Zavrieť

Porady

evidencia pri paušálnych výdavkoch

Dobrý deň,potrebovala by som poradiť. Za rok 2010 som podala danove priznanie, s tým, že som si uplatnila 40% paušálne výdavky. Poskytujem služby, takže mám len 10 faktúr, ktoré som vystavila a sumu nan ich mi firma vzdy poslala na účet. nemam žiaden obchodny majetok, ziadne zasoby a nikto nevystavuje FA mne. Viem, že som povinna viesť evidenciu a príjmoch v časovom slede, pohľadávkach a zásobách. Znamená to teda pre mňa, že mi stačí len tabulka v exceli kde mám v časovom slede zaznamenaných tých 10 Faktur- to jest evidencia o prijmoch? ale to musim robiť nejako inak. Velmi pekne ďakujem za pomoc, keďže som nováčik.
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Do príjmov faktúry vyplatené v roku 2011 ( aj staršiu faktúru môžeš mať vyplatenú v danom roku ) z toho mínus 40% a mínus odvody do ZP a SP.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dakujem za odpovede. A este jedna teoreticka otazka, keby chcel SZCO prejst z pausalnych vydavkov na klasicke jednoduche uctovnictvo a z toho urobit danove priznanie, co je potrebne vsetko pre to urobit, aky je postup? Lebo ked to ratam pausalne tak to vychadza dost vela. Lacnejsie bude prejst na jednoduche uctovnictvo.
Dakujem za odpoved.
0 0
krsakova krsakova

krsakova je offline (nepripojený) krsakova

krsakova Pozri príspevok
ahoj, aj ja by som mala otázočku-od roku 2008 som vykazovala skutočné výdavky-teda som viedla JU,teraz za rok 2011 uvádzam paušálne výdavky, ale z roku 2008 evidujem v záväzkoch neuhradenú faktúru a zatiaľ ju nemôžem odpísať,nakoľko tá firma,ktorá mi dlží je v konkurze a ešte to nieje vysporiadané. Zaujímalo by ma,či mám teraz v roku 2011 zaevidovať túto faktúru do evidencie záväzkov???-ale nikde sa neuvádza žeby sa pri pauš.výdavkoch mala viesť aj evidencia záväzkov, ale tento záväzok sa mi nemôže len tak vypariť, nie?????
neviete mi nikto poradiť???
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

krsakova Pozri príspevok
ahoj, aj ja by som mala otázočku-od roku 2008 som vykazovala skutočné výdavky-teda som viedla JU,teraz za rok 2011 uvádzam paušálne výdavky, ale z roku 2008 evidujem v záväzkoch neuhradenú faktúru a zatiaľ ju nemôžem odpísať,nakoľko tá firma,ktorá mi dlží je v konkurze a ešte to nieje vysporiadané. Zaujímalo by ma,či mám teraz v roku 2011 zaevidovať túto faktúru do evidencie záväzkov???-ale nikde sa neuvádza žeby sa pri pauš.výdavkoch mala viesť aj evidencia záväzkov, ale tento záväzok sa mi nemôže len tak vypariť, nie?????
naozaj ide o záväzky, keď ti dlží firma ?
0 0
krsakova krsakova

krsakova je offline (nepripojený) krsakova

veronikasad Pozri príspevok
naozaj ide o záväzky, keď ti dlží firma ?
Veronika,ďakujem za upozornenie!!-samozrejme že je to pohľadávka-tým pádom je to vyriešené :-) Bolo mi čudné,že mi na to nikto neodpovedá-už viem prečo....
0 0
hana_ hana_

hana_ je offline (nepripojený) hana_

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na dva detaily, možno nie sú až také podstatné pre DÚ, ale istota je istota. Za rok 2014 som si neplatila SP - mám v evidencii vymazať celú tabuľku týkajúcu sa SP a vôbec ho nespomínať alebo nechať tabuľku a uvádzať za každý mesiac a za celý rok sumu 0 EUR? Z roku 2014 mám 4 faktúry, ktoré boli zaplatené až v 2015. Uviedla som ich do pohľadávok a chcela by som vedieť, či majú byť len takto zvlášť vypísané jednotlivé faktúry v tabuľke alebo mám pod tabuľkou uviesť aj súčet tých faktúr - sumu, ktorú som spolu za tie 4 faktúry nemala zaplatenú ku koncu roka 2014?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať