Zavrieť

Porady

Dobrovolné nemocenské poisteni je zrušené

ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

V televízii som zachytila tlačovú konferenciu p. Mihála ohľadom zmeny tohoto zákona. Neviem v akej podobe ho schválili, ale samozrejme hovoril len o tom lepšom a to o predĺžení materskej. Taktiež o plnení predvolebných sľubov a pri tom ma skoro šľak trafil, že či toto boli jeho predvolebné sľuby, aby ľudia, čo si roky platia pripoistenie teraz na starosť nemali ani na lieky a doktorov. Ak niekto budete mať jeho nové znenie,alebo v akom znení bol schválený pripojte ho, lebo všade zatiaľ hovoria len o predlžení materskej ale o tom čo urobili ľuďom zle o tom zatiaľ nehovoria , lebo povedia len to, čo im vyhovuje.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
smutok smutok

smutok je offline (nepripojený) smutok

Som bývalá zdravotná sestra,na invalidnom dochodku.V roku 2007 som stratila syna/22r./,mám dcéru 21 r.na VŠ.Mám dobrého manžela.Svoju rodinu milujem a som schopná pre nich aj...! ...viac
Podľa mňa,prezidentovi je škoda napísať,jeho veto títo darmožráči a odkundesi / poslanci/aj tak prelomia.Je lepšie im napísať,aj keď je už neskoro....
0 0
protector protector

protector je offline (nepripojený) protector

Xanti : prave v tom datume 31.1.2012 vidim problem ! pretoze DNP trva este prave ten mesiac od 1.1.20012 do vratane 31.1.2012 a za toto obdobie bude potrebne SP zaplatit poistne pretoze az 1.2.2012 sa konci "poistny vztah" DNP !! ale celkovo je to zakon sity velmi horucou ihlou a hlavne narychlo, neprebehla ziadna verejna a ani odborna diskusia, jednoducho sa Mihal rano zobudil a toto vymyslel, som ale zvedavy aku dieru v systeme vytvoril aby mohol podnikatelom nadalej radit ako ojekabatit stat a zarabat na tom tazke peniaze. Jedno je vsak iste, ze dieru do penazenky urobil vsetkym obcanom tohto statu !
0 0
protector protector

protector je offline (nepripojený) protector

suhlasim s ilonou, napisat prezidentovi by bol dobry pokus, tento zakon totiz prijali potichu, vyuzili humbuk okolo lekarov ale ten humbuk uz utichol a ak by to prezident vratil do parlamentu uz by sa na to viac ludia zamerali, mozno ze v nejakom poslancovi by sa ozvalo svedomie a uz by nezahlasoval za .. napisanim prezidentovi by vznikla aspon aka taka nadej ze sa ti v parlamente povadia a ten zakon napokon neprejde, alebo chcete vsetci len ticho cakat ako ovce v stade ze co sa stane ????? !!!!!!!!!!!!!!!! pre pana , ved ide o nase peniaze a zivoty !!!!!!!!!!!

takze vyzyvam niekoho sikovneho aby spisal nasu poziadavku na prezidenta a vsetci tu z porady mu to odoslu aspon na email adresu ,alebo aj email a aj expresny list.. nemoze nas ignorovat !!!!
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
pre Janu GT, príspevok č.20: Budú si môcť platiť komplexný balík dobrovoľného poistenia s poistným 35,15% mesačne.
Ak samozrejme nie sú invalidní nad 70%, tam tá možnosť už od 1.1.2011 nie je...
4 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

protector Pozri príspevok
....
takze vyzyvam niekoho sikovneho aby spisal nasu poziadavku na prezidenta a vsetci tu z porady mu to odoslu aspon na email adresu ,alebo aj email a aj expresny list.. nemoze nas ignorovat !!!!
ja som za, len neviem, či prezident svoju mailovú poštu číta, či to nemá v kompetencii nejaký jeho asistent, čo to bude rovno hádzať do koša...

ale myslím, že zahltiť mu schránku týmto protestným e-mailom by stálo za pokus... to by si už musel všimnúť...
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Xanti Pozri príspevok
Nie ja som to pochopila tak, že k 31.1.2012 zanikne DNP u všetkých, kt. majú splnenú podmienku 270 dní zo zákona. A tí potom majú možnosť sa rozhodnúť či sa prihlásia alebo neprihlásia na dobrovolné poistenie od toho 1.2.2012.

㤠293ca
Prechodné ustanovenie k právnej úprave účinnej od 1. februára 2012

(1) Dobrovoľne nemocensky poistenej osobe a dobrovoľne poistenej osobe v nezamestnanosti, ktorým toto dobrovoľné poistenie malo trvať po 31. januári 2012, dobrovoľné poistenie zaniká od 1. februára 2012, ak odsek 2 neustanovuje inak.
(2) Dobrovoľne nemocensky poistená osoba, ktorej vzniklo dobrovoľné nemocenské poistenie pred 1. februárom 2012, toto poistenie trvalo k 31. januáru 2012 a k tomuto dňu nezískala 270 dní dobrovoľného nemocenského poistenia, je dobrovoľne nemocensky poistená podľa zákona účinného do 31. januára 2012 aj po 31. januári 2012 do dňa podania odhlášky z dobrovoľného nemocenského poistenia, najdlhšie do dňa, v ktorom získa 270 dní nemocenského poistenia.
(3) Fyzickej osobe, ktorá sa prihlási na dobrovoľné poistenie podľa zákona účinného od 1. februára 2012 najneskôr do 29. februára 2012, vzniká dobrovoľné poistenie odo dňa, ktorý uvedie v prihláške, najskôr od 1. februára 2012.
(4) Ak poistencovi dobrovoľné nemocenské poistenie zaniklo podľa odseku 1 a vzniklo od 1. februára 2012 toto poistenie je nepretržité.“.
Xanti, podľa tohoto ten čo si to platil roky tak mu poistenie zanikne, lebo má už 270 dní, ten čo si to začne platiť teraz, bude ešte poistený aj v roku 2012 pokiaľ bude tých 270 dní, takže zase podporili len špekulantov. Nezostáva nič iné, len si to predĺžiť aspon tak, že sa ku koncu roka odhlásiť a znovu prihlásiť. Ak je v tom nejaký zádrhel, že by to nebolo možné, opravte ma.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
ilona Pozri príspevok
Xanti, podľa tohoto ten čo si to platil roky tak mu poistenie zanikne, lebo má už 270 dní, ten čo si to začne platiť teraz, bude ešte poistený aj v roku 2012 pokiaľ bude tých 270 dní, takže zase podporili len špekulantov. Nezostáva nič iné, len si to predĺžiť aspon tak, že sa ku koncu roka odhlásiť a znovu prihlásiť. Ak je v tom nejaký zádrhel, že by to nebolo možné, opravte ma.
No tak toto by zaujímalo aj mňa.....
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

otázka Pozri príspevok
No tak toto by zaujímalo aj mňa.....
Z toho, čo je v téme napísané, aj mne vychádza, že by mal platiť takýto blud.
Ale vyšiel z pera Mihála, tak je to vcelku jasné. Len tí, čo mu to schválili boli asi unavení z núdzového stavu. Ten asi prešiel rovno aj do parlamentu. Skôr ako písať prezidentovi by bolo lepšie ísť rovno pred jeho sídlo. Všetkých by nás do koša nehodili. Pretože Slovensko má dnes iné starosti a my sme pre nich nepodstatní a nepotrební.
0 0
carloss30 carloss30

carloss30 je offline (nepripojený) carloss30

Toto som napísal nášmu pánovi ministrovi Uhliarikovi. - Dobrý deň, dúfam že dobre spíte. pretože aby ste ušetrili peniaze na platy doktorom , tak rušíte DNPO ktoré je pre niektorých ľudí dosť dôležitým príjmom do rodinného rozpočtu. Tak napríklad Ja mám manželku na rodičovskej dovolenke. Osobne nepracujem pretože mi pred niečo vyše troma rokmi diagnostikovali Sklerózu - Multiplex ktorá mi postupne po troch ATAKOCH vyradila celú pravú stranu takže horko- ťažko chodím aspoň o jednej francúzskej barli. Sociálna poisťovňa mi pred dvoma rokmi priznala 55% invalidný príspevok čo v mojom prípade po 15 oddretých rokoch ako automechanik robí smiešnych 190 EUR. Takže keď to spočítame tak do konca roka ( kým nemá náš syn 20 mesiacov ) máme po pripočítaní rodinných prídavkov za 4 deti čo činí 88 EUR a príspevku na prevádzku auta čo je 31 EUR spolu 565 eur. Takže tých zhruba 280 Eur ktoré dostavam z DNPO nášmu rodinnému rozpočtu dosť pomôze.
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Ale tomu kto už má tých 270 dní , nepomôže sa odhlásiť k 31.12. 2011 a prihlásiť od 1.1.2012 - aj tak mu DNP zanikne 31.1.2012, LEBO Už Má TýCH 270 DNí DOSIAHNUTýCH...nie?
0 0
obecbracovce obecbracovce

obecbracovce je offline (nepripojený) obecbracovce

No ahojte poraďáci! To čo sa deje s DNP v našom štáte, tak to snáď nie je ani možné. Alebo lepšie povedané - je to možné iba na Slovensku. Nemám rada určitých politikov z určitej strany, ale dnes jeden vyhlásil, že ten, ktorý niekedy radil mamičkám a iným osobám ako si prilepšiť platením DNP, dnes hrdo vyhlásil, koľko sa bude priplácať mamičkám na MD. Len aby sa od toľkej sumy mamičky nezbláznili! Veľmi pekný darček dal všetkým platiteľom pod vianočný stromček. Ale na každého raz príde!

A teraz k veci. Kolegyňa je t.č. PN - platila si DNP. Teraz počas PN si DNP neplatí. Ako to vlastne bude s platením PN po 31.1. 2012 ? Ak by jej PN pokračovala-tak ako jej budú platiť ? (DNP si platila asi od roku 2008 - max VZ) . Dúfam že sa nájde niekto, kto nám tento super zákon vysvetlí zrozumiteľne. A ešte - koľko € je platenie do toho akéhosi balíka?
Poznámka. Možno to nakoniec bude p.minister-že vydá zas nejakú knižočku, kde však nebude radiť ako si polepšiť ale ako si pohoršiť. /Tú prvú - už neaktuálnu - od neho mám- tak čakám vydanie druhej. /
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Xanti Pozri príspevok
No a hladala som a hladala, čo to vlastne schválili.
Kedže tu
597 30. 11. 2011 Vládny návrh zákona, ktorým sa dopĺňa zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov Návrh zákona
596 30. 11. 2011 Návrh vlády na skrátené legislatívne konanie o vládnom návrhu zákona, ktorým sa dopĺňa zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov
sa nič nepíše o materskej a o DNP.
Tak som hľadala dalej... pri hlasovaniach som našla toto http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?...FullText=False
až som sa dopracovala k tomuto to tu Spoločná správa VSV tlač 597
a tam je pes zakopaný.

Takže ak prezident podpíše, tak 1.2.2012 je ten deň.
Pre tých čo nevedia otvoriť súbory docx ale len doc. Hádam to pomôže.
8 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

1Dara Pozri príspevok
xanti,
ta jednomesacna lehota je koli tomu aby DNP poistena osoba mala cas uzavriet novy balik poistenia a tym sa stane poistenie nepretrzite (ak na novej prihlaske uvedie vznik 1.2.2012)

ak sa neprihlasi na balik poistenia do 29.2.2012, tak zo zakona DNP zanika 1.2.2012 (vynimka je ten co nema 270 dni)

ostatni si mozu poistit balik od 1.2.2012 hocikedy - ale bude to nove poistenie
Aj ja som to tak pochopila, ak si platím dlhodobo DNP. Čiže mám splnenú podmienku 270 dní, tak mi 31.1.2012 zanikne DNP. Ale ja ak sa prihlásim na balík poistenia od 1.2.2012 tak sa to ráta ako nepretržité poistenie. Čiže ak si teraz platím z VZ 1000 eur, a od 1.2.2012 sa prihlásim na VZ 330 eur tak materská a PN v roku 2012 sa mi bude rátať z VZ roku 2011 teda z 1000 eur.

protector Pozri príspevok
Xanti : prave v tom datume 31.1.2012 vidim problem ! pretoze DNP trva este prave ten mesiac od 1.1.20012 do vratane 31.1.2012 a za toto obdobie bude potrebne SP zaplatit poistne pretoze az 1.2.2012 sa konci "poistny vztah" DNP !! ale celkovo je to zakon sity velmi horucou ihlou a hlavne narychlo, neprebehla ziadna verejna a ani odborna diskusia, jednoducho sa Mihal rano zobudil a toto vymyslel, som ale zvedavy aku dieru v systeme vytvoril aby mohol podnikatelom nadalej radit ako ojekabatit stat a zarabat na tom tazke peniaze. Jedno je vsak iste, ze dieru do penazenky urobil vsetkym obcanom tohto statu !
Protektor hlavne klud a prečítaj si trošku vyššie moje vysvetlenie. A dalšia vec, píšeš hlúposti. Lebo aj teraz ak som poistená DNP november, tak povinnosť mám zaplatiť do 8.12. to isté aj nový rok. Za január 2012 máš povinnosť zaplatiť poistné do 8.2.2012 tak prečo miešaš hrušky z jablkami.

ilona Pozri príspevok
Xanti, podľa tohoto ten čo si to platil roky tak mu poistenie zanikne, lebo má už 270 dní, ten čo si to začne platiť teraz, bude ešte poistený aj v roku 2012 pokiaľ bude tých 270 dní, takže zase podporili len špekulantov. Nezostáva nič iné, len si to predĺžiť aspon tak, že sa ku koncu roka odhlásiť a znovu prihlásiť. Ak je v tom nejaký zádrhel, že by to nebolo možné, opravte ma.
Ilona čítaj čo som napísala k príspevku 1Dara, to čo urobil je výhodné pre ľudí. Ktorý si tento rok 2011 platia z maxima, a majú splnenú podmienku 26 týždňov. Bude im PN aj materská v roku 2012 rátaná z VZ 2011 ak sa stihnú poistiť na nový balík poistenia od 1.2. do 29.2.2012

AdaMtiM Pozri príspevok
Ale tomu kto už má tých 270 dní , nepomôže sa odhlásiť k 31.12. 2011 a prihlásiť od 1.1.2012 - aj tak mu DNP zanikne 31.1.2012, LEBO Už Má TýCH 270 DNí DOSIAHNUTýCH...nie?
AdaMtiM no je to zdá sa trošku ináč
7 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Ďakujem za priložený súbor.
No som sa dnes "pobavila" ako v TN Kaník s Brockom hovorili, že takto to nie je dobré, a pritom zahlasovali "ZA" a ešte výbor pre soc. vecí odporúča schváliť - podpísané p. Brocka!!
No je mi z toho a z nich nagrc!
1 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

carloss30 Pozri príspevok
Toto som napísal nášmu pánovi ministrovi Uhliarikovi. - Dobrý deň, dúfam že dobre spíte. pretože aby ste ušetrili peniaze na platy doktorom , tak rušíte DNPO ktoré je pre niektorých ľudí dosť dôležitým príjmom do rodinného rozpočtu. Tak napríklad Ja mám manželku na rodičovskej dovolenke. Osobne nepracujem pretože mi pred niečo vyše troma rokmi diagnostikovali Sklerózu - Multiplex ktorá mi postupne po troch ATAKOCH vyradila celú pravú stranu takže horko- ťažko chodím aspoň o jednej francúzskej barli. Sociálna poisťovňa mi pred dvoma rokmi priznala 55% invalidný príspevok čo v mojom prípade po 15 oddretých rokoch ako automechanik robí smiešnych 190 EUR. Takže keď to spočítame tak do konca roka ( kým nemá náš syn 20 mesiacov ) máme po pripočítaní rodinných prídavkov za 4 deti čo činí 88 EUR a príspevku na prevádzku auta čo je 31 EUR spolu 565 eur. Takže tých zhruba 280 Eur ktoré dostavam z DNPO nášmu rodinnému rozpočtu dosť pomôze.
Uhliarikovi to bolo asi zbytočné, ten mal problémy s lekármi, už je jediná možnosť len na písať prezidentovi, ten jediný môže zrušeniu tohoto zákona zabrániť.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

máš pocit, že sa prezidentské veto nedá prekonať? prelomiť???? dá sa....s platnosťou zákona o niekoľko mesiacov neskôr...(možno jeden, možno dva)...
0 0
area7 area7

area7 je offline (nepripojený) area7

...hlavne si nezabudnime pri voľbách spomenúť na všetky sociálne cítiace strany ktoré zahlasovali za tento antisociálny zákon. A pán Mihál si asi nepovšimol dľžníkov soc. poist., tam si mal uprieť svojho sociálneho ducha a upliecť bič na vymoženosť týchto pohľadávok, ale od chudoby sa lepšie berie.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Mila123 Pozri príspevok
máš pocit, že sa prezidentské veto nedá prekonať? prelomiť???? dá sa....s platnosťou zákona o niekoľko mesiacov neskôr...(možno jeden, možno dva)...
Ten pocit nemám, ale mali by sme aspon dobrý pocit, že sme pre to niečo urobili a možno by to za pokus stálo. Veľa ľuďom by pomohlo keby znížili maximum aj napr. na polovicu. Ja som dnes list napísala, a zajtra ho posielam samozrejme doporučene.
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ilona Pozri príspevok
Ten pocit nemám, ale mali by sme aspon dobrý pocit, že sme pre to niečo urobili a možno by to za pokus stálo. Veľa ľuďom by pomohlo keby znížili maximum aj napr. na polovicu. Ja som dnes list napísala, a zajtra ho posielam samozrejme doporučene.
obávam sa, že to bude zbytočné....
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Mila123 Pozri príspevok
obávam sa, že to bude zbytočné....
Keď každý povie že to bude zbytočné, tak určite sa nič nedosiahne.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať