Zavrieť

Porady

podpora v nezamestnanosti

zdravím vás priatelia
podľa názvu témy mi budete dávať linky,že otázka je už zodpovedaná
ale teraz naozaj:
po mojom menšom prehrešku proti pracovnej morálke v piatok,za ktorý mi nehrozil žiadny postih, teraz doplnenie: maximálne by som bol písomne oboznámený že tento tento prehrešok som vykonal a aké následky by to malo keby sa niekedy zopakoval , po rozobratí situácie s rodinou dokonca širšou rodinou,sme prišli k uzáveru ,,dosť,, a v pondelok som zamestnávateľovi doručil dohodu o ukončení pracovného pomeru,ktorú akceptoval a môj pracovný pomer zajtrajším dňom končí,možno sa budete čudovať že som sa tak rozhodol,ale aj moja manželka pracovala a tohto zamestnávateľa,takže vedela čo moja práca pre tohto zamestnávateľa obnáša

ale teraz moja otázka
samozrejme že nové zamestnanie nemám,takže ma čaká asi zaevidovať sa na úrade práce ako nezamestnaný,takže ma zaujíma aká bude výška mojej podpory v nezamestnanosti z čoho sa vlastne počíta a akú dlhu dobu mi môže byť vyplácaná
s pozdravom karol
tentokrát bez piatich smajlíkov
Naposledy upravil karol.za : 14.12.11 at 11:13 Dôvod: doplnenie textu
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Mila123 Pozri príspevok
zo SP nepríde, SP neplatí dávky nem. poistenia, nemá čo kontrolovať....
To, ze SP neplati nemocenske davky podla mna neznamena, ze nemoze prist na kontrolu dodrziavania liecebneho rezimu.
Lekar, ak PN vypise, ju do SP nahlasuje, nie?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ivka70 Pozri príspevok
To, ze SP neplati nemocenske davky podla mna neznamena, ze nemoze prist na kontrolu dodrziavania liecebneho rezimu.
Lekar, ak PN vypise, ju do SP nahlasuje, nie?
lekári rozlišujú doklady o PNS pre tých, kt. sú poistení v SP (za služby vyplnenia "kladeniek či očeeriek či MD vystavujú fa SP, a tá im ju uhrádza...ˇ)
a za tých, kt. nie sú poistení v SP (nezamestnaných a pod.) a fa uhrádza príslušný UPSVaR.....

ak je RČ osoby, kt. nemá platné nemocenské poistenie na fa SP, musí sa fa opraviť (nechcú dps-y).....dokonca od 02/2012 chce SP fa s dávkou na médiách.....
0 0
Thomas10 Thomas10

Thomas10 je offline (nepripojený) Thomas10

Ahojte, potreboval by som poradit ohladne naroku na podporu v nezamestnanosti, dufam ze sa najde niekto kto poradi. Zamestnavatel mi oznamil ze mi uz viac nepredlzi zmluvu a tak budem od noveho roka bez prace. Pracoval som prenho skoro rok, predtym chvilu v inej firme a predtym v clenskom state EU. Za posledne 4 roky som bol viac menej vkuse zamestnany, par dni tam lieta ked som napr. menil roboty, ale podmienku 730 dni hravo splnam. ALE: ked som bol v zahranici, majitel restauracie kde som robil mal nejake nezhody s majitelom budovy a tak na 6 dni restiku zavrel, pracovny pomer nam vsetkym trval aj nadalej, len sme tych 6 dni nechodili do roboty, vsetci zamestnanci sme sa vtedy registrovali na socialke a potom sme spatne za tieto dni dostali par eur ako davku v nezamestnanosti. Bolo to 3.2. - 9.2. 2010 (takmer pred 2 rokmi). Teraz mam nervy, ze kvoli tomu mi teraz nebude priznana podpora tu na Slovensku, ze som pred 2 rokmi poberal tych 6 dni v Irsku :-((( Neviete, ako to je?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať