Zavrieť

Porady

Plavajuca laminatova podlaha v kuchyni vs. dilatacia - dat podlahu pod skrinky?

Ahojte,

v kuchyni budem mat plavajucu laminatovu podlahu, tak ako aj v obyvacke.

Mozem ju polozit teraz, alebo po montazi linky.

Vie mi prosim niekto poradit o tychto moznostiach:

a) dat plavacku pod skrinky (potom nemoze dilatovat, lebo je zatazena)
b) dat najprv linku, potom prirazit k nozickam plavacku (na to soklik)
c) dat plavacku, pre nozicky linky vyfrezovat diery v plavacke.


Ake mate s tymto skusenosti?

Diky...
Usporiadat
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

mlaco Pozri príspevok
Praveze... ak ju mam o 7 mesiacov menit, tak lepsie ked NEBUDE pod skrinkami :-))

Dakujem za napisane nazory!

(pomaly sa mentalne odputavam od laminatky a pobeham si par obchodov s lino/vinil/korkom/atd...)
mozno u teba to vydrzi roky ale laminatu staci ked raz rozlejes vecsie mnozstvo vody uz sa ti to nevysusi poriadne nikdy,a este sa ti tam spravia kopceky
0 0
predajbytu predajbytu

predajbytu je offline (nepripojený) predajbytu

ja som to nedal pod linku prave preto, ze ak sa znici, aby som ju lahko rozbral. len prvu a poslednu som dal tak ,aby boli pod linkou a to mi staci zasrobovat nohy linky a vytiahnut ju. Rozoberat kuchynsku linku nie je tazke, ale zlozit ju tak,aby vsetko licovalo je uz nemozne potom...vsetko som si robil sam, vratane montaze linky, ktoru som 3x rozoberal, kym sa mi ju podarilo zlozit tak, aby prekne licovala. Takze ak mozem doporucit, tak rozoberaniu linky sa vyhnut v kazdom pripade.
Ak mas rovnu podlahu v kuchyni, tak tu plavacku nemusis vobec zatazovat.
do spojov sa doporucuje vodeodolne lepidlo, ja som ale nedaval. ale zasilikonoval som vsetky medzery po okrajoch, kadial by sa mohla pod podlahu dostat voda.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Mam laminatovu plavajucu v kuchyni uz cca 11 rokov.
Je po celej ploche, aj pod linkou, tam dokonca dolozena inym vzorom, skratka zo zvyskov.
Ziadna top trieda alebo kvalita, obycajna, este poctivo lepena.
Zatial bez problemov.
0 0
Papek Papek

Papek je offline (nepripojený) Papek

a kde je akoze problem pri vymene plavacky v kuchyni, ju obrezat presne podla skriniek (este pod soklom), ktory sa napr. na ikea kuchyniach da dat dole?

staci renovator z lidlu, a nie je problem plavacku obrezat okolo linky... tam kde by bolo napojenie vidno je sokel a okolo su na takychto miestach listy tak ci tak.

jedine pribudne prechodova lista medzi starou a novou plavackou, ktora by tam ale v pripade dlazby bola tak ci tak.

takze naozaj neviem aky problem je s vymenou plavacky v kuchyni.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

uplne bezne sa dava laminatova podlaha pod kuchynsku linku. ta podlaha sa nemusi velmi dilatovat. teplota v byte sa meni od 20 do 30 stupnov - to je nic.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať