dakujem za kazdu dobru radu..... dakujem
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

franco24 Pozri príspevok
Dobry vecer prajem a zaroven pekny novy rok zelam, aj ked neviem ci nas nieco dobre caka. Ja by som sa chcel spytat taku jednu vec. Moja manzelka je szco a je dnp prihlasena od 1.5.2011, 270 dni nam vyprsi niekedy koncom januara. Otehotniet by sme chceli niekedy cca maj-jun. Teraz nevieme ci sa odhlasit, alebo nechat tak lebo v tom uz mame total chaos. Velmi pekne dakujeme za kazdu radu. Franco.
Už som ti odpovedala tu, nech si manželka platí až do konca januára, potom od 1.februára balík z minima, poistenie sa bude považovať za nepretržité, a VZ bude mať z 2011, kedy mala maximum. http://www.porada.sk/t181561-p10-dob...ml#post1926815
0 0
Dietatko23 Dietatko23

Dietatko23 je offline (nepripojený) Dietatko23

Dobry den,

mam jednu otazku, ktora tu uz mozno padla. DNP si platim nepretrzite dva roky. 30.12.2011 som zistila, ze som tehotna. Mam narok na vyssie materske, alebo nie. Pise sa nieco o ochrannej lehote pre tehotne osoby, nerozumiem vsak presne, co to znamena v praxi.

dakujem

mata
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dietatko23 Pozri príspevok
Dobry den,

mam jednu otazku, ktora tu uz mozno padla. DNP si platim nepretrzite dva roky. 30.12.2011 som zistila, ze som tehotna. Mam narok na vyssie materske, alebo nie. Pise sa nieco o ochrannej lehote pre tehotne osoby, nerozumiem vsak presne, co to znamena v praxi.

dakujem

mata
Ano, ochranná lehota pre tehotné je 8 mesiacov, počas tejto doby môžeš mať začiatok PN-ky, alebo nástup na materské.
DNP ti zanikne 31.1.2012.
Informuj sa v SP či a akým spôsobom treba tehotenstvo preukázať.

V akej výške si si platila DNP ?
3 0
Dietatko23 Dietatko23

Dietatko23 je offline (nepripojený) Dietatko23

Dakujem za odpoved, pojdem sa teda informovat. DNPO si platim vo vyske 20 EUR mesacne. Nechcem si nic zakriknut, kedze je to cerstve a ide mi hlavne o to, aby bolo cele tehu v poriadku.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať