Zavrieť

Porady

štatutárny orgán - konateľ

Dobrý deň, poprosím o info ako zrušiť moju funkciu v spoločnosti kde figurujem ako štatutárny orgán -konateľ, nie som majiteľom spoločnosti
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Môže to urobiť aj doručením Oznámenia - abdikácie z funkcie konateľa spoločnosti, zaslať doporučene. Spoločníci sú povinní si vymenovať nového konateľa. Ale inak platí to ako píše, KEJKA.

    Ešte doplním jednu dôležitú vec. Návrh na zápis do OR podá aktuálny konateľ, t.z. pozor na dátumy zániku funkcie starého konateľa a dátum vzniku nového konateľa. Lebo ak ona odstúpi k nejakému dátumu, po tomto termíne musí konať už nový konateľ.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ako konateľ zvolaj VZ s programom odvolať konateľa. Ak to VZ schváli, dáš návrh na zmenu. Samozrejme VZ musí vymenovať nového konateľa.
    Môžeš aj písomne odstúpiť z funkcie - aj týmto smerom vedie cesta, upresní to právnik.

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Môžeš odstúpiť z funkcie písomne, odporúčam doporučene, odo dňa prevzatia Tvojho odstúpenia spoločnosťou, má spoločnosť 30 - dňovú lehotu na to, aby dala návrh na zmenu v obchodnom registri a to v zmysle § 5 zákona č. 530/2003 Z. Z. ods. 5 zákon o Obchodnom registri v platnom znení sú súčasní konatelia povinný najneskôr do 30 dní odo dňa ,keď nastali účinky vzdania sa funkcie konateľa spoločnosti, podať návrh na zápis zmeny zapísaných údajov, alebo návrh na výmaz zapísaných údajov t.j. odo dňa kedy prevezmú písomné odstúpenie z funkcie konateľa spoločnosti tzv. abdikácia.

    maja319 je offline (nepripojený) maja319

    maja319
    Ďakujem, písomne by to bolo pre mňa najidealnejšie riešenie, sú na to predtlačené tlačivá? alebo treba to cez právnika čo myslím nebude lacné

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    žiadne tlačivá. Zvoláš VZ tak ako každý rok určíš program, kde bude aj tento bod.
    Ideálne by bolo, keby ste sa vedeli vopred dohodnúť.

    Don133 je offline (nepripojený) Don133

    Don133
    Predpokladam máš k dispozícií spoločenskú zmluvu s.r.o. , kde si konatelom. Tam to máš tiež uvedene akým spôsobom je možné meniť konateľa resp. sa vzdať funkcie. Kejka Ti dobre povedala, bolo by sa vopred dohodnuť. V spoločenskej máš tiež napísané akým pomerom hlasov spoločníkov sa príjimajú rozhodnutia na VZ čiže koľko hlasov potrebuješ, aby to prešlo.

    Alenaa je offline (nepripojený) Alenaa

    Alenaa
    Prepáčte, asi som "jeleň" je mi jasné, že Štatutárny orgán - sú konatelia, ale nie som si istá, čo je Dozorný orgán. /spločníci, alebo tieež konatelia?/

    Ďakujem.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Alenaa Pozri príspevok
    Prepáčte, asi som "jeleň" je mi jasné, že Štatutárny orgán - sú konatelia, ale nie som si istá, čo je Dozorný orgán. /spločníci, alebo tieež konatelia?/

    Ďakujem.
    Dozorná rada sa zriaďuje, ak tak určuje spoločenská zmluva. Zo zákona nie je povinnosť tento orgán v s.r.o. zriadiť. Spoločníci sa môžu rozhodnúť, či budú právo kontroly vykonávať samostatne alebo prostredníctvom dozornej rady. Dozorná rada: viac tu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.