Zavrieť

Porady

Neviem prat :( (cierne biele a silne zamošene ...)

Zdravim, priznavam pral som len na brigade v cechach a to len vsetko na 40°C a vsetko spolu. Teraz som doma a mam tu nove tricka, kosele, sveter ... chcem to vyprat ale bez zniceni, popripade aby bolo co najmensie a aby oblecenie co najdlhsie vydrzalo. Cierne tricka pise ze sa peru na 40°C tie by som dal spolu akurat mam este aj take co su strasne jemne (ako bavlna) tak snad aj na 30°C ? alebo nejak nastavit jemnejsie otacky... ale mam aj cierne kosele, tie pise ze na 30°C , tak tam ich spolu s trickami na 30°C ?? a cisto biele tricko asi nemozem dat spolu s tymi cisto ciernymi trickami a koselami? co? co potom robit s bielymi trickami? a jedno cierne tricko som "trocha" poskodil , nepoviem ako ale je kompletne od paperia, viete z tych perin perovych klasickych, a tie malicke mrchy sa tak zazrali do tej ciernej kosele a nejdu dole, pranim to neslo, co mam robit? nejaka kefa alebo cim, uz som skusal kadeco... prosim pomozte ide stefanska a dovtedy by som tu koselu chcel ozivit
Usporiadat
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

peterncr Pozri príspevok
poskou som sa vyhral na tej kosely a spiny zisli, ale dal som vsetko cierne do pracky, na 30°C a program ako pre jemnu bielizen... a vyberem a mam pocit ze je vsetko zanesene -... este aj tie tricka, uz to schne ale nevidim ani rozdiel, potreboval by som UV svetlo
a čím si to pral? prachom alebo tekutým niečím?
0 0
peterncr peterncr

peterncr je offline (nepripojený) peterncr

vsetko som mal naruby prevratene a vo vreckach nebolo nic, pral som to persilom praskom, a mam pocit ze zneho to ostalo .. na 30ke akoby sa nerozpustil poriadne ... kaslem nato zajtra idem kupit woolite black a este raz to preperem a na tu koselu znova paska ... :-(
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

1 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
ja keď periem tmavé prádlo, tak nedávam prášok do zásobníka ale priamo do bubna. vtedy je istota, že sa všetok prášok rozpustí a vyberie bielizeň
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

peterncr Pozri príspevok
vsetko som mal naruby prevratene a vo vreckach nebolo nic, pral som to persilom praskom, a mam pocit ze zneho to ostalo .. na 30ke akoby sa nerozpustil poriadne ... kaslem nato zajtra idem kupit woolite black a este raz to preperem a na tu koselu znova paska ... :-(
môžeš použiť aj niečo lacnejšie,nemusí to byť zrovna woolite,len nech je to tekuté a určené na tmavé prádlo.Pri nižších teplotách vždy použi radšej tekutý prostriedok.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

jacekova Pozri príspevok
ja keď periem tmavé prádlo, tak nedávam prášok do zásobníka ale priamo do bubna. vtedy je istota, že sa všetok prášok rozpustí a vyberie bielizeň
keď mám plnšiu práčku,tak ani vtedy sa nevyplácha dobre....ja prášok používam už iba vtedy,ak periem pri vyššej teplote a ešte pridám jedno pláchanie.
0 0
peterncr peterncr

peterncr je offline (nepripojený) peterncr

ne to rozhodne nie, kedze mi znicila oblubene triko jednym pranim ... kym som sa nekukol do manualu ani nevedela do ktoreho otvoru sa sype prasok ...
0 0
peterncr peterncr

peterncr je offline (nepripojený) peterncr

to mala byt odpoved na ten obrazok hore ... takze kupim nieco tekute na cierne pradlo
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja z prania nerobim žiadnu vedu. Dávam aj farebné s bielym, ale iba v prípade, že viem že nepúšťa... Netriedim na biele, tmave, čierne, jemné, a neviem ake... mam max dve várky - biele a nepúšťavé farebné (kľudne aj biele a červené) a potom čierne alebo púšťavé...

No a výnimočne tretia várka - ked vyváram raz za čas postelné prádlo alebo uteráky....

Prášok používam gelový lebo práškový sa mi nie vždy rozpustil pri nižších teplotách... Pračku z času na čas vyvarím 5L octu...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
dolfort Pozri príspevok
...presne tak...mother ...

...niektoré moje veci moja dcéra mala zakázané šmariť do práčky ...radšej som si sám v rukách opral ...

...a nezdržím sa poznámky ...hlavne k tomuto...
Zdravim, priznavam pral som len na brigade v cechach a to len vsetko na 40°C a vsetko spolu.
...na niečo bola predsa len tá vojenčina dobrá ......silne zamošený sme neboli , ani nesmrdeli ( výcvik nerátam ) , nakoľko ..........áááá , škoda reči - písania ...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
buchač Pozri príspevok
...na niečo bola predsa len tá vojenčina dobrá ......silne zamošený sme neboli , ani nesmrdeli ( výcvik nerátam ) , nakoľko ..........áááá , škoda reči - písania ...
No na vojne sme nemohli dať nič spolu prať . Pekne postupne a v studenej vode v žľabe z oceloveho plechu mydlom s obrazkom jelenčeka. Najprv ponožky, teda tie najčastejšie. No a najviac používane nohavice vzor 63 (tuším tak dajako, je to už davno)- boli špinave vrecka. Nohavice sa nemenili, lebo si človek zvykol na velkost. Spodne pradlo sa davalo praporčíkovi.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...duv ......ja som si všetko pral sám...nie iba ponožky , alebo spodné ...ešte aj košele v pohode - tie som si dokonca vedel aj vyžehliť......a prečo ???...mal som vlastné - doslovne , žiadne fasované ( hlavne tie vychádzkové )...
0 0
peterncr peterncr

peterncr je offline (nepripojený) peterncr

hej mne by v tomto ani vojna nepomohla mydlo take mam neni nanom jelencek ale Lanza a to tak poperem os...nohavice a nie jemnu koselu, je rozdiel poprat monterky ked pridem z brigady a koselu ked idem na diskoteku :-/
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka Pozri príspevok
keď mám plnšiu práčku,tak ani vtedy sa nevyplácha dobre....ja prášok používam už iba vtedy,ak periem pri vyššej teplote a ešte pridám jedno pláchanie.
dám dupľovanú vodu....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


1 vankúšik = 1 dávka prádla. Ak je viac špinavé = 2 vankúšiky. A funguje to.
A je to!
0 0
melbak melbak

melbak je offline (nepripojený) melbak

zk24 Pozri príspevok
Ja z prania nerobim žiadnu vedu. Dávam aj farebné s bielym, ale iba v prípade, že viem že nepúšťa... Netriedim na biele, tmave, čierne, jemné, a neviem ake... mam max dve várky - biele a nepúšťavé farebné (kľudne aj biele a červené) a potom čierne alebo púšťavé...

No a výnimočne tretia várka - ked vyváram raz za čas postelné prádlo alebo uteráky....

Prášok používam gelový lebo práškový sa mi nie vždy rozpustil pri nižších teplotách... Pračku z času na čas vyvarím 5L octu...
...no neviem si dost dobre predstavit vysledok netriedeneho prania, mame napr.biele frote uteraky a aj by som ich oprala s panskymi koselami, ale bolo by biele naozaj
biele ?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

to melbak: froté uteráky málokedy púšťajú farbu, pánske košele (pokiaľ nie sú šmejdy) z kvalitného materiálu nepúšťajú (aspoň som to nezažil, ani moja 3/4).
A keď chceš mať istotu: ak je teplota 60°C nastav (ak sa dá) na 40-50°C. Moderné prášky (gely) to zvládnu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
peterncr
...
...
prosim pomozte ide stefanska a dovtedy by som tu koselu chcel ozivit
...už vypraté........?
...košeľa prežila.....?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Asi hej, keď sa po diskotéke neozýva
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

misoft Pozri príspevok
to melbak: froté uteráky málokedy púšťajú farbu, pánske košele (pokiaľ nie sú šmejdy) z kvalitného materiálu nepúšťajú (aspoň som to nezažil, ani moja 3/4).
A keď chceš mať istotu: ak je teplota 60°C nastav (ak sa dá) na 40-50°C. Moderné prášky (gely) to zvládnu.
chlapi dokážu všetko ked modrý so žltým uteráčikom šupneš spolu, tak asi ktorý zostane OK? ja periem väčšinou na 90-tku a na 40-tku
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať