Zavrieť

Porady

Ako casto cistit Asus

Ahojte. Mam notebook Asus, mam ho uz 4 roky. Pred rokom sa hrozne prehrieval a nakoniec skolaboval. Bol v servise, vycistili ho a odvtedy fachci bez problemov. V servise mi tvrdia, ze notebook by sa mal cistit zvnutra kazdy rok. Chcem sa spytat ludi, co sa v tom vyznaju, ci je to pravda, ci sa zo mna nesnazia len vytiahnut peniaze. Je to naozaj potrebne az tak casto, nestaci raz za dva roky?
Usporiadat
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

len taka mala poznamka k oblubenemu vysavaniu: moze sa stat ze takymto stylom roztocite vetracik na daleko vyssie otacky ako je stavany a prakticky mu tym znicite vnutorne puzdro
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

roztocite vetracik na daleko vyssie otacky ako je stavany a prakticky mu tym znicite vnutorne puzdro
- krátkodobé "roztočenie" nemá šancu zničiť púzdro - to by muselo "vrčať" cca 1 hodinu, aby načalo púzdro.
BTW: ja tiež vysávam NB aj desktop - tam dokonca hubicu vysávača priložím priamo k vetrákom, točia sa ako besné a doteraz mi bežia ako nové - ticho, ľahko - a to sa točili možno 15000 ot./min. Lenže toto robím v primeranej dobe - pokiaľ neprečistím - cca 2-3 min.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

tiez som si nemyslel ze je take nieco mozne, kym som nevidel na vlastne oci na 3 rocnom asuse, po asi 30s kúre sa vetrak zacal zadrhat
a viem este o jednom cloveku ktoremu sa tiez podarilo, novy vetrak tym asi neodpravis, ale ciastocne vybehnuty mozes

na desktope ich aj ja prebehnem niekekedy, velky vetrak sa tak rychlo neroztoci
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

Katka01 Pozri príspevok
arizona: no mam priatela ktoreho povazujem za technicky zdatneho, ale skor na software, v pocitacoch sa nezvykne rypat. Bal sa do toho sturat aby to nahodou nepokazil.
to je iba dobre, rozoberať noťas bez servisného manuálu kde vidíš ako sú uchytené jednotlivé diely je robota pravidelne končiaca zlomením nejakého bazmeku.
a ešte k tomu vysávaniu desktopu, kedysi v robote som mal kolegu, ktorému sa pravidelne stávalo že povysával jumpre na základnej doske popri profilaktike, klasika.. super robota potom nastavovať frekvencie procáka a napájanie nanovo ;-) ešteže dnes sú už dosky inteligentnejšie.. a vysávače slabšie ;-)
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Katka01 Pozri príspevok
arizona: no mam priatela ktoreho povazujem za technicky zdatneho, ale skor na software, v pocitacoch sa nezvykne rypat. Bal sa do toho sturat aby to nahodou nepokazil. Esteze brat ma kamarata ktory je na toto fakt profik a nakoniec mi pomohol on a opravil aj to, co v predrazenom servise oznacili ako neopravitelne.
iv@n Pozri príspevok
to je iba dobre, rozoberať noťas bez servisného manuálu kde vidíš ako sú uchytené jednotlivé diely je robota pravidelne končiaca zlomením nejakého bazmeku.
a ešte k tomu vysávaniu desktopu, kedysi v robote som mal kolegu, ktorému sa pravidelne stávalo že povysával jumpre na základnej doske popri profilaktike, klasika.. super robota potom nastavovať frekvencie procáka a napájanie nanovo ;-) ešteže dnes sú už dosky inteligentnejšie.. a vysávače slabšie ;-)
Mala som dva Asusy.Bola som s nimi spokojna, vydrzali dost! Ale boli pouzivane v dost prasnom prostredi,co im sposobovalo obcas prehrievanie.
Momentalne nie je moja polovicka vedla mna, takze to napiseem iba laicky, neviem blizsie opisat...
Softwerovo som ja zdatnejsia ako moj muz,on je vseobecnejsie technicky zdatny ako ja...
Ale ked NB zacal prehrievat, tak muz jednoducho odsrouboval zadnu cast,kde je ventilator a vycistil od prachu.Niekedy som bola prekvapena,aky sulec prachu stadial vylovil.
Akurat daval pozor,na dlzku drotikov...aby nepretrhol.
Zlahka povysaval, potom docistil vatovou tycinkou namocenou v alkohole...
Po tychto cistiacich zakrokoch bol jeden z notebookov aj v zarucnom servise, ale nebol ziaden problem...
Netusim, ci toto je najspravnejsi sposob,ale NB to vzdy pomohlo,fachcil dalej bez prrehrievania a inych problemov...
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

ked ono zrovna noťas málokedy držia pohromade iba šrobiky, väčšinou je to pozacvakávané na spôsob žraločieho zubu a je treba vedieť kde čo zatlačiť a nezlomiť. ja som ešte nevidel doma rozoberaný noťas na ktorom by to nebolo vidno. na niektoré typy sa dajú nájsť na youtube návody ako ho rozobrať a nezničiť, chce to ale vercajch a šikovné ruky.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať