Zavrieť

Porady

podvod cez internet, ako sa to da riešiť?

pekný den, potrebovala by som pomoct poradiť pri mojom probleme. v skratke, cez bazar som chcela kupit mini notebook za cenu 110eur. pani somnou komunikovala v celku rýchlo, a že je to ochotna poslať už na druhý den. ale že je z čiech a že dobierka je v tom pripade velmi draha tak že aby to bolo fer tak že jej poslem polovičku sumy na ucet hned a potom po prebratí tovaru zaposlem druhu. zdalo s ami to fer, tak som poslala tu prvu polovicu. po 10 dnoch balik nechodil. ozvala som sa predavajucej no ta už nekomunikovala. ako to mam teraz riešiť? mam podať trestne oznamenie? budu daco konať aj ked to je len 55eur? je možne že ich dostanem späť? pomožte mi prosim
Usporiadat
lulu1435 lulu1435

lulu1435 je offline (nepripojený) lulu1435

Dobrý den mna tiež okradli o 70 e z tohto účtu. A na polícií mi varaveli že trestný cin je až nad 266e,čiže ked sa nas nazbiera viac, bude to trestne oznamenie a nie priestupok pri ktorom maju policajti viazane ruky nemožu konat- trestným cinaom sa bude zaoberat prokurator.
Ozvite sa mi na mail: lludka@<font color="#000000"><span s...</span></font>
0 0
lulu1435 lulu1435

lulu1435 je offline (nepripojený) lulu1435

mne neposlala ani cent,takže čislo ide na poradu znova.
0 0
zfun5 zfun5

zfun5 je offline (nepripojený) zfun5

Vsetkym ktorym nebola zaloha vratena spat napiste mi na mail zfun5@centrum.sk, davam to do poriadku, dakujem
0 0
andyl11 andyl11

andyl11 je offline (nepripojený) andyl11

Katka posli mi na teba email, mam info z tej zuno banky, mala si pravdu
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Trestný čin podvodu je nad 266 E, ale ak sú konaním jedného páchateľa poškodené viac ako tri osoby, podmienka sumy 266 E nemusí byť splnená a už je to trestný čin.
1 0
JohnSo JohnSo

JohnSo je offline (nepripojený) JohnSo

Pekny den vsetkym, precital som si vasu diskusiu o podvodoch cez internet, ktore zazivaju akysi BOOM pre neschopnost dosiahnut spravodlivost a podvodnikov vzat na zodpovednost. Prosim UVEDOMTE SI vsetci co ste niekedy boli podvedeny a vas postoj k tomu je "naletel som, co uz, nemam cas ani chut to riesit" a podobne nazory, ze IBA vdaka ludom ktori si to nechaju pre svoje poucenie sa podvodnikom dari a napokom len preto sa im to aj oplati! Ak sa budeme tvarit ze nam to je jedno, alebo sa hanbime si priznat ze nas niekto pekne oklamal, budeme sa pomaly bat cokolvek cez inzeraty a online sluzby nakupovat. Ze je Vam to jedno... nuz, bolo by vam jedno ak rovnaky clovek to zopakuje na vasej rodine? ak vam rovnakym sposobom okradnu matku, dceru, priatelku ci opat to skusia na vas?? Viem ze dnes je to boj na dlhe lakte, ale ak vas to aj stoji nejake dalsie naklady, podnikajte kroky voci podvodnikom a za kazdu cenu sa snazte aby sa to podobnym ludom neprepieklo, pretoze si sami chystame prostredie v ktorom budeme zit a potom sa cudujeme ked sa na slovesnku dari len podvodnikom, gorilam a nepoctivym podnikatelom. Ludia prestavaju doverovat a odnasame si to my vsetci, aj ja mam online obchod a zalezi mi na tom aby zakaznici doverovali predavajucemu, ale coraz castejsie sa stretavam s nazormi ze ludia uz nedoveruju platbam vopred, ze nemaju zaruku ak si u mna cosi zakupia a podobne... Myslim ze v zaujme spolocnosti a aj nasich potomkov by sme sa vsetci mali k podvodnikom zodpovedne postavit a "ist im po krku".

Drzim palce kazdemu kto si to nenechal lubit a za svoje peniaze bojuje, aj ak ich naspat nedostane, ale bojuje pre pocit ze podvodnik natrafil na nespravneho cloveka, ktory nemavne rukou a nenecha sa okradat. Verte mi ide to, spajajte sa, oznamujte podvody ci uz na forach, diskusiach alebo priamo na policii, bombardujte aj ked to zjavne nema vyznam a nedufate... verte mi, ma to vyznam!!! Pre pasivitu okradnutych ludi su podvody stale aktualne, vidite sami... mozno aj vasou zasluhou... takze NENECHAJTE TO TAK!
1 0
kentaur5 kentaur5

kentaur5 je offline (nepripojený) kentaur5

Takže pre výstrahu další podvodník s telefónmi a notebookmi, ktoré "predáva" cez bazoš. Vystupuje pod rôznymi menami a adresami - Popovič, Gajdoš, Demko ... z rôznych miest z východu. Maily má tiež na centrum.sk alebo gmail.com, zväčša meno a číslovka. Účet vo VÚB 2593841559/0200 , čo účelovo zriadené Start konto. Komunikuje veľmi intenzívne (mailom, lebo mobil nemá, alebo má vypnutý a pod.), až pokým nedostane peniaze, potom sa zlahne zem. Ponúka síce aj osobný odber, ale vždy veľmi rýchle pristúpi aj na dobierku, ale z polovičnou zálohou vopred. Asi kalkuluje s tým, že pri týchto sumách sa tomu polícia venovať nebude. Inzeráty má celkom dôveryhodne spracované, ale je to podvod. Takže pozor na neho! A pokiaľ už niekoho okradol, dajte vedieť ... spoločne by sa to možno dalo riešiť,aby dostal dotyčný to, čo mu patrí. peter
2 0
petula239 petula239

petula239 je offline (nepripojený) petula239

..musíme si pomáhať...
0 0
petula239 petula239

petula239 je offline (nepripojený) petula239

..prepacte, príspevky zasielam len aby som mohla poslať sukromnú správu ......dakujem za pochopenie
1 0
juri797 juri797

juri797 je offline (nepripojený) juri797

Joj,aj ja som sa nechal nachytať na jedného podvodníka,čo ponúkal iphone 3GS a poslal som mu peniaze.....Hrozne,poslal som mu 130e a nič neprišlo......vraj prvou triedou a poslal mi prefotený doklad o odoslaní balíka a po týždni som zistil,že taka zásielka nebola NIKDY podaná......tak som išiel do banky,že čo s tým mam robit a povedali mi,že mam podať žiadosť o vrátenie platby.No tak som ju podal 06.02.2012 a doteraz mi neprišli žiadne papiere z banky-vraj preto,lebo ZLODEJ ma FIO banku a ja WUB a komunikácia trvá niekedy aj 30 dní....HM,už je tomu viac ako 60dní a z FIO doteraz mi neboli schopní poslať identifikačné údaje o ZLODEJOVI....tomu vravím byrokracia...a mimochodom som to bol v ten istí deň podať na polícii a hádajte,čo zistili- -NIč- a to som im dodal komplet internetovú komunikáciu,doklad z pošty a telefónne číslo....poraďte.čo s tým mam ešte spraviť?A číslo toho účtu je:2700184778/8330,komunikoval cez bazos.sk a vystupoval pod menom Luboš K.am.r
Takže pozor,na tento účet už neposielat ani cent!!!!!!
0 0
juri797 juri797

juri797 je offline (nepripojený) juri797

A mam otazku: Ten účet 2700184778/8330 ,da sa založit takyto účet bez OP?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

juri797 Pozri príspevok
A mam otazku: Ten účet 2700184778/8330 ,da sa založit takyto účet bez OP?
http://www.fio.sk/spolocnost-fio/ako...bankove-sluzby
0 0
gerrwie gerrwie

gerrwie je offline (nepripojený) gerrwie

Zdravím vospolok! Tak ja mam tento cerstvy problem (trochu sa hanbim aka som sprosta, ale nikdy predtym sa mi toto nestalo). Opisem aj detaily, chcem vediet, ci je tu niekto, kto ma ten isty problem, v tom pripade sa mi prosim ozvite a podame trestne oznamenie. Nase prachy sa nam vratia a dufam,ze toho hajzlika dostanu. Takze: Surfujem si na bazosi a zrazu: aha aky paradny Samsung Galaxy S2. Krasny biely,chvilku pouzivany, ale noseny v puzdre a vo velmi dobrom stave. Cena 240 Eur. Bol to Top inzerat, takze som ani velmi neverila ,ze mam este sancu. Ozvala som sa. Odpisal mi velmi mily chlapik a odpisal toto: Dobrý den.Možem vám ho poslať poštou alebo sa môžme stretnuť v Brne.Musel som sem odcestovať kvoli práci a v KE som až 10.8.12,ked nemôžte osobne môžem vám ho poslať zajtra doobeda ako záruku vám pošlem scan podacieho listku a obrazok s mojimi bankovymi,osobnymi udajmi a obratom by ste mi zajtra poslali polovicu sumy 120eur na účet a druhu polovicu ked si ho doma odskušate aby ste sa presvedčili že je všetko v poriadku.S dobierkou mám velmi zlu skusenosť a tento spôsob mi vyhovuje a vždy som bol ja aj kupujuci spokojny ked som niečo predaval.Predaj ma nahli čiže ho chcem predať čim skôr.Čo sa týka telefonu všetko plati tak ako je napisane v inzerate,kupil som ho v Datarte čiže je odblokovany od vyroby na všetky siet e,funkčný na 100% nemá žiadne škrábance.V záruke je ešte 20mesiacov.K telefonu je krabica,doklad o kupe,usb kábel, nabíjačka,návod,slúchatka,púzdro,autonabijačka.Napíšte mi či by ste nemali nahodou cestu d
o ČR do Brna alebo ak ho chcete poslať tak mi môžte napísať adresu,mobil by bol u vás za 3pracovne dni.Ďakujem. Tak si hovorim, super. Poslala som 120 Eur, poslala som potrdenie a jeho posledne pismenka zneli: "Zajtra po odoslani tovaru vam poslam dokaz o odoslani. Dakujem". No ved ma za co hajzel, ved prisiel k 120 Euram! Odvtedy nis. Akurat som si zistila jeho cislo telefonne, ale tam mi to nebral a nakoniec ked to aj vzal, tak povedal ,ze je to asi omyl a poto mzrazu ze to bol jeho kamarat, kto tam dal ten inzerat. Tak som mu povedala,nech odkaze kamaratovi, ze ak mi nepridu do piatku naspat peniaze alebo tovar, idem na policiu. Problem je v tom, ze policia toto bude riesit az pri 266 eurach. Preto prosim kazdeho kto mal takuto skusenost s tymto chlapikom, alebo aj s nejakym inym a ma podozrenie, ze sa jedna o tu istu osobu (podla mna aj takto by sa to dalo riesit), tak mi prosim piste na mail andrea.dlugosova@gmail.com. Spolu sa nam moze podarit ziskat nase peniaze naspat. No a toto su informacie (udajne) o nom: Viktor Kočiš, Košice, telefon je pravy: (zistila som si) 0903811876. Cislo uctu na ktore som poslala mojich krasnych 120 eur je: 3016073259/0200 a kontakt mailovy: viktor6236@centrum.sk
0 0
SimonMikuda SimonMikuda

SimonMikuda je offline (nepripojený) SimonMikuda

Mna podviedol ten isty clovek, podobne... Inzerat topovany, cechy atd.
Predaval HTC Sensation, s fotkami za 150 euro... Poslal som mu 75...
Jeho udaje: Michal Tomák, m.tomak@centrum.sk, cislo uctu 3016073259/0200
0 0
kamen56 kamen56

kamen56 je offline (nepripojený) kamen56

Dobry den,
zistil uz niekto, ako sa da tento problem vyriesit?
Tiez mam problem z podvodom na bazosi.

Dakujem
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Zaregistrovať ich - tých odrbávačov - na slávnych 60€ stránkach. A hneď niekoľkokrát (z nejakej internet kaviarne). Šak máte, meno, priezvisko, e-mail, číslo účtu - či viac treba?
0 0
cuco84 cuco84

cuco84 je offline (nepripojený) cuco84

dobrý deň
Takže aj ja som sa stal 12.9 obetou tohto podvodníka:

On Wed, 12 Sep 2012 09:58:31 +0200
"Erik Barčák" <barcak.e@centrum.sk> wrote:
> Dobrý den.Možem vám ho poslať poštou alebo sa môžme stretnuť v Prahe
>.Musel som sem odcestovať kvoli práci a v BA som až o mesiac,ked
>nemôžte osobne môžem vám ho poslať dnes ako záruku vám pošlem scan
>podacieho listku a obrazok s mojimi bankovymi,osobnymi udajmi a
>obratom by ste mi dnes poslali polovicu sumy 90eur na účet a druhu
>polovicu ked si ho doma odskušate aby ste sa presvedčili že je všetko
>v poriadku.S dobierkou mám zlu skusenosť a tento spôsob mi vyhovuje a
>vždy som bol ja aj kupujuci spokojny ked som niečo predaval.Predaj ma
>nahli čiže ho chcem predať čim skôr.Čo sa týka telefonu všetko plati
>tak ako je napisane v inzerate,kupil som ho v Datarte čiže je
>odblokovany od vyroby na všetky siete,funkčný na 100% nemá žiadne
>škrábance.V záruke je ešte 21mesiacov.K telefonu je
>krabica,zaruka,usb kábel,nabíjačka,návod,doklad o
>kúpe,slúchatka,púzdro.Napíšte mi či by ste nemali nahodou cestu do ČR
>do Prahy alebo ak
> ho chcete poslať tak mi môžte napísať adresu,mobil by bol u vás za
>3pracovne dni.Ďakujem
>
> Erik Barčák

Okradol ma o 90e,dnes som bol v banke podal som žiadosť o vratenie penazí ,pracovníče som vysvetlil čo sa stalo a kedže mám tú istú banku ako ten zmrd VUB bude to vraj promtne vybavené a ak nevráti peniaze poskytnú mi všetky jeho osobné údaje.Kontaktoval som aj
andrea.dlugosova@gmail.com bohužial zatial mi neodpovedala preto chcem poprosiť aby sme sa dáko dali dokopy (cuco84@zoznam.sk) a budeme postupovať spoločne 120+90+75=285e
Chlapec si zavaril na trestný čin.
0 0
IT-cko IT-cko

IT-cko je offline (nepripojený) IT-cko

Ahoj, mne sa potom, ako som dala ziadost v banke o vratenie penazi, sa peniaze aj vratili, a takisto mi poskytli udaje o tom "zmrdovi". Budes prekvapeny, ale bolo to neake vydrbane obcianske zdruzenie spod Tatier. Dalej som to neriesila, mala som svoje peniaze spet a to bolo hlavne. Uvidis ze aj tebe sa peniaze vratia, oni sa boja ked ich banka oslovi, ze dava ich udaje na ucely sudneho konania....verim tomu. Drzim palce.
0 0
atreeey atreeey

atreeey je offline (nepripojený) atreeey

dobry den,
pisem na zaklade prispevkov o bazos.sk a konkretne pripad 3016073259/0200
Ktory chcel pol ciastky na tento ucet. Bol som na policii, pretoze neviem ci mi v.u.b banka len tak zoberie moje peniaze spat z niekoho uctu kedze je to podla policie len 100€, ktore som mu zaslal. Opytam sa, pretoze na policii mi povedali presne to co komentujete, nieje to trestny cin. takze treba to dat dokopy, zajtra idem do banky, + opat na policiu upravit informacie kedze to co som im dal bolo urcite vymyslene.Email od neho bol rovnaky, je pracovne v Prahe, poslite polku, urcite sa stretneme, poslal vypis z internet bankingu !!! prosim KONTAKTUJTE MA NA kvantik@centrum.sk NAPISTE MI ROVNO MENO, PRIEZVISKO ,ADRESU, A TEL.CISLO.ja to dolozim ako dokaz na policii.nech nas je viac, nech to ma jeden clovek pokope a nech to riesia na policii poriadne.Potom postupim dalej, nech vie onom cele slovensko, mozem kontaktovat televiziu, napokon relacie a priestoru pre taketo ***** je mnoho.dakujem
Naposledy upravil atreeey : 11.10.12 at 20:06
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
IT-cko Pozri príspevok
Ahoj, mne sa potom, ako som dala ziadost v banke o vratenie penazi, sa peniaze aj vratili, a takisto mi poskytli udaje o tom "zmrdovi". Budes prekvapeny, ale bolo to neake vydrbane obcianske zdruzenie spod Tatier. Dalej som to neriesila, mala som svoje peniaze spet a to bolo hlavne. Uvidis ze aj tebe sa peniaze vratia, oni sa boja ked ich banka oslovi, ze dava ich udaje na ucely sudneho konania....verim tomu. Drzim palce.
Veď vrana k vrane....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať