Zavrieť

Porady

pozicka

chcel by som sa spytat asi pred dvomi rokmi som si zobral pre niekoho pozicku a uz rok to platim ja sam a preto by som chcel vediet ci sa stym da nieco robit
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Ak sú svedkovia ochotní svedčiť, podaj žalobu na súd a možno sa Ti podarí vysúdiť svoje právo...
    Predtým by som však danej osobe zaslala písomne pokus o zmier a určila termín splatnosti pohľadávky, resp. pokus o mimosúdnu dohodu. Trvaj na písomnom uznaní dlhu, overenom pred notárom a na určení splátok, kde bude jasne rozpísané čo je istina a čo je príslušenstvo. V uznaní dlhu uveď aj zdroj poskytnutia úveru.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Zmluva o pôžičke je uzatvorená aj vtedy, keď nie je písomná. Ide o reálnu zmluvu, peniaze mohli byť odovzdané aj z ruky do ruky. Pri vymáhaní treba dokazovať všetkými prostriedkami, aké máš k dispozícii.
    Ale veď ešte ani nevieš, či bude pôžičku popierať. Oznám mu písomne, že budeš peniaze vymáhať aj s úrokmi, že sa to zvýši o trovy konania ... No keď to nezaberie, treba sa súdiť.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ nemáš písomne niečo potvrdené - smola - je to slovo proti slovu. Ostal si v tom sám. Svedkov máš? Nie? Opäť smola.

    Poučenie: nikdy nič bez papiera! Nikdy nič pre druhého - odrbe ťa! Nabudúce už budeš múdrejší!

    ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

    ladyrs
    máš o tom zmluvu ? myslím o tom, že ti je tá osoba dlžná, niečo ako uznanie dlhu

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    A spísal si s tým, pre koho si vzal pôžičku aj nejaký doklad o tom, že Tvoje tvrdenie sa zakladá na pravde, dohodli ste si podmienky splácania úveru a sankcie za ich nedodržanie? Potvrdili ste túto skutočnosť nejakou zmluvou a overením podpisu dlžníka?

    Ak nie, ťažko dokážeš svoje tvrdenie v prípade vymáhania dlžoby ...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Písomne doporučene ho vyzvi, aby si splnil splátky voči tebe. Možno to zaberie, ale pokiaľ nemáš o tom nejaký písomný doklad (dohoda, v ktorej sa on zaväzuje, že ti to vráti) - šanca je 50:50.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    wirus222 Pozri príspevok
    nie ale prvy rok mi to platil kazdy mesiac ale teraz to musim platit iba ja
    Ako ti to platil? Na účet? Alebo v hotovosti? Máš nejaký doklad, že ti to platil?

    wirus222 je offline (nepripojený) wirus222

    wirus222
    nemam zmluvu to je to najhorsie ale mam iba svedkov co vedia,ze som tej osobe skutocne tie peniaze dal co mam robit?

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Svedkovia by mali potvrdit, ze ste peniaze pozicali a nie len dali. To aby dlznik nezacal vymyslat, ze peniaze dostal ako dar.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.