Zavrieť

Porady

Neberte dotacie z UPSVAR ESF na zacatie podnikania!!!!! Nevyplácajú ich!!!

Vsetci ktory ste v procese vybavovania nenavratneho financneho prispevku z uradu prace. Nepodpisujte nic a nenehajte sa viradit z evidencie!!
Donutia vas podpisat, zalozit si ucet, zivnost, donutia vas robit si najomne zmluvi predcastne. Viradia vas z evidencie a peniaze vám NIKDY NEPOSLU!!!! Nenehajte sa oklamat ze vam poslu do 30 dni. Je mnoho ludi ktory nedostali niekolko mesiacov a dodnes ani cent!!!! Ak je tu niekto komu ties neprislo posielajte hromadne ziadosti o náhradu skodi co vám vznikla. "Bankové poplatky, nájomné za priestor, odvodi do zdravotnej poistovne atd."
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak neviem, moj muz chcel cerpat na chranene pracovne miesto, ani netusim, ci v tom ma pokracovat, tak ide o ine peniaze, ako tu. Povedali mu, ze pre TZP peniaze vzdy boli a budu. tak teraz som na pochybach.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
no v prípade TZP by som bola optimista. To by už bolo ozaj svinstvo, keby napriek uvedenému tvrdeniu tie peniaze napokon neboli.
0 0
Veronika Šmatralová Veronika Šmatralová
Dobrý deň,

Chcela by som sa spýtať tých čo už požiadali o príspevok, ako dlho trvá ta tá príprava na ten Test a obhajobu pred komisou, ako často sa chodí na ti e prednášky a cca ako dlho trvajú

vopred ďakujem za odpovede.
0 0
robika robika

robika je offline (nepripojený) robika

pocet prednasok aj celkova doba priprav je vsade ina, dokonca poznam ludi, ktori patrili pod ten isty upsvar a pritom jeden mal o polovicu kratsiu dobu, vraj zavisi aj od firmy ktora zabezpecuje pre uspvar prednasky...
0 0
nero 5 nero 5

nero 5 je offline (nepripojený) nero 5

clovek
Ani nesrandujte ved zajtra nesiem ziadost:
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
nero nikto tu nesranduje.
0 0
nero 5 nero 5

nero 5 je offline (nepripojený) nero 5

clovek
No chodi sa tam nie dlho lebo priprava a pod. akoze kurzy su prepocitane na dni - to je lava zadna . Ale potom pridu na rad papierovacky akoze podnikatelsky zamer a tam sa smiechu nezdrzis ,nakolko co platilo vcera tak uz neplati dnes a co povedala pani vo vedlajsich dverach ,tak to uz tiez neplati . A tak to chdis od dveri k dveram a davas stale prerabat podnikatelsky zamer a ked si uz myslis ,ze je to tak ako ma byt ,tak si na omyle.Nakolko vsetko plati len tri mesiace ,takze znova môzes vybavovat doklady ,ze nie si dlznikom statu a pod .Musis dokladovat zmluvy o najme alebo ist na kataster a vybrat listy vlastnictva ak si vlastnik objektu kde budes podnikat.potom ides pred komisiu .kde 5 ludi rozhodne o tvojom osude ,ci budes podnikat ,alebo si tie veci môzes strcit .....jedno je ale iste musite mat kozu hcrocha aby ste to vsetko absolvovali ,lebo na Slovensku stale plati ,ze papier si pyta dalsi papier a zakon nepusti !
0 0
pafendorf pafendorf

pafendorf je offline (nepripojený) pafendorf

Chvalabohu ja som dostal 7.12. dotaciu meskali "iba" 12 dni , co som si musel pretrpiet cez tych 12 dni kazdy den na internet banking som chodil ked som videl tu nulu co mi tam svieti to mi inak tlak vyskocil ale teraz mi je uz fukaluka co sa deje
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
nero5 pravdu máš. Ja som to preskákal, ale nespravil som testy. Bola to ale božia ruka, lebo hneď na druhý deň som otvoril živnosť a začal bez tých blbých peňazí od tejto krajiny.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KEJKA Pozri príspevok
už som písala v inej téme. peniaze nemajú a tak nedajú....ale zmluvy podpisujú.
tak ten známy napokon dotáciu dostal.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

kocurkovo, ine ma nenapada
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

day Pozri príspevok
kocurkovo, ine ma nenapada
Takáto situácia býva na UP pravidelne každý rok v mesiacoch 12-02
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

KEJKA Pozri príspevok
dobre a kedy to bolo?

V roku 2003 normalne vyplacali dotacie,

ale nie o tom chcem...

začínajuceho živnostníka skorej "zabije" mafiansko-vypalnicko-vymahačský pristup Socialnej poisťovne ked mu pride platit odvody
0 0
bama17 bama17

bama17 je offline (nepripojený) bama17

Ja som začala s vybavovaním na úrade práce v polovici októbra. Musím povedať, že našťastie ma všetky tieto trápenia minuli, lebo sme dostali CD, na ktorom bolo všetko krásne napísané. Ako postupovať s podnik. plánom, čo so SP a ZP. Tiež som síce ten podnikateľský prerábala, lebo sa im napr. nepáčilo, že do nákladov som si dala nárezový stroj na syr a na salám, ale keď som uvidla len "nárezový stroj", tak bolo všetko v pohode. Zmluvu som mala podpísanú 1/12 a peniaze prišli medzi sviatkami, už vtedy mi pani na ÚP povedala, že majú menšie problémy s vyplácaním, ale som rada, že vôbec prišli. Teraz ma ale čaká vysvetľovanie, prečo je odchylka v cenách vecí, ktoré som žiadala preplatiť v podnikateľskom pláne, viac alebo menej ako ich dovolených 15%. Držím všetkým palce, nech je s takýmito vecami čo najmenej problémov.
0 0
keri5 keri5

keri5 je offline (nepripojený) keri5

Ja som bola tiež na tom podnikateľskom školení,aj testy mám za sebou.Bolo to 20.novembra a od vtedy sa nedeje nič.Ešte nám nevedia povedať kedy pôjdeme na obhajobu.Hádam to bude tento rok:-)
0 0
lenkapek1 lenkapek1

lenkapek1 je offline (nepripojený) lenkapek1

Prosim Vas, ja osm zmluvu podpisovala koncom decembra,z akeho kraja ste,kedze Vam uz peniaze prisli, ja este stale cakam.Dakujem
0 0
lenkapek1 lenkapek1

lenkapek1 je offline (nepripojený) lenkapek1

Prosim Vas , z akeho ste kraja,kedze Vam uz bola dotacia vyplatena? Ja stale cakam =(
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

bama17 asi bude z toho "lepšieho"
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

lenkapek1 Pozri príspevok
Prosim Vas, ja osm zmluvu podpisovala koncom decembra,z akeho kraja ste,kedze Vam uz peniaze prisli, ja este stale cakam.Dakujem
...a koncom decembra...a píšeš 4.1., že ešte nemáš - veď aj bama17 píše, že zmluvu podpísala 1.12. a peniaze prišli medzi sviatkami teda (27.-30.12) - si zrátaj koľko je to dní a prirátaj si fakt, že sú sviatky....
0 0
tokoska tokoska

tokoska je offline (nepripojený) tokoska

Veľmi ťažké. Som vraj kamarátka, občas som aj tou povestnou "bútľavou vŕbou", čo vypočuje, neprezradí, poradí, pomôže ...a občas som aj poriadny "truľo", ale už som sa naučila aj používať "nie" ...viac
Dobrý deň!

Ja som si vybavovala žiadosť o príspevok minulý rok.

Absolvovala som poučenie. Doložila potrebné doklady k žiadosti. Osvedčenie o absolvovaní štúdia som získala formou e-learningu (formou internetu).
Následne som k žiadosti o poskytnutie príspevku doložila potrebné náležitosti (aj podnikateľský zámer, podotýkam, že som ho tiež ešte raz upravovala, nakoľko som ho nemala v poriadku). Po obhajobe a následnom schválení príspevku som podpísala s UPSVaR ďalšie potrebné dokumenty. Živnosť som si vybavila až od dátumu, ktorý mi odporučili na úrade a potom som sa k danému dátumu odhlásila z úradu práce. Príspevok som obdržala v danom termíne do 30 dní od podpísania zmluvy (prišiel na 28. deň) koncom novembra 2011.
Podotýkam, že som riadne postupovala podľa pokynov pracovníčky úradu práce a všetko som mala v poriadku.
Príspevok som vybavovala v Senici (Trnavský kraj). Podotýkam, že som sa stretla s ochotou pomôcť a poradiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať