Zavrieť

Porady

Výpočet dovolenky.

Prosím o radu pri výpočte dovolenky pre nášho zamestnanca, ktorý nastúpil do práce 4.10.2011. Nárok na dovolenku za celý rok má 25 dní. Do konca roka odrobí 64 dní, má nárok na pomernú časť dovolenky za 3 mesiace alebo len za 2 mesiace keď nstúpil až 4.10. a nie 1.10.
Ďakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

day Pozri príspevok
dakujem Veronika, co znamena posledna veta?
vyplýva z tej predchádzajúcej. Velmi zjednodušene - ak v pracovnom kalendári tohto zamestnanca sú napr. v týždni 3 smeny po 12 hod., aj týždenný nárok na dovolenku je 3 dni po 12 hod. Teda pri 4-týždňovom nároku nie 20 dní (po 8 hod.) , ale 4x3 = 12 dní (po 12 hod)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

očičko Pozri príspevok
Ďakujem, pomaly do tej problematiky vnikám. Tak a myslíte teda, že môže už v decembri vyčerpať 3 dni dovolenky (keď má nárok na 2/12)? Ide o to či je dovolenka - odpracovaná doba, a tým, že v decembri by ju vyčerpala, či jej vznikne za december nárok na dovolenku za odpracované - 21 dní?
Nástup na dovolenku určuje zamestnávatel - ak ju určí v decembri, môže ju čerpať. Ak si napočítala "odpracovaných" 42 dní podľa môjho predch.príspevku, vznikne jej nárok na 2/12 ročného nároku.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

očičko Pozri príspevok
Ďakujem, pomaly do tej problematiky vnikám. Tak a myslíte teda, že môže už v decembri vyčerpať 3 dni dovolenky (keď má nárok na 2/12)? Ide o to či je dovolenka - odpracovaná doba, a tým, že v decembri by ju vyčerpala, či jej vznikne za december nárok na dovolenku za odpracované - 21 dní?
Áno, môže(resp. mohla, veď je už január a mohla, samozrejme po dohode so zamestnáv. čerpať aj dovolenku, na ktorú jej ešte nárok ešte nevznikol.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Prosím Vás ak zamestnankyna zacala PP 19.03.2011 a ukonci ho 31.01.2012 na kolko dni ma narok na dovolenku.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Mikolajova Pozri príspevok
Prosím Vás ak zamestnankyna zacala PP 19.03.2011 a ukonci ho 31.01.2012 na kolko dni ma narok na dovolenku.
V roku 2011 pomernu cast dovolenky za kazdy cely mesiac trvania PP, teda na 9/12 rocneho naroku.
V roku 2012 ...narok na dovolenku za odpracovane dni, za kazdych 21 dni na 1/12.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Dakujem pekne aj mne to tak vychadza.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Mikolajova Pozri príspevok
Dakujem pekne aj mne to tak vychadza.
Ono je lepsie napisat svoj vypocet a dat si ho potvrdit, ako nechat poradakov vypisovat riesenie, ked vies, ake je, len si nie si ista
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Ok nie je problem, nabuduce to takto urobim.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Ahojte, koľko dovolenky mám priznať zamestnancovi, ak končí prac pomer 27.6.? Robí u nás u viac rokov. Mýli ma to že nebude robiť do konca mesiaca. Ďakujem. Má nárok na 20 dní/rok.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

SERVIS Pozri príspevok
Ahojte, koľko dovolenky mám priznať zamestnancovi, ak končí prac pomer 27.6.? Robí u nás u viac rokov. Mýli ma to že nebude robiť do konca mesiaca. Ďakujem. Má nárok na 20 dní/rok.
Ak mu vznikol nárok na dovolenku za kal.rok, má nárok na pomernú časť dovolenky - 5/12 ročného nároku = za každý celý mesiac trvania prac.pomeru.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať