Zavrieť

Porady

Mzdy v MRP a prechod do nového roku

Ahojte, chcela by som poprosit o radu daku dobru dusu ako sa v MRP pri spracovaní miezd prechadza do Noveho roku, co vsetko treba urobit, pripadne ci je pri tychto krokoch potrebne zachovat i daku postupnost. Dakujem pekne.
Usporiadat
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

vasana Pozri príspevok
Prosím Vás, neviete mi poradiť, či toto zaokrúhlenie tvorby soc. fondu po prechode na EUR je v poriadku? Márne sa snažím nájsť info ohľadom zaokrúhlenia a MRP mi to takto zaokrúhľuje.
Tiež mi to tak zaokrúhľuje a neviem, či je to správne... Spolieham sa však na to, že v krajnom prípade, mám možnosť upraviť tvorbu SF na konci účtovného obdobia, v rámci roka...
0 0
vasana vasana

vasana je offline (nepripojený) vasana

Ďakujem. Asi to tiež nechám tak a potom to prípadne opravím.
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Prosím Vás, vo výplate za 01/2009 mi program zaokrúhľuje mzdové zvýhodnenie za prácu nadčas na celé eurá matematicky. Je to OK? Nejako sa mi to nezdá...
(náhrada príjmu pri DPN je správne zaokr. na €c nahor, však?)

Díky!
0 0
sylva sylva

sylva je offline (nepripojený) sylva

Pri výpočte miezd za 01/2009 mi program počíta odpočítateľnú položku 286,00€ a nie 286,27€. Máte niekto tiež podobný problém? (verzia 6.00.007).Mám si to opraviť manuálne? Do MRP sa mi nepodarilo dovolať.Ďakujem za odpoveď.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sylva Pozri príspevok
Pri výpočte miezd za 01/2009 mi program počíta odpočítateľnú položku 286,00€ a nie 286,27€. Máte niekto tiež podobný problém? (verzia 6.00.007).Mám si to opraviť manuálne? Do MRP sa mi nepodarilo dovolať.Ďakujem za odpoveď.
Mám tú istú verziu, a počíta dobre. Dá sa to nastaviť aj v programe:

Parametre miezd - Zoznam zákl.dane a bonus - Odpočit.položka na zamestnanca (ročne) ---- tu nastavíš ročnú sumu

a potom

na tom istom mieste o riadok nižšie máš Odpočit.položka na zamestnanca (mesačne).

Nastav si správne sumy a bude dobre počítať.
0 0
sylva sylva

sylva je offline (nepripojený) sylva

Velikááááááááánska vďaka Zoltánovi za expres odpoveď.Sama som nemala odvahu do programu nejako zasahovať..Idem si to opraviť.Želám pekný deň. Ďakujem ešte raz.
0 0
sylva sylva

sylva je offline (nepripojený) sylva

Moja radosť bola predčasná...Všetky parametre sú správne nastavené, napriek tomu mi odpočit.položku počíta 286,00€.Takže neviem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sylva Pozri príspevok
Moja radosť bola predčasná...Všetky parametre sú správne nastavené, napriek tomu mi odpočit.položku počíta 286,00€.Takže neviem.
Tak ideme ďalej opravovať parametre:

Parametre miezd - zoznam parametrov - zníženie zákl.dane a bonus - Odpočitateľné položky zaokrúhliť na sumu.....

a tu sa pozri, či náhodou nemáš nastavené zaokruhľovanie na celé eura. Ak áno, tak to oprav na zaokruhlenie na 0,01 euro.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 11.02.09 at 11:45
0 0
sylva sylva

sylva je offline (nepripojený) sylva

Je to správne 0,01euro..Skúsim si znova preklopiť celú firmu na €.Tam bola nejaká otázka, či chcem odpočit.položku uložiť podľa vzorca - toto nie je presná formulácia. Ja som zvolila áno. Či tam nebude nejaký problém ? Si veľmi milý,že sa mi snažíš pomôcť
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sylva Pozri príspevok
Je to správne 0,01euro..Skúsim si znova preklopiť celú firmu na €.Tam bola nejaká otázka, či chcem odpočit.položku uložiť podľa vzorca - toto nie je presná formulácia. Ja som zvolila áno. Či tam nebude nejaký problém ? Si veľmi milý,že sa mi snažíš pomôcť
Pri preklápaní na euro tiež som zvolil možnosť odp.pol. podľa vzorca.
0 0
sylva sylva

sylva je offline (nepripojený) sylva

Nič nepomohlo.Zatiaľ budem opravovať odpoč.položku manuálne priamo vo mzdách.Obrátila som sa aj na programátora do Brezna,zatiaľ bez odpovede. Ešte raz ďakujem.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Prosím Vás. Mne sa nedá urobiť export do PU. Vypisuje mi, že importované dáta obsahujú inú menu ako je nastavená v programe. Preúspšné naimport.dat zmeňte menu v programe, alebo v programe, z kt. ste prevádzali export.
Už som tie nešťastné mzdy premazala 4x, ponadstavovala, a stále mi to vypisuje. Vdaka.

(som zvedavá, čo to bude za kuleha)
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
v mzdách ani v pu ty nenastavuješ menu, je nastavovaná automaticky po prechode dat na euro, takže treba oznámiť daný problém do mrp. Pravdepodobne nie sú ešte kompatibilne nastavené.
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

betka Pozri príspevok
Prosím Vás. Mne sa nedá urobiť export do PU. Vypisuje mi, že importované dáta obsahujú inú menu ako je nastavená v programe.
Mzdy pri exporte ukladaju udaje do toho isteho suboru, zmaz exportovany subor a zopakuj export.
0 0
Katka0208 Katka0208

Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť? Na mzdy mám verziu 7.10g - univerzálny systém. Zaujíma ma, prečo mi pri tlačení výkazov do zdravotnej poisťovne sumy preddavkov zaokrúhľuje na celé eurá??? Nemalo by to byť na 2 desatinné miesta??? Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Mám verziu 6.00.009 Mzdy WIN. A mám problém. Vo firmách kde majú iba dohodárov nie je schopný tlačiť výkaz do SP. Pri zobrazení výkazu mi hlási nasledovnú chybu:

"Memo182: Format ´%2f´ invalid or incoplatible with argument"

Neviem sa ďalej pohnúť a potrebujem vytlačiť výkazy do SP. Nestretli ste sa s tým? Keď neprídem na chybu, budem asi musieť tlačiť výkazy zo strany SP (núdzové riešenie). Ďakujem za podnety na odstránenie chyby.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Zoli, skús prekontrolovať, či máš u tých dohodárov správne nastavenú nezdaniteľnú čiastku - mala by byť číselná hodnota (v číselníkoch). Mne to vyhodilo pri eurokonverzii.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Braňo Pozri príspevok
Zoli, skús prekontrolovať, či máš u tých dohodárov správne nastavenú nezdaniteľnú čiastku - mala by byť číselná hodnota (v číselníkoch). Mne to vyhodilo pri eurokonverzii.
Ďakujem Braňo. Prehodil som to v číselníku na konkrétne číslo namiesto vzorca, ale nepomohlo.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Hmmm, tak potom neviem - skús hotline.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Zoltán Kovács Pozri príspevok
Mám verziu 6.00.009 Mzdy WIN. A mám problém. Vo firmách kde majú iba dohodárov nie je schopný tlačiť výkaz do SP. Pri zobrazení výkazu mi hlási nasledovnú chybu:

"Memo182: Format ´%2f´ invalid or incoplatible with argument"

Neviem sa ďalej pohnúť a potrebujem vytlačiť výkazy do SP. Nestretli ste sa s tým? Keď neprídem na chybu, budem asi musieť tlačiť výkazy zo strany SP (núdzové riešenie). Ďakujem za podnety na odstránenie chyby.
Ja mám tiež tú istú verziu 6.00.009 a tlačí mi dobre, nemám žiadny problém. Skús znova natiahnúť upgrade.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať