Zavrieť

Porady

Dobrovolné nemocenské poisteni je zrušené

ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

V televízii som zachytila tlačovú konferenciu p. Mihála ohľadom zmeny tohoto zákona. Neviem v akej podobe ho schválili, ale samozrejme hovoril len o tom lepšom a to o predĺžení materskej. Taktiež o plnení predvolebných sľubov a pri tom ma skoro šľak trafil, že či toto boli jeho predvolebné sľuby, aby ľudia, čo si roky platia pripoistenie teraz na starosť nemali ani na lieky a doktorov. Ak niekto budete mať jeho nové znenie,alebo v akom znení bol schválený pripojte ho, lebo všade zatiaľ hovoria len o predlžení materskej ale o tom čo urobili ľuďom zle o tom zatiaľ nehovoria , lebo povedia len to, čo im vyhovuje.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lala01 lala01

lala01 je offline (nepripojený) lala01

Ahojte , dobre rozumiem ze ak som si cely v rok 2011 platila DNP z maxima, popri zamestnani , v januari idem na liecenie = PN bude mi vyplatena z maxima , aj keby som sa po 1.2.2011 poistila na balik z VZ 330eur ? A este jedna otazka , ak by som si zrusila DNP od 1.2.2012 ....a isla napriklad v marci 2012 na PN tak si uz nebudem moct uplatnit PN aj z DNP , len od zamestanvatela ? Dakujem
0 0
Oliverka Oliverka

Oliverka je offline (nepripojený) Oliverka

...píšem a učím....seba...
Pred chvíľou som poslala mail Radičovej, zajtra posielam prezidentovi. Čím viac ľudí sa ozve, tým lepšie. Ak budeme len frfotať medzi sebou, nič sa nezmení. Takže prosím čo najviac postihnutých, aby svoje problémy dali na papier a poslali ďalej...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

lala01 Pozri príspevok
Ahojte , dobre rozumiem ze ak som si cely v rok 2011 platila DNP z maxima, popri zamestnani , v januari idem na liecenie = PN bude mi vyplatena z maxima áno , aj keby som sa po 1.2.2011 poistila na balik z VZ 330eur ?áno A este jedna otazka , ak by som si zrusila DNP od 1.2.2012 ....a isla napriklad v marci 2012 na PN tak si uz nebudem moct uplatnit PN aj z DNP presne tak , len od zamestanvatela ano? Dakujem
v texte
2 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

ahojte poradaci...ak by som teda sa este pripoistila do konca 31.01.2012...platilo by mi ešte DNP 270 dni a potom zaniklo? a ak by som v roku 2013 porodila vypočítala by sa mi materská z roku 2012??
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Tinkas osobne nechápem tvojej otázke. Skús to naformulovať ináč.
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

no neviem či uvazujem správne...ale rozhodujúce obdobie na výpočet materskej je predchádzajúci rok pred rokom porodenia? teda ak porodím v roku 2013 tak rozhodujúce obdobie je rok 2012? čiže ak by som sa poistila ešte od 01.01.2012 tak by mi platilo DNP ešte 270 dní a potom mi automaticky zaniklo a materská by sa mi počítala z roku 2012 čiže aj z DN? alebo som úplne mimo?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Tinkas
máš DNP aj teraz? Ak áno splnila si už z DNP podmienku 270 dní?
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

ešte nie..planovala som si ho zalozit do roku 2012 ale kedze sa ruší od 1.2.2012 neviem či to ma ešte zmysel...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Tinkas
tak potom v podstate Ti ho treba založiť do 31.1.2012 najneskôr. Tým Ti vznikne za starého zákona a budeš platiť len poistenie za nemocenské .. teda tých 4,4% . A po 270 dňoch sa ti toto poistenie zruší a založíš nové napr. z maxima kde už ale budeš platiť 35,15% či koľko ...
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý večer, som z toho riadne zmetená. Som nezamestnaná a platím si DNP z maxima od 7.10.11, vzhľadom k tomu, že ma čakajú operácie a je predpoklad, že budem onkologický pacient. Čo budem musieť urobiť 1.2.12, znova sa prihlásiť a platiť viac ani neviem koľko? A čo v prípade priateľa, on je na RD a platí si DNP od 1.4.2011, on čo bude musieť urobiť. Či nás sa to netýka, týka sa to len tých ktorý sú povinne nemocensky poistení, buď v zamestnaní, alebo SZČO? Ďakujem.
0 0
protector protector

protector je offline (nepripojený) protector

Xanti : velmi sa ospravedlnujem za moju mozno prehnanu reakciu, nechal som sa uniest emociami, este raz sa uprimne ospravedlnujem

mam prosbu, mozete niekto zverejnit co ste napisali v liste alebo v emaily kompetentnym? ze to posleme aj mi ostatni, pripadne sa to este upravi a posleme to prezidentovi, mihalovi a este neviem komu, treba proste nieco urobit, treba dat najavo ze to co vymysleli je totalna blbost a narod slovensky nie je taky sprosti ze si nechame skakat po hlavach ako sa panom zachce! a prosim uz tu nepiste ze to nema zmysel, ma to zmysel ! urcite nebudem sediet zo zalozenymi rukami a bedakat ako s nami stat vybabral !!

a este chcem poprosit, podla noveho systemu aky nastavili, ak by som v tom chcel dalej pokracovat dobrovolne platit kedze uz som do toho vlozil nemalo penazi a zdravie mi zase prestava sluzit, kolko sa bude musiet mesacne platit ? mozete mi prosim napisat sumy? predpokladam ze bude minimum, stred a maximum,tak laskavo poprosim uviest sumy,sam si to nejak neviem najst Dakujem !!
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

ilona Pozri príspevok
Ja som tiež poslala nie len ministrovi, ale aj viacerým poslancom list, kde som žiadala o zníženie maxima, alebo o nejakú vekovú hranicu aby bolo ozaj na tie lieky keď už prejde napr.55,alebo aby mali výhodu aspon tí, čo si to ozaj veľa rokov platia. Tiež som písala ako štát podporuje romske rodičky už 13 ročné, ale naším mamičkám závidí nejaké pripoistenie, ale odpovede som sa nedočkala.
Išlo síce o úplne iný problém, bolo to dávno, nie síce zasa hneď tesne po 89. r., ale zavolala som do NR SR a požiadala som o stretnutie konkrétneho poslanca. Stretnutie krátke, stručné, výsledok dobrý.
0 0
Luboso Luboso

Luboso je offline (nepripojený) Luboso

Presne tak,ako pises.Im vobec nejde o ludi,co si trosku pomozu v nudzi,podla toho ako hlasovali to je uplna hanba pre vsetkych poslancov,dufal som ze aspon lavicovi poslanci budu proti,ale je to pre mna velke sklamanie.DNP boli par kvapiek v mori v porovnani s inymi vecami.Tak toto urcite zachrani verejne financie.Este raz ,,Hanba,,
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Luboso Pozri príspevok
Presne tak,ako pises.Im vobec nejde o ludi,co si trosku pomozu v nudzi,podla toho ako hlasovali to je uplna hanba pre vsetkych poslancov,dufal som ze aspon lavicovi poslanci budu proti,ale je to pre mna velke sklamanie.DNP boli par kvapiek v mori v porovnani s inymi vecami.Tak toto urcite zachrani verejne financie.Este raz ,,Hanba,,
Nebolo to schválené všetkými poslancami, za hlasovali len KDH,SDKU,SaS a Matovičoví ľudia.Ľavica s tým nesúhlasila, tuším že sa zdržala hlasovania, snažili sa pravicu presvedčiť ale márne.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

... len škoda, že už medzi nás nechodí pán minister, že by si to tu prečítal .... ktovie, čím to asi bude
0 0
katie2607 katie2607

katie2607 je offline (nepripojený) katie2607

pre tinkas #67 :
no neviem či uvazujem správne...ale rozhodujúce obdobie na výpočet materskej je predchádzajúci rok pred rokom porodenia? teda ak porodím v roku 2013 tak rozhodujúce obdobie je rok 2012? čiže ak by som sa poistila ešte od 01.01.2012 tak by mi platilo DNP ešte 270 dní a potom mi automaticky zaniklo a materská by sa mi počítala z roku 2012 čiže aj z DN? alebo som úplne mimo?

odpoveď: nie, práve mi na sociálnej poisťovni povedali, že zo zaniknutého poistenia sa už čerpať nedá. Takže v 2013 už DNP len samotné nebude mať nik (iba v novej forme vo forme balíka s ostatnými poisteniami), ani tie, čo ešte k 1.2.2012 neboli poistené 270dní. Takže ak chceš čerpať v 2013, musíš si zakúpiť celý balík poistenia a to je dosť veľa peňazí, nie som si istá či sa Ti to vráti, ak si zamestnaná. Ja teraz platím temer najnižšiu sadzbu len za DNP a je to 15€ mesačne. Spolu s ostatnými poisteniami to bude niekoľko desiatok eur mesačne. Tak si treba prerátať, či sa celý balík oplatí.
Ja si platím 2 roky, v 2012 idem do kúpeľov, našťastie v januári, takže čiastočne to ešte vyčerpem. Ale neviem, či niekto riešil aj otázku PN - tam sa kalkulovať nedá, nevieš, kedy a či ochorieš, toto nie je špekulácia. Nejde tu len o materskú.
0 0
Luboso Luboso

Luboso je offline (nepripojený) Luboso

Dufam,ze na toto co spravili,budeme pri nasledujucich volbach viaceri pamatat.Mohli to upravit,no najlepsie rovno zrusit.V podstate vsetky reformy robili len na jednoduchych ludoch,ti sa nemozu nijako branit.Tak im to bolo najlahsie.Im to chybat nebude,ale niekomu to moze sposobit velke existencne problemy,to im je vsak jedno.
0 0
smutok smutok

smutok je offline (nepripojený) smutok

Som bývalá zdravotná sestra,na invalidnom dochodku.V roku 2007 som stratila syna/22r./,mám dcéru 21 r.na VŠ.Mám dobrého manžela.Svoju rodinu milujem a som schopná pre nich aj...! ...viac
Odpísal mi,p.Brocka alebo jeho ,tiež dobre pletený asistent.V podstate to,že ak ja chcem ísť gréckou cestou,tak on rozhodne nie.Úplne od veci,asi majú chaos v tých mailoch.
0 0
ddolezal ddolezal

ddolezal je offline (nepripojený) ddolezal

Zdravim,

ako je to v pripade ze uz mam teraz viac ako 270 dni DNP popri zamestnani (zaklad cca 600 zamestanie + zaklad cca 400 z DNP) a na matersku by som mala nastupit asi od 1.3.2012.
Ak to mu rozumiem, ak chcem matersku dostat z max zakladu musim DNP platit aj ponovom teda prihlasit sa znova od 1.2.2012 a dovtedy platit postarom.

Lenze z akeho zakladu platit od 1.2?
Preco zrovna z 330eur? Z kolko najmenej sa da aby to DNP nezaniklo? (zo zamestnania stale bude zaklad cca 600)
Materska sa bude vypocitavat zo zakladov 2011?

Diki moc!
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ddolezal Pozri príspevok
Zdravim,

ako je to v pripade ze uz mam teraz viac ako 270 dni DNP popri zamestnani (zaklad cca 600 zamestanie + zaklad cca 400 z DNP) a na matersku by som mala nastupit asi od 1.3.2012.
Ak to mu rozumiem, ak chcem matersku dostat z max zakladu musim DNP platit aj ponovom teda prihlasit sa znova od 1.2.2012 a dovtedy platit postarom.

Lenze z akeho zakladu platit od 1.2?
Preco zrovna z 330eur? Z kolko najmenej sa da aby to DNP nezaniklo? (zo zamestnania stale bude zaklad cca 600)
Materska sa bude vypocitavat zo zakladov 2011?

Diki moc!
No povinne sa ti zruší DNP k 31.1.2012, ak si nezaložíš nové k 1.2.2012 tak si v ochrannej lehote 8 mesiacov, a tak tvoja materská bude rátaná zo zamestnania a z VZ z DNP z roku 2011.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať