Zavrieť

Porady

Dobrovolné nemocenské poisteni je zrušené

ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

V televízii som zachytila tlačovú konferenciu p. Mihála ohľadom zmeny tohoto zákona. Neviem v akej podobe ho schválili, ale samozrejme hovoril len o tom lepšom a to o predĺžení materskej. Taktiež o plnení predvolebných sľubov a pri tom ma skoro šľak trafil, že či toto boli jeho predvolebné sľuby, aby ľudia, čo si roky platia pripoistenie teraz na starosť nemali ani na lieky a doktorov. Ak niekto budete mať jeho nové znenie,alebo v akom znení bol schválený pripojte ho, lebo všade zatiaľ hovoria len o predlžení materskej ale o tom čo urobili ľuďom zle o tom zatiaľ nehovoria , lebo povedia len to, čo im vyhovuje.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Monique1 Monique1

Monique1 je offline (nepripojený) Monique1

No je to ten isty clovek co tu radil v minulosti,???? Lebo ja mam tiez pocit, ze som fandila niekomu uplne inemu.... sakra to tam musi byt iny valov, ked clovek zabudne za par mesiacov ako je to zit zivot normalneho(chcela som napisat obycajneho , ale ti uz su tiez inde) cloveka, ty kokso, volby budu teda o inom... sa zacinam zamyslat nad tym ako som volila... ze p.Mihal ? Uz to neurobim.... teda voli tpojdem ale inak....

Ale k veci, ja som tiez z tych, ktorych sa to dotkne, nie mamicka-to uz som nijako nestihala, len som tu citala tie mudre rady ako sa co da) ,ale deti mam uz vacsie a dalsie pri tychto opatreniach ani neplanujem....
Ako nezamestnana si platim DNP uz viac ako 270 dni, aj som v tomto roku cca 6 mes. marodovala, potom sa mi stav upravil, upravila som si aj splatku DNP na najvyssiu, pretoze az ked som zacala chodit po lekaroch zistila som , ze vlastne nie som zdrava, takze ako poistka na PN je to fajn... len teda nic uz z uradu prace nedostavam, v podstate ma zivi manzel...
V buducom roku som sa chcela objednat na operaciu ruky.... takze ta PN tam bude, teda mozno, mozno sa financne na to vykaslem a hotovo... chcem sa spytat, ak si este v januari zaplatim splatku a hned ostanem na PN s tym, ze budem riesit tu ruku, vlastne zanikne mi povinnost platit DNP a este dostanem nemocenske??? na tych 10 aleb 12 mesiacov max. ?

Dakujem vopred za odpovede, a som straaaasne zvedava co nas socialne citiaci prezident urobi...alebo uz urobil??? ked on ma na vsetko cas.... joj...
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

jankasm Pozri príspevok
Ak by sa chcela zamestnať, tak musí ukončiť DNP, aby sa jej dni z ukončeného DNP pripočítali k dňom zamestnania pre splnenie podmienky 270 dní nemocenského poistenia.
Platí si teraz DNP z maxima? Ak áno, tak má ešte možnosť dostať materskú z DNP, maximálnu, pretože nástup na MD bude mať niekedy začiatkom 6/2012 kedy bude ešte v ochrannej lehote, ktorá je v prípade tehotnej 8 mesiacov po skončení poistenia.
Ak si však platí odvody ako SZČO z minima, tak potom je tu možnosť toho zamestania, ako píšeš. Aj keď neviem, či tá lehota 90 dní ešte platí, lebo špekulovalo sa nad jej predĺžením.
A musela by živnosť zrušiť alebo pozastaviť?
0 0
luko1 luko1

luko1 je offline (nepripojený) luko1

Dobý deň,
chcem sa spýtať na výpočet PN. V januári alebo vo februári 2012 by som mala isť na jednu operáciu, a neviem z čoho mi budú vypočítať PN a čí mám nárok na PN aj DNP?
Zamestnaná som od 01.11.2008 do 10.08.2011 s HM 540 EUR, na DNP som bola prihlásená od 01.07. 2009 do 15.10. 2010 s VZ 580,- EUR. </SPAN>
Od 11.08.2011 až doteraz som zamestnaná v inej firme s HM 540 EUR a na DNP som sa prihlásila od 05.08.2011 s VZ 560,- EUR a som prihlásená stále.
Viem, že zo zamestnania mi bude vypočítaná PN z rozhodujúceho obdobia od 11.08.2011 do 31.12. 2011. Ale neviem, či budem mať nárok na PN aj z DNP? Alebo si to zbytočne platím, keďže DNP sa ma rušiť. Mám sa odhlásiť z DNP? </SPAN>
Ďakujem. </SPAN>
0 0
aglv aglv

aglv je offline (nepripojený) aglv

aglv Pozri príspevok
Keďže som s tých informácií úplne mimo prosím o vysvetlenie konkrétne na mojom prípade. Som zamestnaná a keďže mám nízky príjem začala som si od mája 2010 platiť dobrovoľné nemocenské poistenie. Keďže sa mi nepodarilo otehotnieť platím ho naďalej. Bude sa mi počítať do vymeriavacieho základu na materskú aj z toho dobrovoľného poistenia ak otehotniem v budúcom roku 2012 ? Je tam nejaká ochranná lehota pre tie čo si pripoistenie platia už dlho?
Neporadíte mi?
0 0
lulinka1 lulinka1

lulinka1 je offline (nepripojený) lulinka1

Ja som tu už písala a vytvorila som aj novú tému ale stále si neviem poradiť, nikto mi nepodaril, nehnevajte sa. Dobrý deň, som z toho úplne zmätená a neviem vlastne či je tento zákon, už prijatý, alebo ho má ešte podpísať prezident. Ja som si platila minimálne DNP, tých 270 dní, po týchto dňoch v júli som otehotnela a v auguste od 16 augusta som si začala platiť maximálnu výšku DNP v mojom prípade 30,65 Eur, keďže moja HM je 420 Eur. Tú by som si mala platiť teda do 16 februára podľa starého zákona aby mi bola vyplatená max. materská. Teraz keby som stále chcela max. materskú v tak by som si mala asi platiť 257,86 Eur pri mojej hrubej mzde 420 Eur? Neviete mi poradiť, čo by bolo pre mňa najvýhodnejšie? Či sa nemám dať na PN už 31.12.11? Alebo ten január a február zaplatiť novú výšku DNP? Bola som sa spýtať na sociálke, ale tam mi povedala, že mňa sa to netýka keďže už som tehotná, a že k 31.1.2012 mi bude toto poistenie zrušené, a že mi príde papier zo SP, ale veď predsa ak si nezaplatím, max. poistenie za január a za február, tak mi max. materská určite nevyjde. Akože ona tým myslela že mi ju vyplatia ale ale nie maximum tých 670 Eur, ale aj táto výška sa zdvihla nie? Ešte neviem či sa vlastne to poistenie ruší k 31.12.2011 alebo k 31. 1 .2012 a teda či si ešte za január vo februári zaplatím tých 30,65 EUr, a materská sa počíta z posledných 6 mesiacov? ďakujem za odpoveď.
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Xanti, prosím Ťa, čo presne znamená toto:
㤠293bx
Ak nárok na materské vznikol pred 1. januárom 2012 a trvá aj po 31. decembri 2011, suma materského sa určí za obdobie po 31. decembri 2011 podľa zákona účinného od 1. januára 2012.“.
To sa budú prepočítavať materské už priznané?
0 0
Darica Darica

Darica je offline (nepripojený) Darica

Prosím vas, moze mi niekto poradit? Ak si platim DNP a som od 1.12.2011 na marodke, pravdepodobne bude treba marodovat 2 mesiace. Mozem este marodovat aj v januári za rovnakých podmienok, a vo februari vyplatiť ( platím okolo 15eur) za januar, alebo uz nemozem marodovat v januari. ( doplatok za januar bude iný, kedze konči DNP 1.2.2012)
Dakujem za odpoved.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Darica Pozri príspevok
Prosím vas, moze mi niekto poradit? Ak si platim DNP a som od 1.12.2011 na marodke, pravdepodobne bude treba marodovat 2 mesiace. Mozem este marodovat aj v januári za rovnakých podmienok, a vo februari vyplatiť ( platím okolo 15eur) za januar, alebo uz nemozem marodovat v januari. ( doplatok za januar bude iný, kedze konči DNP 1.2.2012)
Dakujem za odpoved.
ak si podmienky splnila k 1.12. a poberáš už nemocenské z DNP .. poberať budeš dovtedy, dokedy budeš dočasne PN - lekár o tom rozhoduje (je max hranica - 52 týždňov).
je jedno, či ti zrušia poistenie, alebo nie.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

saskia26 Pozri príspevok
Xanti, prosím Ťa, čo presne znamená toto:
㤠293bx
Ak nárok na materské vznikol pred 1. januárom 2012 a trvá aj po 31. decembri 2011, suma materského sa určí za obdobie po 31. decembri 2011 podľa zákona účinného od 1. januára 2012.“.
To sa budú prepočítavať materské už priznané?
Ano budú prepočítavať materské už priznané.
1 0
Denny30 Denny30

Denny30 je offline (nepripojený) Denny30

Dobry den, velmi rada by som Vas poprosila o radu. Ja som si platila DNP viac ako 3 roky, mam splnenu podmienku 270dni. V maji som sa odhlasila, ale marci planujem otehotniet a tak som sa chcela znovu prihlasit na DNP lebo v zakone sa pise ze ti to plati ak si v poslednyvh 2 rokoch platila DNP mas narok na materske. Aby som neprisla o peniaze mam sa dat poistit na DNP este teraz v decembri? bude mi to platit? kedze od 1.2.2012 ma byt DNP, zrusene. Co by ste mi poradli. Za odpoved vopred dakujem.
0 0
Darica Darica

Darica je offline (nepripojený) Darica

Katy a R, ĎAKUJEM za bleskovú odpoveď
0 0
gitkag gitkag

gitkag je offline (nepripojený) gitkag

Vyzývam všetkých, ktorých by sa schválenie takejto nehoráznosti dotýkalo, aby oslovili prezidenta, podobne ako ja. Nemám sily ísť pred jeho úrad protestovať, ale nevykonať nič by bolo, ako súhlasiť.

Dobrý deň pán prezident !

Dovoľte aby som sa na úvod predstavila: som Margita Gajdošová, žijem v Trenčíne, mám 54 rokov a som invalidný dôchodca.
Vzhľadom na môj vek a diagnózy som nezamestnateľná. Žijem z necelých 200 eur invalidného dôchodku.
Už niekoľko rokov si platím dobrovoľné nemocenské poistenie. Ak podpíšete novelu zákona, tak si už toto poistenie nebudem mať z čoho platiť.
Preto Vás úpenlivo prosím, aby ste novelu nepodpísal.
Verím, že pochopíte zúfalú situáciu, ktorá by nastala v prípade, že novelu podpíšete.
Nielen pre mňa, ale i pre mnoho ľudí, ktorí sa nie vlastnou vinou ocitli v takomto zúfalom položení. Apelujem na Vaše sociálne cítenie a dúfam, že nám nevezmete poslednú nádej v tomto bezcitnom svete.
Želám Vám, pán prezident, pevné zdravie !
Prosím, nesklamte ma.

S pozdravom
Margita Gajdošová
4 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

Dobrý deň ja som tu písala pár dni dozadu ,bolo mi odpovedané,ale ešte by ma zaujímalo( ja idem na operáciu neviem presne či to bude už tento mesiac alebo až v januári)podľa toho čo tu čítam že nárok na pn budem mať aj po 1.2.2012 ak budem ešte marodiť?A to potom ako a koľko budem platiť keď to zrušia?To mi vypočítaju na sp?Určite si nebudem platiť nový balík keďže je to premňa nereálna suma.DNP si platím od 10.1.2011 čiže tých 270 dní mám už splnených.ďakujem
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Xanti Pozri príspevok
Ano budú prepočítavať materské už priznané.
No to je asi jediné pozitívum na celej novele! Len dúfam, že si tým mamičky nenechajú zalepiť oči !!!
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

veronikasad Pozri príspevok
Pripadá mi to trochu postavené na hlavu - čiste teoreticky, ak niekto uzatvorí nové DNP koncom januára 2012 a otehotnie v auguste 2012, ešte v roku 2013 bude mať nárok na nemocenské a materské z DNP ?
No už to tak vyzerá, že to tak bude.
0 0
Luboso Luboso

Luboso je offline (nepripojený) Luboso

janaGT Pozri príspevok
  • deti toto je ten ujo čo vám berie nie pridáva<abbr title="5. December 2011 o 17:41" data-utime="1323103309">Pondelok, 17:41</abbr> · <button class="stat_elem as_link cmnt_like_link" type="submit" name="like_comment_id[4462276]" value="4462276" title="Like this comment">Páči sa mi toNepáči sa mi to</button> · 14
  • <input class="submitButton" value="Odoslať" type="submit">

    Artur Bekmatov minulý rok ste to nerobili že? vlastne načo....to sa ešte nezačínala predvolebná kampaň.
    http://www.kss.sk/<abbr title="5. December 2011 o 17:52" data-utime="1323103937">Pondelok, 17:52</abbr> · <button class="stat_elem as_link cmnt_like_link" type="submit" name="like_comment_id[4462325]" value="4462325" title="Like this comment">Páči sa mi toNepáči sa mi to</button> · 4
  • <input class="submitButton" value="Odoslať" type="submit">

    Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky JM: V detských domovoch sme boli aj vlani, pán Bekmatov: http://<wbr>www.employment.gov.sk/<wbr>index.php?SMC=1&mod=news&ni<wbr>d=493&lg=sk<abbr title="5. December 2011 o 18:02" data-utime="1323104528">Pondelok, 18:02</abbr> · <button class="stat_elem as_link cmnt_like_link" type="submit" name="like_comment_id[4462391]" value="4462391" title="Like this comment">Páči sa mi toNepáči sa mi to</button> · 1




  • <select name="hide_option[4462528]" multiple="false"><option value=""></option><option value="mark_spam">Označiť ako spam</option></select><input class="submitButton" value="Odoslať" type="submit">

    Silvia Kalková Sameková Pán Mihál, PR máte úžasné, jeden by aj uveril, že tým detičkám prinášate niečo pozitívne. Ja by som skôr uprednostnila namiesto maškarády konkrétne činy - a za maškarádu považujem aj schválený paškvil, ktorý "mamičkám pridá 5 %, aby netrpeli za pád vlády". V tichosti, bez diskusie, napriek nesúhlasu premiérky. Mám DNP asi 8 rokov a nie som žiaden špekulant, ako nás všade označujete. DNP mi slúži ako istota pre prípad choroby, lebo vyžiť z 190 € a ešte platiť 3 úvery je NEMOŽNÉ. Myslíte si snáď opak??? Na porade.sk som Vám fandila, dnes však zodpovedne prehlasujem, že určite NIKTO z mojej blízkosti stranu SaS VOLIŤ NEBUDE. Vďaka, pán Mihál, som opäť múdrejšia - jeden válov stačí na to, aby človek otočil o 180 stupňov.<abbr title="5. December 2011 o 18:30" data-utime="1323106201">Pondelok, 18:30</abbr> · <button class="stat_elem as_link cmnt_like_link" type="submit" name="like_comment_id[4462528]" value="4462528" title="Like this comment">Páči sa mi toNepáči sa mi to</button> · 13
  • <input class="submitButton" value="Odoslať" type="submit">

    Michaela Cirnerová Pillárová Tak to neviem ci by dokazal vyzit zo 190 eur mesacne a este si platit balicek na prilepsenie materksej a z coho si to mam platit.<abbr title="5. December 2011 o 18:35" data-utime="1323106521">Pondelok, 18:35</abbr> · <button class="stat_elem as_link cmnt_like_link" type="submit" name="like_comment_id[4462564]" value="4462564" title="Like this comment">Páči sa mi toNepáči sa mi to</button> · 3
  • <input class="submitButton" value="Odoslať" type="submit">

    Mária Porubänová oni majú 190 € možno na jeden-dva dni, čiže nedokážu pochopiť , ako je to vyžiť zo 190 €. Pán Mihál stále rozpráv, aký je hrdý na seba, že mamička, čo mala mzdu 600 €, bude mať materskú 330 €, ale akosi zabudol na matky, ktorých je viac a ich mzda nieje ani 400 €, čiže oni dostanú koľko, pán Mihál? Veď je to smiešne. Týmto matkám ste vzali možnosť ako si prilepšiť materskú, aby zvládli platiť hypotéky, zaplatiť nájom a dopriať svojím deťom, to čo im patrí. Koľké matky platili DNP dlhé roky a nezobrali odtiaľ ani cent. Bola to pre nich len poistka: Hovoríte o matkách špekulantkách, ktoré platia DNP 270 dní a potom čerpajú ,,luxusnú materskú´´Hovorili ste o tom, akoby sa dalo otehotnieť na základe nejakého čarovného slovíčka a presne sa to dalo naplánovať. Môžte sa hanbiť, okolitým štátom pomáhate, cigáňov podporujete ako sa len dá, a tí do tohto štátu nedali ani korunu a matkám, čo sa 24 hodín, 7 dní v týždni, každý mesiac v tomto roku starajú o svoje deti,tým zoberiete čo sa dá.<abbr title="5. December 2011 o 18:44" data-utime="1323107095">Pondelok, 18:44</abbr> · <button class="stat_elem as_link cmnt_like_link" type="submit" name="like_comment_id[4462629]" value="4462629" title="Like this comment">Páči sa mi toNepáči sa mi to</button> · 19
  • <input class="submitButton" value="Odoslať" type="submit">

    Miriam Lehetová A mna zaraza dalsia vec...este 30.11 v TV pan minister odprezentuje, že do parlamentu ide zakon o socialnom poisteni, kde sa na dalsie 2 roky schvaluje percento na platenie UP+ presun medzi fondami...k DNP sa JM vyjadril, že najskor sa dostane na rokovanie v januari a prerokovaniezostane to až na dalsej vladea o 2 dni je zakon na svete...schvaleny...to akože coho vsetkeho sa este mame bat????????<abbr title="5. December 2011 o 18:52" data-utime="1323107557">Pondelok, 18:52</abbr> · <button class="stat_elem as_link cmnt_like_link" type="submit" name="unlike_comment_id[4462677]" value="4462677" title="Tento komentár sa mi už nepáči">Nepáči sa mi toPáči sa mi to</button> · 5
  • <input class="submitButton" value="Odoslať" type="submit">

    Miriam Lehetová že sa jedneho dna zobudime a parlament zrusi poberanie pridavkov???? len tak zo dna na den???? jeden den sa to da na vybor a druhy den sa zakon schvali??????<abbr title="5. December 2011 o 18:53" data-utime="1323107606">Pondelok, 18:53</abbr> · <button class="stat_elem as_link cmnt_like_link" type="submit" name="like_comment_id[4462683]" value="4462683" title="Like this comment">Páči sa mi toNepáči sa mi to</button> · 2
  • <input class="submitButton" value="Odoslať" type="submit">

    Tina Racková najnovšie sa schvaluje pekne potichučky.....vieme čo sa dialo, keď sa znižovali RP a mamičky sa vzbúrili, tak nech zbytočne nie je rozruch....<abbr title="5. December 2011 o 18:56" data-utime="1323107800">Pondelok, 18:56</abbr> · <button class="stat_elem as_link cmnt_like_link" type="submit" name="like_comment_id[4462704]" value="4462704" title="Like this comment">Páči sa mi toNepáči sa mi to</button>
  • <input class="submitButton" value="Odoslať" type="submit">

    Adam Magičáák Greginho Greguš Dali ste krasneho Mikulasa v balicku zvanom DNP,vsetkym 53000 poistencom,mozte sa hanbit.Dnes som bola na socialke,nevedia tam vobec nic,ako to bude fungovat,cumeli na mna ako na debila.Vyskolte si personal,nech vedia ludom aj poradit,kazda pokrcila plecami a to bolo vsetko.Hlavne ze sa to plati z nasich dani.Hanba....skuste zit z minimalnej mzdy alebo RD,rada si to s Vami vymenim.To co tu skusate na ludi je hrozne,vstupte si do svedomia mali Vas aj celu SAS odvolat,ked ste polozili vladu tejto krajiny a nie zchvalovat zakony ako na beziacom pase.Hnus.....<abbr title="5. December 2011 o 19:49" data-utime="1323110967">Pondelok, 19:49</abbr> · <button class="stat_elem as_link cmnt_like_link" type="submit" name="like_comment_id[4462937]" value="4462937" title="Like this comment">Páči sa mi toNepáči sa mi to</button> · 6
  • <input class="submitButton" value="Odoslať" type="submit">

    Jana Fecurova Fedorcová budú aj rusnacké Vianoce - 6.1.2012?<abbr title="5. December 2011 o 20:03" data-utime="1323111831">Pondelok, 20:03</abbr> · <button class="stat_elem as_link cmnt_like_link" type="submit" name="like_comment_id[4463042]" value="4463042" title="Like this comment">Páči sa mi toNepáči sa mi to</button>
  • <input class="submitButton" value="Odoslať" type="submit">

    Milena Rendekova-Fasiankova Pan MIHAL,tu su vase slova....pozorne citajte posledne vety,lebo toto,ste vy povedal....
    Ministerku Tomanovú však svojimi nápadmi bezpečne predbieha jej podriadený, šéf Sociálnej poisťovne Muňko. Má problém, rozpočet tejto inštitúcie je v riadnych ..., a tak musí šetriť ako sa dá. Takto vlani v parlamente vyhlasoval, že zo systému vyradí 40000 invalidov. Tým by sa v rebríčku schopnosti uzdravovať invalidov dostal pred samotného Kaníka.

    Dnes si zobral na mušku matky poberajúce vysokú materskú. Rád by zlikvidoval možnosť dobrovoľného nemocenského poistenia. To je možnosť, ako si budúca matka vylepší slabučkú materskú, ak má príliš nízky príjem v zamestnaní alebo ak je živnostníčka a odvody si platí z minimálneho základu.

    Šetriť sa dá všelijako. Aj na matkách na materskej. História ukáže, kto sa bude pýšiť titulom „Sociálny netvor II.“. Je smutné, že k demografickej kríze chce prispieť človek, ktorý by mal pomôcť tejto kríze predchádzať.<abbr title="5. December 2011 o 21:17" data-utime="1323116231">Pondelok, 21:17</abbr> · <button class="stat_elem as_link cmnt_like_link" type="submit" name="unlike_comment_id[4463384]" value="4463384" title="Tento komentár sa mi už nepáči">Nepáči sa mi toPáči sa mi to</button> · 16
  • <input class="submitButton" value="Odoslať" type="submit">

    Marianna Mokilko Jančeková Milena BRAVÓ!!!!!!!!!! presne toto som hladala, dakujem<abbr title="5. December 2011 o 21:22" data-utime="1323116535">Pondelok, 21:22</abbr> · <button class="stat_elem as_link cmnt_like_link" type="submit" name="like_comment_id[4463412]" value="4463412" title="Like this comment">Páči sa mi toNepáči sa mi to</button> · 1
  • <input class="submitButton" value="Odoslať" type="submit">

    Milan Kyseľ odhliadnuc od politiky, ked uz MIKULAS tak Slovensky a nie oblek santu!!! pokial viem bol sv. Mikulas a nie Miki od firmy coca-cola !!!<abbr title="5. December 2011 o 23:07" data-utime="1323122846">Pondelok, 23:07</abbr> · <button class="stat_elem as_link cmnt_like_link" type="submit" name="like_comment_id[4463851]" value="4463851" title="Like this comment">Páči sa mi toNepáči sa mi to</button> · 1
  • <input class="submitButton" value="Odoslať" type="submit">

    Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Skvela akcia, kolegovia My sme tento rok tiez nezahalali - pan minister poslal Jeziskovi list cez Vianočná pošta http://goo.gl/oCbco<abbr title="5. December 2011 o 23:28" data-utime="1323124097">Pondelok, 23:28</abbr> · <button class="stat_elem as_link cmnt_like_link" type="submit" name="like_comment_id[4463948]" value="4463948" title="Like this comment">Páči sa mi toNepáči sa mi to</button>
  • <input class="submitButton" value="Odoslať" type="submit">

    Marcela Maca Nový minister rezortu práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorý by mal byť zárukou solidárnosti systému, je typickým produktom bezkoreňového plodu. Ten sa uchytí všade tam, kam ho vietor odfúkne. Jozef Mihál ešte ako podnikateľ rozdával rady, ako neplatiť odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne. Podľa neho išlo o to, že legislatíva obsahuje diery, cez ktoré sa dajú zákony obísť. Inými slovami, súčasný minister ľuďom radil, že ak budú mať príležitosť, majú sa stať zlodejmi. Priznal sa, že sám „platil len zdravotné odvody vo výške 29 eur mesačne". Už vo funkcii ministra sa Mihál zviditeľnil aj inak: výrokom, že ako osoba na mesiac potrebuje päť- až šesťtisíc eur a 400 eur, čo je príjem väčšiny ľudí na Slovensku, mu vystačí asi tak na deň - dva. Ak je to tak, nuž potom pán minister v skutočnosti potrebuje 6- až 12-tisíc eur mesačne. A keďže ide o politika s liberálnou orientáciou, nedá sa očakávať, že urobí všetko preto, aby aj ostatní spoluobčania mohli zarobiť viac. Skôr obyvateľov Slovenska vyženie do sveta, nech sa o seba postarajú, ako to naznačil v rozhovore pre Plus jeden deň. Ani jemu sa vraj nikto neskladá na hypotéku, ak chce mať dom a dva byty.
    Jedného „sociálneho netvora" na čele rezortu práce, sociálnych vecí a rodiny sme už na Slovensku mali. Nikto, dokonca ani pravicové médiá, na Kaníka nespomína v dobrom. Pritom zďaleka nevystupoval až tak antisociálne ako súčasný minister. Ignorovať historickú skúsenosť sa nevypláca.<abbr title="6. December 2011 o 10:17" data-utime="1323163079">Včera o 10:17</abbr> · <button class="stat_elem as_link cmnt_like_link" type="submit" name="like_comment_id[4467095]" value="4467095" title="Like this comment">Páči sa mi toNepáči sa mi to</button> · 9
  • <input class="submitButton" value="Odoslať" type="submit">

    Marcela Maca No kde sa pan minister...vyjadrite sa .......sociálny netvor II. nikdy SAS, čo POTREBUJETE 6-12 TIS. EUR , nieje Vám trápne<abbr title="6. December 2011 o 10:33" data-utime="1323163999">Včera o 10:33</abbr> · <button class="stat_elem as_link cmnt_like_link" type="submit" name="like_comment_id[4467141]" value="4467141" title="Like this comment">Páči sa mi toNepáči sa mi to</button> · 3
  • <input class="submitButton" value="Odoslať" type="submit">

    Kamila Grejtáková Biskupová Človek,ktorý v minulosti z pozícii daňového a odvodového poradcu radil budúcim matkám, aby si takto na úkor štátu prilepšili a dnes obviňuje mamičky zo zneužívania DNP,hanba Vám.<abbr title="6. December 2011 o 12:55" data-utime="1323172510">Včera o 12:55</abbr> · <button class="stat_elem as_link cmnt_like_link" type="submit" name="unlike_comment_id[4467633]" value="4467633" title="Tento komentár sa mi už nepáči">Nepáči sa mi toPáči sa mi to</button> · 4
  • <input class="submitButton" value="Odoslať" type="submit">

    Milena Rendekova-Fasiankova keby len matkam....bolo by dobre...<abbr title="6. December 2011 o 14:07" data-utime="1323176823">Včera o 14:07</abbr> · <button class="stat_elem as_link cmnt_like_link" type="submit" name="like_comment_id[4467952]" value="4467952" title="Like this comment">Páči sa mi toNepáči sa mi to</button> · 1
  • <input class="submitButton" value="Odoslať" type="submit">

    Majka Masiariková Nechápem, prečo beriete mamičkám možnosť si prilepšiť...je to nespravodlivé ... My ako nastupime na matersku tak nedostaneme auto, telefony s neobmedzením volaním, pampersky, mlieko ... toto všetko si platíme zo 190eur ... ale nestaráme sa len o dieťa, ale aj o to aby sme mali strechu nad hlavou ... platíme pôžičku a domácnosť... je to naozaj nespravodlive ... a naši manželia pracuju od nevidim do nevidim s vlastným dieťaťom su malo ... :-/<abbr title="6. December 2011 o 14:27" data-utime="1323178028">Včera o 14:27</abbr> · <button class="stat_elem as_link cmnt_like_link" type="submit" name="like_comment_id[4468045]" value="4468045" title="Like this comment">Páči sa mi toNepáči sa mi to</button> · 3
  • <input class="submitButton" value="Odoslať" type="submit">

    Martina Kostičová Vargová hanbite sa verte tomu že do parlamentu sa už nedostanete a verte že tento krok sa vam vrati<abbr title="6. December 2011 o 20:21" data-utime="1323199303" class="timestamp livetimestamp">Pred 21 hodinami</abbr> · <button class="stat_elem as_link cmnt_like_link" type="submit" name="like_comment_id[4470151]" value="4470151" title="Like this comment">Páči sa mi toNepáči sa mi to</button> · 3
  • <input class="submitButton" value="Odoslať" type="submit">

    Ján Potocký Pan minister, je nahoda, ze Vas kolega pridal doktorom a Vy ste ubrali mamickam? To ma byt kompenzacia? Vedzte, ze financne prostriedky hladate na zlom mieste!!!!!!!!!!!!!!!! Za Vase kratke volebne obdobie ste toto nevymysleli a teraz na sklonku, ked mate robit predvolebnu kampan a zbierat volicske hlasy, tak si robite antireklamu? Tymto stracate minimalne 53.000 volicov + ich rodiny! Gratulujem! Stastne a vesele Vianoce prajem... my si ich uz nebudeme moct dovolit...<abbr title="6. December 2011 o 21:55" data-utime="1323204906" class="timestamp livetimestamp">Pred 20 hodinami</abbr> · <button class="stat_elem as_link cmnt_like_link" type="submit" name="like_comment_id[4470531]" value="4470531" title="Like this comment">Páči sa mi toNepáči sa mi to</button> · 5
  • <input class="submitButton" value="Odoslať" type="submit">

    Anna Andy Forgáčová ‎...viete, tu sme na Slovensku.. tu sa sype len na velke kopy... lekarom pekne dvihli platy, ale pre mamicky na MD sa nijako nedaju najst peniaze.. o chvilu to bude tak, ze hned po pôrode budeme musiet nastupit naspät do zamestnania, aby sme mali na plienky a ine potreby pre dieta... hlavne, ze nas bude mat kto odrodit a este s usmevom na tvari zoberie od nas resp. nepriamo od nas opyta obalku... nehadzem vsetkych lekarov do jedneho vreca, ale je ich dost co si takto prilepsuju takmer kazdy den... len skoda, ze nam mamickam sa nestava, ze okoloiduci sa pristaví a vlozi nam do ruky obalku, pretoze si vsimol, ze sa pekne starame o svoje dieta...<abbr title="6. December 2011 o 23:59" data-utime="1323212369" class="timestamp livetimestamp">Pred 17 hodinami</abbr> · <button class="stat_elem as_link cmnt_like_link" type="submit" name="like_comment_id[4471054]" value="4471054" title="Like this comment">Páči sa mi toNepáči sa mi to</button> · 1
  • <input class="submitButton" value="Odoslať" type="submit">

    Ľubica Mihaľová no asi niekoho zradza vlastny jazyk...Otázku položil: lea (28.10. 08:11)

    Bude rusit DNP pre buduce mamicky????doposial ste im velkodusne radili ako si pomoct k vyssej materskej.ak nie budu niejake zmeny???????vite ked ste nas uz tolko nahovarali tak teraz nam povedzte aj pravdu.nie aby sme si to platili ako blbe a nic z toho mat nebudeme.ved sme len buduce matky.......dakujem za vycerpavajucu odpoved
    Odpovedá:
    Jozef Mihál
    (28.10. 13:19)
    Vami požadovaná vyčerpávajúca odpoveď znie: "Nebudeme rušiť dobrovoľné nemocenské poistenie pre budúce mamičky".<abbr title="7. December 2011 o 10:16" data-utime="1323249391" class="timestamp livetimestamp">Pred 7 hodinami</abbr> · <button class="stat_elem as_link cmnt_like_link" type="submit" name="like_comment_id[4473425]" value="4473425" title="Like this comment">Páči sa mi toNepáči sa mi to</button> · 1




  • <select name="hide_option[4473567]" multiple="false"><option value=""></option><option value="mark_spam">Označiť ako spam</option></select><input class="submitButton" value="Odoslať" type="submit">

    Marcela Maca toto by si mu mala poslat na e-mail, aj prezidentovi<abbr title="7. December 2011 o 11:06" data-utime="1323252403" class="timestamp livetimestamp">Pred 6 hodinami</abbr> · <button class="stat_elem as_link cmnt_like_link" type="submit" name="like_comment_id[4473567]" value="4473567" title="Like this comment">Páči sa mi toNepáči sa mi to</button> · 1


Presne tak treba im to poslat na mail,aj celu tuto diskusiu,nech si to precitaju,tak isto na Facebooku nech si to cita,aj ked sa obavam ze ten titul co tu bolo vyssie spomenute asi ziska.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Prosím píšte hlavne na prezidenta, lebo už len ten nám môže pomôcť.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ukameňujete ma.....ak to predsa prezident nepodpíše, vráti sa novela do parlamentu a potom ak ju znovu schvália (je politická vôľa schváliť) je prelomené prezidentské veto.....neskôr bude novela v platnosti.....
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

elisaj Pozri príspevok
Dobrý deň ja som tu písala pár dni dozadu ,bolo mi odpovedané,ale ešte by ma zaujímalo( ja idem na operáciu neviem presne či to bude už tento mesiac alebo až v januári)podľa toho čo tu čítam že nárok na pn budem mať aj po 1.2.2012 ak budem ešte marodiť?A to potom ako a koľko budem platiť keď to zrušia?To mi vypočítaju na sp?Určite si nebudem platiť nový balík keďže je to premňa nereálna suma.DNP si platím od 10.1.2011 čiže tých 270 dní mám už splnených.ďakujem
Pokiaľ si na PN a máš už splnené podmienky na nemocenské z DNP, tak potom z DNP poberáš nemocenské a počas poberania nemocenského z DNP poistné neplatíš. Neboj, nebudeš platiť poistné podľa nového balíka.
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Mila123 Pozri príspevok
ukameňujete ma.....ak to predsa prezident nepodpíše, vráti sa novela do parlamentu a potom ak ju znovu schvália (je politická vôľa schváliť) je prelomené prezidentské veto.....neskôr bude novela v platnosti.....
Neukameňujeme, lebo pravdu vravíš. Treba osloviť aj poslancov za KDH, tí vraj ctia rodinu a starobu. A počula som, že včera boli pred prezidentským palácom proti paškvilu z pera Mihála protestovať dôchodcovia. Síce najmenej potrebná komunita pre verchušku, ale keď neprší, nech aspoň kvapká.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať