Zavrieť

Porady

Štát vs. podnikatelia - ľudia

Zdravím poraďáci.

Podnikám už niekoľko rokov, nemám leasingy, úvery nič pravidelne zaťažujúce okrem miezd.
Mám svoje priestory, autá, technológie a v tejto dobe mám problém prežiť s pár zamestnancami.
Šetríme kde sa dá.

Zaráža ma jedna vec : My ľudia /aj podnikatelia/ vlastne tvoríme tento náš/!!!/ ŠTÁT.
Určite máte viacero skúseností s tým , že Vám proste ľudia platia oneskorene.
Keď chceme s ľudmi vychádzať normálnym spôsobom penále za oneskorenú platbu medzi sebou proste neriešime.
Isto veľa krát ide aj o väčšie sumy peňazí.

Prečo štát ktorý tvoríme vlastne my všetci tu naokolo bez váhania účtuje penále za oneskorené platby do poisťovní, na Daňové úrady a pritom tento štát sme MY ?? My ľudia si pomáhame ako vieme ... ale likviduje náš štát ??
Dnes mi pani exekútorka povedala do telefónu , že exekútor MUSÍ zo zákona po lehote 30 dní ZVÝŠIŤ SVOJU ODMENU na 20 percent ... lebo to káže zákon a on to NESMIE porušovať ....

Píšem len tak na zamyslenie ... lebo každý z nás sa trápi čo bude ale štát zrejme bude vždy, keď budeme taký pracovitý ......
JArda123
Usporiadat
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Myslim, ze to isli za samotnym L. Sturom s tymi 5000 eurami..

No ale kde je problem? Kde isiel do SNG protestovat, kto na nich podal TRESTNE OZNAMENIE za (kradez defact).. ?

Nikto.. myslim, ze ak by si niekto dal tu namahu, dokazal by dat dokopy zoznam 1000 kauz, kde nas okradli o niekolko miliard eur ...

Za to by sme mohli postavit 1 luxusny dom kazdemu obyvatelovi a 1 luxusnu chatu kazdemu s 1 velkym, luxusnym SUV a naftou na 10 rokov..

Ale tak, ked to slovakom nevadi

uprimne, ak by som sa dostal do politky, dal by som vam 50% DPH, alebo rovno 100% DPH, dan zvysil na 50% a ine odvody by boli 40%, cize "desiatok" by vam zostal.

a ceny kartelovo nastavil tak, aby ste ledva prezili, mozno tak 250kCal denne, maximalne.

Lebo VIEM, ze by vam to - slovakom, nevadilo

Alebo sa mylim ?
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Samuel Slováci majú inú náturu. Nemáme v sebe tú bojovnosť a súdržnosť. Ak sa zorganizuje nejaký pochod, tak sa tam zúčastní pár ľudí. Nedokážeme bojovať spolu, ale to čo dokážeme je hundrať, nadávať na politiku a mať krčmové reči. A platí to aj namňa. Nikdy som sa nezúčastnil nejakého pochodu a tiež nadávam na túto situáciu. "Som Slovák áno, keďs ty moja mati. Ani nemožno je mi iným byť"
0 0
JArda123 JArda123

JArda123 je offline (nepripojený) JArda123

Zdravím Vás , trochu som sa odmlčal , lebo som makal ako blázon debata sa trošku rozmohla .. Chvála Bohu teraz sa nám trochu darí a aj nejaké peniažky prišli , je to podstatne lepšie .. ale čo keď urobíť s tým niečo sa nám pár ľudom nepodarí len tak .. zrejme nijak .. Nech sa všetkým darí a snáď to tu nejak ešte vydržíme
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať