Zavrieť

Porady

podvod cez internet, ako sa to da riešiť?

pekný den, potrebovala by som pomoct poradiť pri mojom probleme. v skratke, cez bazar som chcela kupit mini notebook za cenu 110eur. pani somnou komunikovala v celku rýchlo, a že je to ochotna poslať už na druhý den. ale že je z čiech a že dobierka je v tom pripade velmi draha tak že aby to bolo fer tak že jej poslem polovičku sumy na ucet hned a potom po prebratí tovaru zaposlem druhu. zdalo s ami to fer, tak som poslala tu prvu polovicu. po 10 dnoch balik nechodil. ozvala som sa predavajucej no ta už nekomunikovala. ako to mam teraz riešiť? mam podať trestne oznamenie? budu daco konať aj ked to je len 55eur? je možne že ich dostanem späť? pomožte mi prosim
Usporiadat
kvaitt kvaitt

kvaitt je offline (nepripojený) kvaitt

to iste .. cislo uctu 15669081/5200. smartphone Google Nexus 5.
0 0
Mia92 Mia92

Mia92 je offline (nepripojený) Mia92

Mňa dnes jedna pani skoro oklamala. Ujadne okradaju ludi aj so svojim priatelom- Len tak tak, že som jej neposlala peniaze na účet.
Jej čísla účtov 3262328851/0200 8017010535/1100
a t.č. 0940764525 a 0940805640
Vystupuje pod menom zuzanaondruskova@centrum.sk predáva poväčšinou mobily, žiada si platbu vopred na účet, odmieta osobné stretnutie-vyhovára sa na prácu.
tu je dalsie info o nej:
http://www.bazar.sk/inzerent/OY9i4wL...%5Bfilter%5D=1
0 0
sabina187 sabina187

sabina187 je offline (nepripojený) sabina187

Dobrý, mám problém. Zrejmne som naletela aj ja neakej podvodníčke. Dala som si na bazos a bazar.sk inzerát, že kúpim iphone 5S, už asi 3 mesiace si naňho šporím. Na druhý deň mi hneď zavolala jedna pani, že má iphone na predaj a hneď dnes mi ho vie poslať kurierom, cena je 290€. Spytala som sa jej, že mne by to vyhovovalo ale, že ako sa dohodneme. Vravela mi, že o 10 minut je na pošte pošle mi ho . Ja som jej o 10 minut zavolala a povedala mi do telefonu že nech sekundu počkám akurat je na pošte vyplňuje papiere. Počula som aj to, že je medzi ľuďmi, tak som tomu aj uverila. Potom som jej zavolala a vravela mi , že stojí v rade a ona mi balík posiela tak, nech jej idem poslať na poštu peniaye prvou triedou, nadiktovala mi všetko čo a ako, nadiktovala mi adresu. Peniaze som jej poslala a pýtala som si od nej kód balíka nech si to viem overiť. Vravela, že mi to napíše v sms, no nenapísala ani mi nedvíha telefón, alebo mi max pošle sms, že zavolá neskôr. Dnes ráno mi volala, z iného čísla, či nechcem kúpiť galaxy s4. Ja som jej hlas spoznala a opýtala som sa jej na iphone, a tvrdila mi, že si ju s niekym mýlim. Odvtedy mi nedvíha už ani jedno tel. číslo. Poraďte mi, čo mám robiť. ( vyhnite sa komentárom ako si blbá atď, levbo sa to môže stať aj vám) Ďakujem
0 0
Consultix Consultix

Consultix je offline (nepripojený) Consultix

Nie, nam sa to nemoze stat. Sorry za uprimnost.
Nakolko sa jedna o sumu vyssiu ako 266 EUR, povazuje sa to za malu skodu, ktora ale uz spada pod Trestny zakon. Treba navstivit najblizsi policajny organ a podat trestne oznamenie.
1 0
stanley1503 stanley1503

stanley1503 je offline (nepripojený) stanley1503

Prosim aby ma kontaktovali vsetci podvedení ludia osobou LUKAS MELLEN trvale bytom Čaka ... Ponuka na bazosi.sk rozny tovar , ktory po dohode neodosle a prestane komunikovat ... Ziada vklad na ucet vopred ... Osobu riesi PZ SR ! Cim viac nas bude , tym lepsie ... Dakujem
0 0
Betty85 Betty85

Betty85 je offline (nepripojený) Betty85

Dobry den. Peniazky mam naspet.
Naposledy upravil Betty85 : 27.01.17 at 12:40
0 0
Betty85 Betty85

Betty85 je offline (nepripojený) Betty85

Peniazky mam.
Naposledy upravil Betty85 : 27.01.17 at 12:39
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Vy si myslíte, že ich mená uvedené v inzerátoch sú ich skutočné?
0 0
Betty85 Betty85

Betty85 je offline (nepripojený) Betty85

Peniazky vratila.
Naposledy upravil Betty85 : 27.01.17 at 12:39
0 0
Betty85 Betty85

Betty85 je offline (nepripojený) Betty85

Peniazky mam naspat.
Naposledy upravil Betty85 : 27.01.17 at 12:39
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Betty85
Dnes som bola v banke, aj u policajtov, o 7 dni ked mi,nevrati peniaze poziadam banku o jej udaje a zase odnesiem PZ. Oni uz budu vediet ako dalej postupovat.
Banka ti tie údaje NEDÁ - vieš, čo je to bankové tajomstvo?
Údaje si môže na základe TO a vyšetrovania vyžiadať jedine PZ SR a prokurátor, ale ty - ako súkromná osoba - nemáš žiadne právo tieto údaje dostať.
0 0
Betty85 Betty85

Betty85 je offline (nepripojený) Betty85

Fajn.
Naposledy upravil Betty85 : 27.01.17 at 12:38
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Betty na 99% nič nezískaš tým, že zistíš majiteľa účtu. Pri podvodoch tohto druhu majiteľ účtu býva osoba z osady, ktorá nemá žiadny majetok a hmlisto si pamätá, že za liter čuča bola s niekým v banke zriadiť účet.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Betty85
Akurat mi poslala banka taku vyhlasku ze si prosim o udaje pani. Do 7 dni ked nevrati peniaze, tak mam pravo poziadat o udaje na zaklade tresneho stihania..tak neviem :-(
Tým chceli naznačiť jedno - ty ako súkromná osoba žiadne údaje nedostaneš - a dajú ich len na základe vyšetrovania po podaní TO. A tieto údaje si väčšinou zisťujú orgány činné v trestnom konaní (prokurátor, vyšetrovatelia PZ).
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

misoft
Betty85
Akurat mi poslala banka taku vyhlasku ze si prosim o udaje pani. Do 7 dni ked nevrati peniaze, tak mam pravo poziadat o udaje na zaklade tresneho stihania..tak neviem :-(
Tým chceli naznačiť jedno - ty ako súkromná osoba žiadne údaje nedostaneš - a dajú ich len na základe vyšetrovania po podaní TO. A tieto údaje si väčšinou zisťujú orgány činné v trestnom konaní (prokurátor, vyšetrovatelia PZ).
Misoft, nie je to úplne tak. Ty, ako odosielateľ platby, môžeš banku požiadať (napr. uvedieš dôvod, že ide o mylnú platbu), aby kontaktovala príjemcu platby a požiadala ho o vrátenie peňazí. Ak prijemca nevráti peniaze do nejakej lehoty (neviem z hlavy, koľko je to dní), banka môže poskytnúť údaje majiteľa účtu odosielateľovi, aby si platbu vymáhal iným spôsobom.

Ja som tiež takto získal meno príjemcu. V mojom prípade som poznal meno aj adresu človeka, od ktorého som kupoval, ale prekvapením bolo, že účet patril jeho bratovi. Od majiteľa účtu som potom súdne vymáhal platbu. Úspešne.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Chobot
misoft
Tým chceli naznačiť jedno - ty ako súkromná osoba žiadne údaje nedostaneš - a dajú ich len na základe vyšetrovania po podaní TO. A tieto údaje si väčšinou zisťujú orgány činné v trestnom konaní (prokurátor, vyšetrovatelia PZ).
Misoft, nie je to úplne tak. Ty, ako odosielateľ platby, môžeš banku požiadať (napr. uvedieš dôvod, že ide o mylnú platbu), aby kontaktovala príjemcu platby a požiadala ho o vrátenie peňazí. Ak prijemca nevráti peniaze do nejakej lehoty (neviem z hlavy, koľko je to dní), banka môže poskytnúť údaje majiteľa účtu odosielateľovi, aby si platbu vymáhal iným spôsobom.

Ja som tiež takto získal meno príjemcu. V mojom prípade som poznal meno aj adresu človeka, od ktorého som kupoval, ale prekvapením bolo, že účet patril jeho bratovi. Od majiteľa účtu som potom súdne vymáhal platbu. Úspešne.
Poznámka "po podaní TO" - takže najskôr podať TO na neznámeho páchateľa a až potom sa dostaneš k údajom - a tie môžeš použiť pri podaní žaloby (teda prakticky ich dávaš prokurátorovi), alebo polícii (teda ich dávaš vyšetrovateľom) - síce obkľukou, ale v podstate sa dostanú tam, kde sú potrebné.
0 0
Betty85 Betty85

Betty85 je offline (nepripojený) Betty85

Peniazky mam naspat.
Naposledy upravil Betty85 : 27.01.17 at 12:37
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Betty85
Poslala som jej 85€ vopred na ucet za cizmy, ...
Mňa do toho síce nič, ale aj tak sa opýtam.

Viem pochopiť, že niekto si chce kúpiť určitú techniku (napr. mobil), kde ho zláka nižšia cena...ALE kupovať čižmy ???
Ešte mi povedz, že to boli nejaké jazdenky a ma vystrie.
0 0
zszitas zszitas

zszitas je offline (nepripojený) zszitas

Pozor na firmu ZANNELLA z Kysuckého Nového Mesta, objednal som u nich tovar, zaplatil na ucet a nic! Uvedeny tel. je stale obsadeny, na maily neodpovedaju!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať