Zavrieť

Porady

Neberte dotacie z UPSVAR ESF na zacatie podnikania!!!!! Nevyplácajú ich!!!

Vsetci ktory ste v procese vybavovania nenavratneho financneho prispevku z uradu prace. Nepodpisujte nic a nenehajte sa viradit z evidencie!!
Donutia vas podpisat, zalozit si ucet, zivnost, donutia vas robit si najomne zmluvi predcastne. Viradia vas z evidencie a peniaze vám NIKDY NEPOSLU!!!! Nenehajte sa oklamat ze vam poslu do 30 dni. Je mnoho ludi ktory nedostali niekolko mesiacov a dodnes ani cent!!!! Ak je tu niekto komu ties neprislo posielajte hromadne ziadosti o náhradu skodi co vám vznikla. "Bankové poplatky, nájomné za priestor, odvodi do zdravotnej poistovne atd."
Usporiadat
7lukino7 7lukino7

7lukino7 je offline (nepripojený) 7lukino7

hmm neviemc ci som len zle pochopil co sa tu pise, ale tak ja mám v podnikatelskom plane náradie dokopy za 2350 euro a preslo mi to, ci myslite ze jedno náradie by nemalo prekročiť taku cenu?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

7lukino7 Pozri príspevok
hmm neviemc ci som len zle pochopil co sa tu pise, ale tak ja mám v podnikatelskom plane náradie dokopy za 2350 euro a preslo mi to, ci myslite ze jedno náradie by nemalo prekročiť taku cenu?
sleduje sa cena za jeden kus.
0 0
Ja_Som Ja_Som

Ja_Som je offline (nepripojený) Ja_Som

Zajtra maju posledný deň aby mi odoslali peniaze hm. Nejak tomu neverim, že to stihnu do ich stanovenej 30 dňovej lehoty.
Dá sa s tým vôbec niečo robiť ? Alebo len čakať, kym si zmyslia že pošlu ?
Veď v dohode sú napísane podmienky pre príjemcu dotácie a podmienky pre úrad prace, kde je uvedena podmienka poskytnutia dotácie do 30 dni.
Ja nemôžem porušiť žiadnu podmienku, inak budem niesť následky, ale oni môžu porušiť a žiadne postihy ani nič ? proste len tak pošlú peniaze o dajme tomu priklad 3 týždne (to je ešte ten dobrý prípad, čo tu čítam) neskôr a všetko je v poriadku ?
0 0
miro243 miro243

miro243 je offline (nepripojený) miro243

dobry den, rad by som sa opytal ci musim rozpisat do bodu 9 (kalkulacia predpokladanych nakladov) kazdy stroj osobitne alebo mozem dat do kolonky -nazov polozky- STROJE A ZARIADENIA a spocitat to vsetko dokopy. dakujem
0 0
nero 5 nero 5

nero 5 je offline (nepripojený) nero 5

clovek
kazdy stroj zvlast. a cim viac tam napises tym väcsi vyber budes mat na nakup.
0 0
Kala713 Kala713

Kala713 je offline (nepripojený) Kala713

Zvolen, dostali ste už niekto príspevok? Dohodu som podpisovala 12.3. a stále nemám nič na účte.
0 0
majkaaa majkaaa

majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

Ahojte,
uvazujem nad zalozenim zivnosti. Ja som trosku vsak specificky pripad. Chcela by som si zalozit zivnost a dostat dotaciu, avsak som na plnom invalidnom dochodku a aj na rodicovskom prispevku. Kamaratka mi povedala, ze ked som na rodicovskom nemozem byt evidovana na urade prace, cize by som nesplnila podmienku evidencie 3mesiace. Je to tak?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

majkaaa Pozri príspevok
Ahojte,
uvazujem nad zalozenim zivnosti. Ja som trosku vsak specificky pripad. Chcela by som si zalozit zivnost a dostat dotaciu, avsak som na plnom invalidnom dochodku a aj na rodicovskom prispevku. Kamaratka mi povedala, ze ked som na rodicovskom nemozem byt evidovana na urade prace, cize by som nesplnila podmienku evidencie 3mesiace. Je to tak?
kamoška má pravdu........
0 0
majkaaa majkaaa

majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

Mila dakujem
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

A je problém, aby rodičovský príspevok začal poberať manžel?
Ty sa potom môžeš evidovať na ÚP.
0 0
mirka134 mirka134

mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac
majkaaa Pozri príspevok
Mila dakujem
áno aj ja by som ti radila daj si rodičovský na manžela a potom si môžeš vybaviť dotáciu a zasa si ho potom môžeš po otvorení živnosti preložiť na seba
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jnovota Pozri príspevok
A mňa niekto buzeruje s etiketou Porady a pritom tu sa veselo radí, ako obísť zákon.
Tak to sa veľmi mýliš, toto nie je obchádzanie zákona ale úplne legálny spôsob. Žiadny zákon nestanovuje, ktorý z rodičov má poberať RP - a môže sa poberať aj v súbehu so zamestnaním (ak otec pracuje).
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

A ak je rodic- ziadatel dotacie u UP invalidny, co tu zjavne je, ma moznost poziadat o zriadenie pracovneho miesta- chranena dielna- kde su prispevky neporovnatelne vyssie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať