Zavrieť

Porady

Zrušenie ako platca DPH

Zdravím,
našiel som tu síce podobnú takúto tému, ale nebola dokončená. Takže sa opýtam. Chcel by som zrušiť živnosť povinný platca DPH resp. už by som nechcel byť platcom DPH (už nedosahujem obrat nad 50 000 eur.) . Stačí keď si zruším živnosť a odhlásim sa na daň. úrade a potom sa znovu prihlásim?
Usporiadat
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

este sa vratim ak vypocitam tu DPH ztych zasob, to DPH sa pise do danoveho priznania DPH len na riadok 18? nikde inde netreba nic dopisovat staci na riadok 18 dat vyslednu DPH co mi vyjde zo zasob napr. ak to spravne chapem vyjde mi 500€ dph zo zasob, ale stvrtrocne dph za posledny stvrtrok mi vyjde napr. nadmerny odpocet 700€ chapem to spravne ak moja dan na uhradu bude 200€?? dakujem.
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

vie niekto poradit? dakujem pekne
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
teraz to nerieš, máme každý iné starosti, až budeš mať určené posledné zdaň.obodbie sa ozvi.
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Dobry den danovy urad mi stanovil posledne zdanovacie obdobie 30.6.2012, cize k 1.7. uz nebudem platcom DPH, na co vsetko sa mam teraz sustredit, prosim poradte chcem si to dovtedy dat dokopy co si mam pripravit.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ali8 Pozri príspevok
Dobry den danovy urad mi stanovil posledne zdanovacie obdobie 30.6.2012, cize k 1.7. uz nebudem platcom DPH, na co vsetko sa mam teraz sustredit, prosim poradte chcem si to dovtedy dat dokopy co si mam pripravit.
zostali firme zásoby a odpisovaný hmotný majetok, z ktorého bolo uplatnené odpočítanie dane ?
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

veronikasad Pozri príspevok
zostali firme zásoby a odpisovaný hmotný majetok, z ktorého bolo uplatnené odpočítanie dane ?
odpisovany majetok nema, ma prevadzku bar, kde zasoby k 30.6.2012 urcite bude nejake mat, vsetko sa nepreda.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ali8 Pozri príspevok
odpisovany majetok nema, ma prevadzku bar, kde zasoby k 30.6.2012 urcite bude nejake mat, vsetko sa nepreda.
Ku dňu ukončenia registrácie je potrebné urobiť inventúru zásob

http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-d...2012-a.html#81

(6) V poslednom zdaňovacom období vzniká platiteľovi daňová povinnosť vzťahujúca sa na majetok, pri ktorého nadobudnutí alebo vytvorení vlastnou činnosťou bola daň úplne alebo čiastočne odpočítaná, a na majetok, ktorý nadobudol bez dane (§ 10 ods. 1) a pri ktorého nadobudnutí alebo vytvorení vlastnou činnosťou bola daň u predchádzajúceho vlastníka úplne alebo čiastočne odpočítaná. Daň sa vypočíta zo zostatkovej ceny majetku zistenej podľa osobitného predpisu30) ku dňu skončenia posledného zdaňovacieho obdobia a z ceny zásob zistenej podľa osobitného predpisu31) ku dňu skončenia posledného zdaňovacieho obdobia. Platiteľ, ktorý nie je účtovnou jednotkou, použije pri výpočte odvodu dane postup ako platiteľ, ktorý je účtovnou jednotkou.
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Dakujem za odpoved, nestretla som sa este s inventurou zasob, vedel by mi niekto pripojit zaznam ako to ma vyzerat?nech mam nejaky podklad na zaklade coho sa mam odrazit. dakujem .
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ali8 Pozri príspevok
Dakujem za odpoved, nestretla som sa este s inventurou zasob, vedel by mi niekto pripojit zaznam ako to ma vyzerat?nech mam nejaky podklad na zaklade coho sa mam odrazit. dakujem .
Inventúra je podobná ako každoročne robí k uzávierke (DP). Robí sa v nákupných cenách.
DPH zo zásob odvedie v poslednom daňovom priznaní.
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

veronikasad Pozri príspevok
Inventúra je podobná ako každoročne robí k uzávierke (DP). Robí sa v nákupných cenách.
DPH zo zásob odvedie v poslednom daňovom priznaní.
ak by som mohla niekoho poprosit, o prilozenie nejakej tej inventury zasob, ozaj som sa stakymto este nestretla a chcela by som to mat v poriadku spravene, a dakujem za kazdu jednu radu, cenim si to.pekny den prajem. idem o jednudochue uctovnictvo. dakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ali8 Pozri príspevok
ak by som mohla niekoho poprosit, o prilozenie nejakej tej inventury zasob, ozaj som sa stakymto este nestretla a chcela by som to mat v poriadku spravene, a dakujem za kazdu jednu radu, cenim si to.pekny den prajem. idem o jednudochue uctovnictvo. dakujem.
Urob si tabulku v exceli v členení :
1. Por.číslo
2. Názov tovaru
3. Merná jednotka
4. Počet
5. Cena za m.j. (vrátane DPH)
6. Cena spolu v členení :
- cena bez DPH
- DPH
- spolu
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

ali8 Pozri príspevok
ak by som mohla niekoho poprosit, o prilozenie nejakej tej inventury zasob, ozaj som sa stakymto este nestretla a chcela by som to mat v poriadku spravene, a dakujem za kazdu jednu radu, cenim si to.pekny den prajem. idem o jednudochue uctovnictvo. dakujem.
...a účtovnú závierku si ako robila - bez inventúry? Keď má zásoby, je predsa inventarizácia povinná -aspoň raz ročne, hotovosť aspoň 4-krát ročne...účtuješ v PÚ - tam robíš aj inventarizáciu účtov, či?

Inak, na túto, čo potrebuješ teraz - jednoduchá tabuľka v exceli - názov tovaru, množstvo, MJ, OC za MJ bez DPH, cena spolu....

Veronika dala lepšiu pomôcku
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

nestretla som sa este s uctovnou zavierkou - s inventurou. vediem jednoduche uctovnictvo. dakujem za odpoved spravim si tu tabulku, vypisem vsetko tovar co mi ostane k tomu dnu na prevadzke, a to celkove dph tak budem musiet v tom poslednom zdanovom obdobi odviezt vsak?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ali8 Pozri príspevok
nestretla som sa este s uctovnou zavierkou - s inventurou. vediem jednoduche uctovnictvo. dakujem za odpoved spravim si tu tabulku, vypisem vsetko tovar co mi ostane k tomu dnu na prevadzke, a to celkove dph tak budem musiet v tom poslednom zdanovom obdobi odviezt vsak?
Ali, aj v JU je prílohou DP Výkaz o majetku a záväzkoch, v ktorom do kolonky zásoby uvádzaš inventúrny stav zásob k 31.12.

Ano, konečnú sumu DPH z inventúry uvedieš v DP DPH za posledné zdaňovacie obdobie, ktoré určil DU.
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

veronikasad Pozri príspevok
Ali, aj v JU je prílohou DP Výkaz o majetku a záväzkoch, v ktorom do kolonky zásoby uvádzaš inventúrny stav zásob k 31.12.

Ano, konečnú sumu DPH z inventúry uvedieš v DP DPH za posledné zdaňovacie obdobie, ktoré určil DU.
Ano viem, do vykazu som pisala stav zasob na zaklade cisla ktore mi oni dali, takze aj to chcem dodatocne spravit a dolozit tu inventuru zasob aby tam bol nejaky podklad lebo bolo to len tak rucne pisane co vsetko tam je a vypocitana vysledna suma, takze dakujem spravim taku tabulku ak to k tomu staci, a este jedna otazocka ma napadla , ak pouzil napr. nejaku flasu na osobnu spotrebu /cize nepresla pokladnou, ale v uctovnictve ju mam ako nakup / ale uz som odpocitala z nej dph, akym sposobom to mat zauctovat ja v uctovnictve vedeli by ste mi poradit? musim nejak v PD spravit minusovy zaznam aby sa mi to odratalo v dph a zaroven zauctovat to do osbnej spotreby , a co mam ktomu aky doklad alebo co dolozit neviem si stym poradit ako to spravit. dakujem.
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Ano viem, do vykazu som pisala stav zasob na zaklade cisla ktore mi oni dali, takze aj to chcem dodatocne spravit a dolozit tu inventuru zasob aby tam bol nejaky podklad lebo bolo to len tak rucne pisane co vsetko tam je a vypocitana vysledna suma, takze dakujem spravim taku tabulku ak to k tomu staci, a este jedna otazocka ma napadla , ak pouzil napr. nejaku flasu na osobnu spotrebu /cize nepresla pokladnou, ale v uctovnictve ju mam ako nakup / ale uz som odpocitala z nej dph, akym sposobom to mat zauctovat ja v uctovnictve vedeli by ste mi poradit? musim nejak v PD spravit minusovy zaznam aby sa mi to odratalo v dph a zaroven zauctovat to do osbnej spotreby , a co mam ktomu aky doklad alebo co dolozit neviem si stym poradit ako to spravit. dakujem.
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

vie niekto poradit?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
aj osobná spotreba je dodanie a bolo treba vystaviť doklad o použití - odviesť DPH.
ale bolo to pred registráciou takže teraz akurát DPH neuplatníš na vstupe.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať