Zavrieť

Porady

Plnomocenstvo - zneuzitie

Ahojte poradite mi ?
sudim sa s podnajomnikom o vzniknutu skodu na byte za X000 ,- eur. kedze sa pravnik pred pojednavanim so mnou nestihol stretnut, podpisala som mu pocas pojednavania "plnomocenstvo" on ho odovzdal sudkyni... ale plnomocenstvo sa mi zda prilis obsirne - nie je specifikovane presne na co sa vztahuje. teda aspon mne to tak pride...

chcem vediet ci je taketo plnomocenstvo v poriadku a ci sa neda nejako zneuzit - prepisat dom, predat byt, kupit auto ... a ja neviem co este vsetko ...


znie takto : plnomocenstvo : podpisana xy splnomocnujem judr. xy, aby ma ohajoval, resp. vo vsetkych pravnych veciach zastupoval, aby vykonaval vsetky ukony,prijimal doporucene pisomnosti, podaval navrhy a ziadosti,uzatvaral zmiery,uznaval uplatnene naroky, vzdaval sa narokov,podaval opravne prostriedky a vzdaval sa ich, vymahal naroky, to vsetko aj vtedy, ked je podla pravnych predpisov potrebne osobitne splnomocnenie. toto splnomocnenie davam i v rozsahu prav a povinnosti po trestneho poriadku a obcianskeho sudneho poriadku. splnomocnenec je opravneny vykonat vsetko potrebne , co povazuje na vykon svojho plnomocenstva za ziaduce. splnomocnitel sa zaväzuje hradit trovy zastupovania za zmluvnu odmenu, alebo ak takato dohodnuta nie je, podla advokatskej tarify a suhlasi, aby splnomocnenec zuctoval svoje naroky z prijatych platieb v predmetnej veci. toto splnomocnenie plati aj pre pripad, ak by bolo potrebne nejake ine specialne splnomocnenie.

dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajkaben je offline (nepripojený) ajkaben

    ajkaben
    no vlastne ani to tam nie je uvedene ... takze asi kym ho nezrusim ... ? je pravda ze na katastry treba notarom overene podisy ? ak mame s manzelom BSM tak by sme mu museli dat obidvaja plnu moc aby mohol nakladat s nasim majetkom ? ten pravnik nas nepotrebuje o nic obrat, je na urovni, ma vsetko co len chce, ale aj tak mam z toho blbi pocit ze som mu to podpisala...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Spravili ste hlupost, ze ste blizsie nespecifikoval k akym ukonom davate plnu moc a hlavne je dolezite napisat akeho konkretneho pripadu sa tyka /napr. vymahanie nedoplatku na najomnom voci Jankovi Mrkvickovi atd.../
    Skuste si napisat nove /konkretne/ splnomocnenie a vymenit ho u toho pravnika za povodne /stare nech vam vrati/.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    ajkaben
    plnomocenstvo : podpisana xy splnomocnujem judr. xy, aby ma ohajoval, resp. vo vsetkych pravnych veciach zastupoval, aby vykonaval vsetky ukony,prijimal doporucene pisomnosti, podaval navrhy a ziadosti,uzatvaral zmiery,uznaval uplatnene naroky, vzdaval sa narokov,podaval opravne prostriedky a vzdaval sa ich, vymahal naroky, to vsetko aj vtedy, ked je podla pravnych predpisov potrebne osobitne splnomocnenie. toto splnomocnenie davam i v rozsahu prav a povinnosti po trestneho poriadku a obcianskeho sudneho poriadku. splnomocnenec je opravneny vykonat vsetko potrebne , co povazuje na vykon svojho plnomocenstva za ziaduce. splnomocnitel sa zaväzuje hradit trovy zastupovania za zmluvnu odmenu, alebo ak takato dohodnuta nie je, podla advokatskej tarify a suhlasi, aby splnomocnenec zuctoval svoje naroky z prijatych platieb v predmetnej veci. toto splnomocnenie plati aj pre pripad, ak by bolo potrebne nejake ine specialne splnomocnenie.
    Toto je "upísanie sa diablovi"! - Touto "univerzálnou" plnou mocou (plnomocenstvo) si sa prakticky vzdala akýchkoľvek rozhodovacích možností a dala možnosť právnikovi "v tvojom mene" ťa obrať o tvoj majetok! Okamžite písomne zrušiť toto plnomocentvo a vystaviť nové, ale len na konkrétne právne úkony pri spore s podnájomníkom.

    Plnomocenstvo - zneuzitie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.