Zavrieť

Porady

Neberte dotacie z UPSVAR ESF na zacatie podnikania!!!!! Nevyplácajú ich!!!

Vsetci ktory ste v procese vybavovania nenavratneho financneho prispevku z uradu prace. Nepodpisujte nic a nenehajte sa viradit z evidencie!!
Donutia vas podpisat, zalozit si ucet, zivnost, donutia vas robit si najomne zmluvi predcastne. Viradia vas z evidencie a peniaze vám NIKDY NEPOSLU!!!! Nenehajte sa oklamat ze vam poslu do 30 dni. Je mnoho ludi ktory nedostali niekolko mesiacov a dodnes ani cent!!!! Ak je tu niekto komu ties neprislo posielajte hromadne ziadosti o náhradu skodi co vám vznikla. "Bankové poplatky, nájomné za priestor, odvodi do zdravotnej poistovne atd."
Usporiadat
embrio28 embrio28

embrio28 je offline (nepripojený) embrio28

peniaze neuvidíte dokial nebude nová vláda a tá ich zasielanie znovu neobnový ja som to mal takto pred dvoma rokmy....
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

lenkapek1 Pozri príspevok
Prave mi prisla dotacia, okres Kežmarok
Hmm, ja som sa na tvoj podnet práve pozrela na účet. A ... jupííí došiel mi príspevok KE-okolie
0 0
7lukino7 7lukino7

7lukino7 je offline (nepripojený) 7lukino7

Levice stále nič :/
0 0
nero 5 nero 5

nero 5 je offline (nepripojený) nero 5

clovek
Aj ja som spokojny dotacia mi prisla 1 .02. 2012 -takze Bimbisko si sa zle snazil !
0 0
7lukino7 7lukino7

7lukino7 je offline (nepripojený) 7lukino7

a samozrejme Levice stale nic,,,, je toto možne? :/
0 0
printerscd printerscd

printerscd je offline (nepripojený) printerscd

Je mozne sa este rozhodnut ci podnikat alebo nepodnikat resp.vyuziti prispevku aj po absolvovani externej praktickj prípravi na začatie prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti ?

Dik
0 0
Diskuteer1 Diskuteer1

Diskuteer1 je offline (nepripojený) Diskuteer1

Ja som zas mal ísť na prípravu, ale neposlali mi sms, tak musím ešte dva mesiace čakať, stalo sa to niekomu? Vraj mi poslali ale nič mi neprišlo.

Neviete niekto či sa dá príspevok zobrať aj z iného okresu alebo len z tade, kde mám trvalý pobyt?, v inom okrese by som totiž dostal o 1500e viac.
0 0
marosc marosc

marosc je offline (nepripojený) marosc

Príspevok sa poskytuje v tom okrese,kde sa vytvorí pracovné miesto. Nie je viazaný na trvalý pobyt.
0 0
nero 5 nero 5

nero 5 je offline (nepripojený) nero 5

clovek
No neviem ci mas pravdu nakolko u nas na kurze si kôli vyske prispevku menili trvalý pobyt na vidiek aby dostali tu vyssiu tu dotaciu.
0 0
miro243 miro243

miro243 je offline (nepripojený) miro243

zdravim, niekde som tu cital ze jedna vec z prispevku moze stat najviac 1600eu. je to este aj dneska tak? pretoze by som mal potom taky techn. problem lebo stroj ktory potrebujem stoji 1750eu. a ci sa to da v takomto pripade nejako riesit. som stolar, okr. LC. dakujem
0 0
nero 5 nero 5

nero 5 je offline (nepripojený) nero 5

clovek
miro - ja mam informacie ,ze do 1699 €.Proste nesmes prekrocit hranicu 1700€.je to pomoc z fondou EU ,ale kto urcil take nezmyselne hranice to ti nepoviem.Ved len jeden stroj prevysuje tu sumu. A potom nebud spekulant .Je to to iste ako ked ,stvorclenna rodina ma vyzit z 350 € na mesiac a byt treba vyplatit 270€. takze asi tak . proste sa musis dohodnut s predajcom. na fakture a zvysok doplatit v hotovosti inac to nevidim.
0 0
nero 5 nero 5

nero 5 je offline (nepripojený) nero 5

clovek
Bimbisko -velmi dobre pises ,ale co dalej,Pomali sa blizi treti mesiac ,ked treba podat spravu o cinnosti .a ja este doteraz nemam stroje na podnikanie .Objednane su ,ale kedy dôjdu je v oblakoch nakolko 40 ludi je predo mnou s podobnou cinnostou. A co teraz? EU nam to vynahradi ,alebo ak by som nemal druhu robotu na dohodu ,kde by som bol doteraz aj s rodinou.?Hlavne ,ze trebalo splnit vsetky podmienky ktore UPRA vyzadoval.Pisal som ,ze peniaze mi dosli ,ale co mam kupit ked nie su stroje? A tie co su tak na to nemame ,nakolko sme obmedzeny tou nezmyselnou sumou 1699 €. Toto proste nedomysleli,ale urcite to nie je z hlav EU ,ale to je len vymysel nasich panov uradnikov na UPRA.Aby nahodou nebol zrazu kazdy pan podnikatel!Tie starosti by som im dal zazit na vlastnom tele.
0 0
miro243 miro243

miro243 je offline (nepripojený) miro243

dik za info, ak sa to teda da riesit tak ze ten stroj za tych napr. 1750eu si mozem napisat do podnik. zameru pre urad prace a tych 51eur doplatim z vlastneho je to v pohode, teda aspom pre mna, to znamena ze si tam mozem napisat aj stroj za 2100eur a zvysne doplatim? vopred dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miro243 Pozri príspevok
dik za info, ak sa to teda da riesit tak ze ten stroj za tych napr. 1750eu si mozem napisat do podnik. zameru pre urad prace a tych 51eur doplatim z vlastneho je to v pohode, teda aspom pre mna, to znamena ze si tam mozem napisat aj stroj za 2100eur a zvysne doplatim? vopred dakujem
Nie je to tak možné. Z dotácie môžeš kupovať len zariadenie do 1700€, ktoré môžeš dať jednorázovo do daňových výdavkov. V tomto prípade ide o dlhodobý majetok, ktorý sa zaradí do obchodného majetku a odpisuje po dobu 4-6 rokov, podľa toho do ktorej odpisovej skupiny je zaradený.

Zrejme je to z toho dôvodu, že záväzok voči UP je dva roky a takto by si tú dotáciu nikdy nezúčtoval, lebo do príjmu zahrňaš len vyčerpanú dotáciu a v tomto prípade by to bol len ročný daňový odpis (1/4 alebo 1/6 hodnoty stroja ročne).
2 0
miro243 miro243

miro243 je offline (nepripojený) miro243

sorry som ta zle pochopil..., myslel si to tak ze do podnik. zameru v kazdom pripade napisem ze stroj bude stat 1699eur a tak mi musi aj predajca vystavit papier a ja zvysok predajcovi doplatim. chapem to spravne? dik
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miro243 Pozri príspevok
sorry som ta zle pochopil..., myslel si to tak ze do podnik. zameru v kazdom pripade napisem ze stroj bude stat 1699eur a tak mi musi aj predajca vystavit papier a ja zvysok predajcovi doplatim. chapem to spravne? dik
myslel(a) som to tak, že v podn.pláne môžeš mať len zariadenie, ktorého obst.cena je nižšia ako 1700€. Ak ti dá firma zľavu a do tejto ceny ho kúpiš, môžeš ho bez problémov zúčtovať z dotácie.

Nič ti nebráni pre účely podnikania zakúpiť stroj aj podstatne drahší, musíš ho však kúpiť z vlastných prostriedkov a budeš postupovať tak, ako som napísala vyššie (odpisovať ho).
1 0
miro243 miro243

miro243 je offline (nepripojený) miro243

som este len na zaciatku a tak sa ospravedlnujem, mam tu medzeri ako kon, dik za prispevok
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miro243 Pozri príspevok
som este len na zaciatku a tak sa ospravedlnujem, mam tu medzeri ako kon, dik za prispevok
Na porade nájdeš množstvo rád a príspevkov - ale rady dobrej účtovníčky vo svojom okolí sú na nezaplatenie...
1 0
miro243 miro243

miro243 je offline (nepripojený) miro243

vazne dik za info a aj za tie "medzery"!
0 0
nero 5 nero 5

nero 5 je offline (nepripojený) nero 5

clovek
Proste na fakture na nakup zariadenia bude figurovat suma ,len 1699 €. zvysok mu doplatis do vrecka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať