Zavrieť

Porady

Nové čísla účtov - názor

Na základe oznámenia nám pred Vianocami DRSR nadelí nové čísla účtov pre každého daňovníka. Pokiaľ rátam, že iba živnostníkov je
na Slovensku 253314 a firiem okolo 20 tisíc, vychádza mi suma na rozoslanie týchto zásielok 355 tisíc EUR. Kedže Daňové úrady tieto zásielky doručia do vlastných rúk, cena zásielky je minimálne 1,30 EUR/zásielka.
Vie mi niekto potvrdiť alebo objasniť aké výhody prinesie živnostníkovi nové číslo účtu, alebo sa jedná iba o vyhodených 355 tisíc EUR (10,7 mil. SKK)?
http://www.drsr.sk/wps/portal
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
účtovník 007 Pozri príspevok
Takže trvalé príkazy, ktoré nám zjednodušovali život a pomáhali nezabudnúť na opakované platby na DU sú v prdeli.
Banka predsa pri TP nedovoľuje zadefinovať premenlivý VS.
Zasa pekne do kalendára poznámka a ......
Maximálne súhlasím.... Ani ja nie som z toho 2x nadšená...
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Dostala som 2x oznámenie, jedno je na moje meno a druhé na obec, poprosím o vysvetlenie, ďakujem.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

to Anna 123: Ty a obec - to sú dvaja adresáti pre ten istý daňový subjekt (teda obec)? Ak áno, len to duplovane poslali...
Ty a obec - to sú dvaja adresáti aj dva daňové subjekty? Ak áno, tak aj Ty si z nejakého dôvodu daňový subjekt, ale to už musíš vedieť sama...
Naposledy upravil tictac7 : 27.12.11 at 11:05 Dôvod: že pre koho, aby bolo jasné....
0 0
Milan7 Milan7

Milan7 je offline (nepripojený) Milan7

Nové čísla účtov máme ale ..... Bolo nám pridelené predčíslie , číslo účtu ( pre každý druh dane ) , máme si vygenerovať variabilný symbol , ale aký má byť konštantný symbol ? To som sa vo Vyhláške nedočítal . A čo so zamestnancom , ktorý si urobí daň. priznanie typu A) a uhradí si prípadný nedoplatok sám ?? Na aké číslo účtu ??? Ďakujem. Milan7.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Milan7 Pozri príspevok
Nové čísla účtov máme ale ..... Bolo nám pridelené predčíslie , číslo účtu ( pre každý druh dane ) , máme si vygenerovať variabilný symbol , ale aký má byť konštantný symbol ? To som sa vo Vyhláške nedočítal . A čo so zamestnancom , ktorý si urobí daň. priznanie typu A) a uhradí si prípadný nedoplatok sám ?? Na aké číslo účtu ??? Ďakujem. Milan7.
KS sa nemenili.
už tu niekto písal prípad, keď FO podá DP A. Spätne DÚ vraj zašle číslo účtu, kam treba uhradiť. Čiže čím neskôr sa podá DP, tým neskôr takáto osoba bude daň platiť. Pretože než DÚ nepošle číslo účtu, nevie, kam má platiť.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Čožeeeeeeeeeeeee? To je systém toto... ja budem tiež robiť zamestnnacom DPFO (nie RZD), takže na všetkých sa bude čakať kým im pošlú čísla účtov?
0 0
Milan7 Milan7

Milan7 je offline (nepripojený) Milan7

To je zlý sen ????? Všetkým klientom robím pre zamestnancov priznania typu A) , a to budú čakať až im DÚ pridelí účet na ktorý zaplatia prípadný nedoplatok ? Veď to poznáte , väčšinou sa to robí koncom marca - preboha veď to bude časový stres. Toto sa predsa nedalo vymyslieť hlavou .
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Prave som precital dokumenty na drsr vratane vyhlasky http://www.drsr.sk/wps/portal, ale nic o generovani uctov pre FO nepodnikatelov po podani priznania k 31. marcu som tam nenasiel.
Som byvaly zivnostnik nepodnikajuci uz 15 rokov, a tiez som dostal nove cislo uctu pre zivnost. Tak ho nechcem pouzivat. Priznanie k prijmom len zo zavislej cinnosti si budem robit, kedze moj zamestnavatel sa ma pred koncom roka zbavil...
Na obalke bolo iba meno a priezvisko, ale vnutri aj nazov firmy.
Prave som pozrel do zoznamu dlznikov, a nie som tam - hadam by poslali upomienku, keby som bol.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
vicktor Pozri príspevok
Prave som precital dokumenty na drsr vratane vyhlasky http://www.drsr.sk/wps/portal, ale nic o generovani uctov pre FO nepodnikatelov po podani priznania k 31. marcu som tam nenasiel.
Som byvaly zivnostnik nepodnikajuci uz 15 rokov, a tiez som dostal nove cislo uctu pre zivnost. Tak ho nechcem pouzivat. Priznanie k prijmom len zo zavislej cinnosti si budem robit, kedze moj zamestnavatel sa ma pred koncom roka zbavil...
Na obalke bolo iba meno a priezvisko, ale vnutri aj nazov firmy.
Prave som pozrel do zoznamu dlznikov, a nie som tam - hadam by poslali upomienku, keby som bol.
Odhlásil si sa na živnostenskom úrade?
Odhlásil si sa na daňovom úrade a vrátil kartičku s DIČom?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Aj vo včerajších večerných správach na JOJ - ke som zachytila niečo v tom zmysle, že FO to budú mať akési komplikovanejšie. A viem aj v čom.... Už je to tu...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Milan7 Pozri príspevok
To je zlý sen ????? Všetkým klientom robím pre zamestnancov priznania typu A) , a to budú čakať až im DÚ pridelí účet na ktorý zaplatia prípadný nedoplatok ? Veď to poznáte , väčšinou sa to robí koncom marca - preboha veď to bude časový stres. Toto sa predsa nedalo vymyslieť hlavou .
Aký časový stres? podáš priznanie a čakáš. Keď číslo účtu nepríde do konca marca, čakáš ďalej. A keď číslo účtu oznámia, bude tam pokyn, dokedy daň treba zaplatiť. Žiaden problém nevidím.

Čo sa týka KS, podľa mňa ho netreba uvádzať.
Vo vyhláške je stanovené, ako sa má platba označiť. Pôvodný KS 1144 je zabudovaný do VS - prvé štvorčíslie 1100 a KS 1744 je vo VS ako štvorčíslie 1700. Už ani banky KS pre platby nepožadujú.
4 0
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
Dobrý večer, prosím vás o radu - máme osobného asistenta pre ZŤP, ktorý má príjmy zo závislej činnosti, aj príjmy z osobnej asistencie podľa § 6. Bude si robiť daňové priznanie sám, určite mu vyjde nedoplatok a nie je mi jasné, na ktorý účet /s akým predčíslím/ ho má zaslať, keďže sa bude jednať o súhrn 2 rôznych príjmov. Zásielku s číslami účtov už dostal. Nemal by kópiu odovzdať aj svojej mzdovej účtovníčke?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Bude podávať priznanie FO B, čiže 500208-8xxxxxxxxx/8180
Jeho mzdová účtovníčka s tým nič nemá ... od nej dostane podklady k vypracovaniu DP.
1 0
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
Rozalka, ďakujem za odpoveď. Ja som si myslela, že keď mu bude mzdová účtovníčka zrážať preddavky, či sa tiež nemajú posielať na tento účet od 1.1. Prajem pekný večer.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
gardenia Pozri príspevok
Rozalka, ďakujem za odpoveď. Ja som si myslela, že keď mu bude mzdová účtovníčka zrážať preddavky, či sa tiež nemajú posielať na tento účet od 1.1. Prajem pekný večer.
No to by už vyzeralo, aby všetkým zamestnancom posielali čísla účtov a tí by to mali nahlasovať mzdárke. Teda tí v parlamente sú schopní hocičoho. Ale že by až takto?
0 0
mariannak mariannak

mariannak je offline (nepripojený) mariannak

dan zo závislej činnosti zrazená z výplaty za december 2011 už pôjde v januári na nové číslo účtu, však? a VS sa tvorí z 1100 alebo z 1700?
0 0
mariannak mariannak

mariannak je offline (nepripojený) mariannak

posúvam ....
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Mna by to tiez zaujimalo, ale tipovala by som ze uz na nove cislo uctu, kedze uz aj dan z motorovych vozidiel ide na novy ucet a ta je splatna 31.1.2012...

500259-číslo účtu...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
No dnes to prišlo aj mne. No neviem, načo mi bude toľko účtov pre daň z motorových vozidiel. Pre každý samosprávny kraj jedno číslo účtu. A to neplatím ani daň z motorových vozidiel. Kto platí poplatky za vedenie týchto účtov?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

marjankaj Pozri príspevok
No dnes to prišlo aj mne. No neviem, načo mi bude toľko účtov pre daň z motorových vozidiel. Pre každý samosprávny kraj jedno číslo účtu. A to neplatím ani daň z motorových vozidiel. Kto platí poplatky za vedenie týchto účtov?
Prišlo ti nejako separátne niečo kvoli DMV? Mne za každého klienta došla iba jedna obálka s číslom účtu. Ako sa to rozčlenuje pre jednotlivé kraje?
Ja mam síce všetkých klientov v BA, ale keby mali aj v inom okrese, tak k tomu mi dojde samostatné číslo účtu???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať