Zavrieť

Porady

Zamestnávateľ chce aby som dal výpoveď

Mám problém, zamestnávateľ chce aby som dal výpoveď aby mi nemusel platiť odstupné (ževraj nieje somnou spokojný), povedal že ak nedám výpoveď, tak mi bude dávať len minimum ktoré mám písane v prac. zmluve a žiadne odmeny ani prémie. Môže podľa vás toto urobiť zamestnávateľ, resp. obstálo by to pred súdom?
Usporiadat
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Stefan2005 Pozri príspevok
... týmto by som si nebol istý, pokiaľ nepoznám mzdový systém danej firmy a pracovnú zmluvu pracovníka.
Podielová mzda, alebo zmiešaná mzda sa považuje sa súčasť základnej zložky mzdy (nie variabilnej !) a v tom prípade je nárokovateľná....
Štefan, on píše, že nič viac tam nie je napísané. Žiadna zmienka o podielovej, ani zmiešanej mzde. Pokiaľ naozaj nevidíme pracovnú zmluvu, nedá sa tvrdiť na 100 %, ale v tomto prípade to tak na 99,99 % bude, že sa bude jednať len o prémie. Bolo by naozaj najlepšie, keby doplnil prac.zmluvu s prečiarknutím mena a osobných údajov.
3 0
Misiak7 Misiak7

Misiak7 je offline (nepripojený) Misiak7

Rad by som to naskenoval a prilozil,len neviem ci sa to tu da a ako....

Este by som vas chcel poprosit poradit v jednej veci, chcem napisat dohodu o ukonceni prac. pomeru a do tejto dohody by som chcel pridat aj povinnost zamestnavatela aby mi vyplatil za december 100 prercente mesacne premie a odmeny,tak aby to bolo pravne spravne, pomohli by ste mi to nejako sformulovat? Aj ked neviem ci na to pristupi,ale dufam ze ho presvedcim
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Misiak7 Pozri príspevok
Rad by som to naskenoval a prilozil,len neviem ci sa to tu da a ako....

Este by som vas chcel poprosit poradit v jednej veci, chcem napisat dohodu o ukonceni prac. pomeru a do tejto dohody by som chcel pridat aj povinnost zamestnavatela aby mi vyplatil za december 100 prercente mesacne premie a odmeny,tak aby to bolo pravne spravne, pomohli by ste mi to nejako sformulovat? Aj ked neviem ci na to pristupi,ale dufam ze ho presvedcim
Mišiak..............
_______________________


Zamestnávateľ / adresa /
__________________________

Vec: Skončenie pracovného pomeru dohodou, podľa § 60 ZP.
________________________________________________

Dolepodpísaný Mišiak............, bytom.......... žiadam o skončenie pracovného pomeru Dohodou podľa § 60 ZP k 31.12.2011. Svoju žiadosť podmieňujem tým, že mi bude pri skončení pracovného pomeru vyplatená riadna mzda, včetne celého nároku na prémie a odmeny.

_____________________
vlastnoručný podpis

Potvrdzujem prevzatie skončenia pracovného pomeru
s tým, že pracovníkovi bude vyplatená mzda včetne
prémií a odmien, ktoré mu patria.

______________________________
podpis a razítko zamestnávateľa

Pozn: ten vlastnoručný podpis má byť vpravo, tu to skočí naľavo.
To potvrdenie naspodu si daj podpísať a oraziť, aby vedeli,že len
pod touto podmienkou žiadaš o skončenie PP.
1 0
Misiak7 Misiak7

Misiak7 je offline (nepripojený) Misiak7

terezamaria Pozri príspevok
Mišiak..............
_______________________


Zamestnávateľ / adresa /
__________________________

Vec: Skončenie pracovného pomeru dohodou, podľa § 60 ZP.
________________________________________________

Dolepodpísaný Mišiak............, bytom.......... žiadam o skončenie pracovného pomeru Dohodou podľa § 60 ZP k 31.12.2011. Svoju žiadosť podmieňujem tým, že mi bude pri skončení pracovného pomeru vyplatená riadna mzda, včetne celého nároku na prémie a odmeny.

_____________________
vlastnoručný podpis

Potvrdzujem prevzatie skončenia pracovného pomeru
s tým, že pracovníkovi bude vyplatená mzda včetne
prémií a odmien, ktoré mu patria.

______________________________
podpis a razítko zamestnávateľa

Pozn: ten vlastnoručný podpis má byť vpravo, tu to skočí naľavo.
To potvrdenie naspodu si daj podpísať a oraziť, aby vedeli,že len
pod touto podmienkou žiadaš o skončenie PP.

Ked je napisane ze ku dnu 31.12.2011 tak do prace v januari uz nepridem?
0 0
Misiak7 Misiak7

Misiak7 je offline (nepripojený) Misiak7

terezamaria Pozri príspevok
Mišiak..............
_______________________


Zamestnávateľ / adresa /
__________________________

Vec: Skončenie pracovného pomeru dohodou, podľa § 60 ZP.
________________________________________________

Dolepodpísaný Mišiak............, bytom.......... žiadam o skončenie pracovného pomeru Dohodou podľa § 60 ZP k 31.12.2011. Svoju žiadosť podmieňujem tým, že mi bude pri skončení pracovného pomeru vyplatená riadna mzda, včetne celého nároku na prémie a odmeny.

_____________________
vlastnoručný podpis

Potvrdzujem prevzatie skončenia pracovného pomeru
s tým, že pracovníkovi bude vyplatená mzda včetne
prémií a odmien, ktoré mu patria.

______________________________
podpis a razítko zamestnávateľa

Pozn: ten vlastnoručný podpis má byť vpravo, tu to skočí naľavo.
To potvrdenie naspodu si daj podpísať a oraziť, aby vedeli,že len
pod touto podmienkou žiadaš o skončenie PP.
Ked tam toto napisem tak budem moct dostat 100% premie a odmeny aj ked podla prac. zmluvy nebudem mat na ne narok??? kedze tento mesiac nebudeme mat "vyrobene" tolko aby som podla prac. zmluvy mal narok na 100% premie, kedze v zmluve je ze 100% premie mam dostat az vtedy ak bude zisk firmy vacsi ako 200 000tis.e. A preto chcem tieto odmeny,lebo zamestnavatel mi ich z minuleho mesiaca strhol len na 30% lebo som nedal vypoved do 9.12. ( este pred tym ako robil vyplaty).
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Misiak7 Pozri príspevok
Ked je napisane ze ku dnu 31.12.2011 tak do prace v januari uz nepridem?
Veď si tam daj dátum skončenia pracovného pomeru aký Ty chceš. Zamestnávateľ Ti najprv musí oznámiť, či súhlasí s dohodou a potom Ti dať podpísať " Dohodu o skončení PP ".
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Misiak7 Pozri príspevok
Ked tam toto napisem tak budem moct dostat 100% premie a odmeny aj ked podla prac. zmluvy nebudem mat na ne narok??? kedze tento mesiac nebudeme mat "vyrobene" tolko aby som podla prac. zmluvy mal narok na 100% premie, kedze v zmluve je ze 100% premie mam dostat az vtedy ak bude zisk firmy vacsi ako 200 000tis.e. A preto chcem tieto odmeny,lebo zamestnavatel mi ich z minuleho mesiaca strhol len na 30% lebo som nedal vypoved do 9.12. ( este pred tym ako robil vyplaty).
Toto už dáváš zase nové údaje, ktoré my tu neporiešime.......jednoznačne tieto veci musíš riešiť len so zamestnávateľom.
1 0
Misiak7 Misiak7

Misiak7 je offline (nepripojený) Misiak7

terezamaria Pozri príspevok
Toto už dáváš zase nové údaje, ktoré my tu neporiešime.......jednoznačne tieto veci musíš riešiť len so zamestnávateľom.
Preco?neviem ci sme sa pochopili,len tam chcem vlozit nieco take ako napr. Dolepodpísaný Mišiak............, bytom.......... žiadam o skončenie pracovného pomeru Dohodou podľa § 60 ZP k 31.12.2011. Svoju žiadosť podmieňujem tým, že mi bude pri skončení pracovného pomeru vyplatené 100% prémie aj odmeny bez ohladu na to ci bude mat podla prac. zmluvy narok na tieto premie a odmeny,alebo nie.
-takto by sa to nedalo?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Misiak7 Pozri príspevok
Preco?neviem ci sme sa pochopili,len tam chcem vlozit nieco take ako napr. Dolepodpísaný Mišiak............, bytom.......... žiadam o skončenie pracovného pomeru Dohodou podľa § 60 ZP k 31.12.2011. Svoju žiadosť podmieňujem tým, že mi bude pri skončení pracovného pomeru vyplatené 100% prémie aj odmeny bez ohladu na to ci bude mat podla prac. zmluvy narok na tieto premie a odmeny,alebo nie.
-takto by sa to nedalo?
Začal si žiadosť dobre, ale tie tvoje podmienky v nej uvedené, právne neobstoja.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Misiak7 Pozri príspevok
Preco?neviem ci sme sa pochopili,len tam chcem vlozit nieco take ako napr. Dolepodpísaný Mišiak............, bytom.......... žiadam o skončenie pracovného pomeru Dohodou podľa § 60 ZP k 31.12.2011. Svoju žiadosť podmieňujem tým, že mi bude pri skončení pracovného pomeru vyplatené 100% prémie aj odmeny bez ohladu na to ci bude mat podla prac. zmluvy narok na tieto premie a odmeny,alebo nie.
-takto by sa to nedalo?
Určite nedalo, nič protiprávne sa do úradnej listiny nepíše.
2 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Tweety Pozri príspevok
Začal si žiadosť dobre, ale tie tvoje podmienky v nej uvedené, právne neobstoja.
Majka to som mu ja dala návod, len on si tam doplnil svoju verziu, že aj keď nemá nárok, bude mu vyplatené.
3 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať